КАКВИ СМЕ НИЕ: ОПОЗНАЙТЕ НИ И ЩЕ НИ ОБИКНЕТЕ !!!

Все что касается политического устройства Болгарии, международных отношений, и т.д.

Модератор: Юрий

КАКВИ СМЕ НИЕ: ОПОЗНАЙТЕ НИ И ЩЕ НИ ОБИКНЕТЕ !!!

Сообщение aquamarine » 19/03/2006, 19:30

В тона на Алеко:Опознай Родината, за да я обикнеш...

Цитат от темата "БОЛГАРСКАЯ МУЗЫКА"
С чем-то можно согласиться, с чем-то нет.
Итак, 80% населения Болгарии...affected by rakia,mastika,menta or another home-made alcohol. Здорово. Значит наезд не только на Чалгу, а на то, что 80 процентов алкоголики и т.д. Удар, так сказать по Всей Болгарии. Гм....
Без комментариев...

А ти не бързай да се съгласяваш, Господин Джеки! И коментирай! Моля те, коментирай! Коментарите ти са много ценни за нас!
Алкохолици сме значи!
Да, някои пият, защото животът им е много лек и приятен!Това ли виждаш ти като дойдеш у нас?Пияници навсякъде?
А ти се запознай с много Българи, сближи се с тях, опитай се да ги опознаеш, да надникнеш в сърцата им!
Почети малко Българска история!
Когато бяха изклани толкова арменци, кой приюти бежанците?Пияните Българи!
Когато цяла Европа предаваше евреите на германците, кой единствено се противопостави?Пияните Българи!
Когато някъде по света хората са в беда, кой събира помощи за да помогне?Пак пияните Българи, които и за себе си нямат!
БЪЛГАРИТЕ СА ХУБАВ НАРОД, Господин Джаки!Каквото и да виждаш ти у тях!
Българите са милостиви и сърдечни, дори и да пият!И не всички,са пияници, от мен да го знаеш!То и алкохолът пари струва,а ние сме беден народ!
НО СЪРЦАТА НИ СА ГОЛЕМИ!И ЗА ТЕБ ИМА МЯСТО В ТЯХ!
Аватара пользователя
aquamarine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 09/03/2006, 22:16

Re: КАКВИ СМЕ НИЕ: ОПОЗНАЙТЕ НИ И ЩЕ НИ ОБИКНЕТЕ !!!

Сообщение Юрий » 19/03/2006, 19:48

aquamarine писал(а):А ти не бързай да се съгласяваш, Господин Джеки! И коментирай! Моля те, коментирай! Коментарите ти са много ценни за нас!
Алкохолици сме значи!
Я удивлен, что именно данное замечание направлено в адрес Джаки! Он, как раз тот, кто к болгарам относится резко положительно! И думаю, что об алкоголиках, если он и писал, то скорее в отношении Российских переселенцев. Думаю, что произошло какое-то неразбирательство. Да, и вырывать фразу из контекста не совчем корректно.
А то, что болгары предпочитают алкоголь домашнего производятва, то это никак не говорит об их пьянстве. Скорее это говорит о том, что они предпочитают пить напитки с известным происхождением, а не подделки, которых сейчас множество на пост-советском пространстве.
Юрий
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17473
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Сообщение aquamarine » 19/03/2006, 20:03

aquamarine писал(а):
А ти не бързай да се съгласяваш, Господин Джеки! И коментирай! Моля те, коментирай! Коментарите ти са много ценни за нас!
Алкохолици сме значи!

Я удивлен, что именно данное замечание направлено в адрес Джаки! Он, как раз тот, кто к болгарам относится резко положительно! И думаю, что об алкоголиках, если он и писал, то скорее в отношении Российских переселенцев. Думаю, что произошло какое-то неразбирательство. Да, и вырывать фразу из контекста не совчем корректно.
А то, что болгары предпочитают алкоголь домашнего производятва, то это никак не говорит об их пьянстве. Скорее это говорит о том, что они предпочитают пить напитки с известным происхождением, а не подделки, которых сейчас множество на пост-советском пространстве.
Юрий


"Он, как раз тот, кто к болгарам относится резко положительно!"

Отскоро съм във форума и нямам впечатления от неговото отношение към България.Мога да се оправдая с това, че винаги реагирам емоционално, когато чувам или чета обиди по адрес на България и Българите, а съобщението му може и така да се тълкува, защото той не е споделил отношението си.
Не ми остава друго освен да се извиня и го правя:Извинявай Джеки!
Последний раз редактировалось aquamarine 19/03/2006, 20:12, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
aquamarine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 09/03/2006, 22:16

Сообщение Юрий » 19/03/2006, 20:11

Я не смог найти то, что вам не понравилось.
А много эмоциональная реакция не всегда помогает в жизни.
Юрий
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17473
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Сообщение aquamarine » 19/03/2006, 20:17

Юрий писал(а):А много эмоциональная реакция не всегда помогает в жизни.
Юрий


Напълно си прав Юрий!
Още веднъж:Съжалявам!

Признавам, тотално съм се объркала!
Ако може изтрий това недоразумение.
Аватара пользователя
aquamarine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 09/03/2006, 22:16

Сообщение a11ex » 19/03/2006, 20:53

aquamarine писал(а):Ако може изтрий това недоразумение.

Аз съвсем не съм съгласен, че големия пост на aquamarine по-горе трябва да го изтриваш, Юрий. Въпреки, че беше написан много емоционально и малко объркано :lol: много ми харесва добрия български език на автора на поста. Моля да го остави :lol:
a11ex
a11ex
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 737
Зарегистрирован: 13/10/2004, 18:50
Откуда: BG

Сообщение Юрий » 19/03/2006, 22:46

a11ex писал(а): Аз съвсем не съм съгласен, че големия пост на aquamarine по-горе трябва да го изтриваш, Юрий. Въпреки, че беше написан много емоционально и малко объркано :lol: много ми харесва добрия български език на автора на поста. Моля да го остави :lol:
Съгласен съм!
Юрий
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17473
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Сообщение jacky63 » 19/03/2006, 23:30

Итак, 80% населения Болгарии...affected by rakia,mastika,menta or another home-made alcohol. Здорово. Значит наезд не только на Чалгу, а на то, что 80 процентов алкоголики и т.д. Удар, так сказать по Всей Болгарии. Гм....
Без комментариев...


Хочешь комментарии? А про что тема откуда выдрана цитата хотя бы прочитали? Ну у ж точно не про русских переселенцев. :evil: Есть такой форум "Античалга" - это оттуда.

Я как раз против тех отморозков, которые пишут, что Чалгу или Поп-фолк слушают люди опьяненные ракией, мастикой...или другим домашним алкоголем. Значит получается, что я и еще тысяч так 10 варненцев все были под воздействием алкоголя, включая детей? Что за чушь там пишут? Я как раз и выступил ПРОТИВ тех идиотов, которые (типа Розы) дают, блин, характеристики из-за далекого и обросшего мхом бугра, обсуждают то, чего не знают ни то, чтобы "В УПОР", но и даже приблизительно что творится и просходит в Болгарии. А еще там было очень много оскорбительных слов и в адрес болгарской культуры и Поп-фолк в частности... Я как раз всегда стою на стороне Болгарии...и за это, наверное, на меня больше всех кричат, обвиняют...Во, бл...
Последний раз редактировалось jacky63 20/03/2006, 00:56, всего редактировалось 2 раз(а).
==============================
Не нужно много слов, чтобы сказать правду.
Изображение
Аватара пользователя
jacky63
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 763
Зарегистрирован: 17/02/2005, 19:57
Откуда: TEL AVIV - Wistler, BC

Сообщение Юрий » 20/03/2006, 00:47

Джаки, мы уже выяснили, что ты писал о другом.
Не стоит выдерать фрагменты, не прочитав все обсуждение. Об этом я тоже писал.
Юрий
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17473
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Сообщение aquamarine » 20/03/2006, 01:07

Към Джеки:

"Значит наезд не только на Чалгу, а на то, что 80 процентов алкоголики и т.д. Удар, так сказать по Всей Болгарии. Гм....
Без комментариев...

Какво да кажа? Не съм прочела внимателно, а и с руския не съм добре.
После си го преведох много внимателно и видях,че ти много ясно казваш, че това е "удар,по цяла България" Много ясно го казваш, ама кой да чете?Аз като чуя нещо лошо за Българите и си загубвам ума, затова така ти скочих, без да вникна в думите ти.
А щом Юрий казва, че си приятелски настроен към България мога само да ти благодаря.И отново да ти се извиня.
Предпочитам миролюбивия тон,въпреки, че това не личеше от първото ми съобщение.


Към останалите:

Ако темата не бъде изтрита, тя би могла да се отнася за всички, не само за Българите.
Аватара пользователя
aquamarine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 09/03/2006, 22:16

Сообщение д а в р » 20/03/2006, 01:23

to aquamarine: слънце,те се опитват да ни опознаят и ни изучават-примерно Юрий следи законите в БГ, както много малко адвокати,Джаки-музиката,a11ex българския и т.н.Така че от скачане няма полза-говориш си с толерантни хора,обменяй си информация и така...
Аватара пользователя
д а в р
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1468
Зарегистрирован: 17/01/2006, 11:54
Откуда: София

Сообщение Юрий » 20/03/2006, 10:26

aquamarine писал(а):
Към останалите:

Ако темата не бъде изтрита, тя би могла да се отнася за всички, не само за Българите.
Согласен, и так как есть полезное обсуждение, то я не собираюсь ее удалять.
Что касается Давра, то и с ним согласен, мы стараемся помогать всем, не зависимо от национальности.
А всех посетителей форума, которые поделились своими проблемами, тем, как смогли их решить или найти выход, благодарю!
Надеюсь, что, судя по могочисленным благодарностям, которые получаю каждый день, наш сайт и форум, помогает не толкько отдельным личностям, но и помогает возобновить и укрепись болгарсо-русские связи, а также с другими рускоговорящими, которые живут в разных странах.
Юрий
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17473
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Сообщение joro69 » 03/04/2006, 11:29

А мне хеви метал нравится, эсть такие люди, которые ужасяются от таких составов как Металика, они думают, что это музыка насилия, что только побойники и хулиганов люблят хеви метал. А я думаю, что у каждого человека свои предпочитания, чего эму нравится. Мне чалга не нравится, все таки эсли кому-то нравится, он имеет этого право, мне это ничего не мешает.
Извините для нехорошого русского :D :D
Аватара пользователя
joro69
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 544
Зарегистрирован: 24/03/2006, 12:15
Откуда: Банско, Болгариа

Сообщение a11ex » 03/04/2006, 13:03

joro69 писал(а):А мне хеви метал нравится, Есть такие люди, которые ужасАются от таких составов как Металика, они думают, что это музыка насилия, что только (побойники- няма такава дума, тя се преведе като "драчун") драчуны и хулиганЫ люб(л)ят хеви метал. А я думаю, что у каждого человека свои предпочТЕния, чТО Ему нравится. Мне чалга не нравится, все-таки Если кому-то нравится, он имеет НА это(го-махаме) право, мне это ничУТЬ (совсем) не мешает.
Извините (для нехорошого русского) за мой плохой русский :D :D


ППКС :lol:
Ама какво стана със руския ти език? Съвсем го забравих?
Не се сърди на мен,моля, ако поправя допуснати от теб грешки :lol: Ами нали сам си молил по едно време да ги поправям :wink:
a11ex
a11ex
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 737
Зарегистрирован: 13/10/2004, 18:50
Откуда: BG

Сообщение joro69 » 03/04/2006, 13:32

a11ex писал(а):
Ама какво стана със руския ти език? Съвсем го забравих?
Не се сърди на мен,моля, ако поправя допуснати от теб грешки :lol: Ами нали сам си молил по едно време да ги поправям :wink:


Преди 10 години го знаех по-добре :D :D :D . За съжаление доста отдавна не съм писал, нито съм говорил с някого на руски :( :( :( Само руската телевизия гледам от време на време. Не се сърдя, ако ми поправяте грешките, напротив, така ми помагате да го науча по-добре.
Аватара пользователя
joro69
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 544
Зарегистрирован: 24/03/2006, 12:15
Откуда: Банско, Болгариа

Сообщение aquamarine » 19/05/2006, 19:01

Опитвах се да ви кажа какви са българите, но Аллка се е справила много по- добре от мен.
Извинявай Аллка, изкуших се да копирам тук част от милите ти думи,за да допълня картината:

Мне хочется поделиться своими впечатлениями,если не против конечно мне очень понравилось,что в семье,в которой я жила,было что-то из старых добрых фильмов,где брат с сестрой не деруться,а стоят горой друг за друга перед родителями,если кто-нибудь из что-то натворил,папа,добрый и могучий,мама-хохотушка,а когда все мы собираемся ужинать за большим круглым столом-это был вообще праздник!!!!"


"Я еще мне интересно,что за привычка такая за щеки меня "трепать"! насколько мне известно,что это знак расположения человека,но помоему слишком часто Болгары это делают".

Просто мила Аллка,Българите са много любвеобилни.
Питала съм се дали техните изблици на любов не са твърде досадни за северните нации или напротив им допадат.

yuri изключително точно завършва това лирично произведение:
В целом, более доброжелательное, на мой взгляд, отношение болгар к людям вообще, и к русским в частности, делает пребывание в Болгарии, несомненно, более приятным.
Аватара пользователя
aquamarine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 09/03/2006, 22:16

Сообщение нар » 19/05/2006, 19:40

откуда эти цитаты и кто такая аллка, можно узнать? :shock:
Мерси, и аз те обичам :)
Аватара пользователя
нар
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 5948
Зарегистрирован: 03/03/2005, 02:33
Откуда: Москва- Созопол

Сообщение aquamarine » 19/05/2006, 19:47

Разбира се, колко съм несъобразителна!
Ето: О Болгарии по-русски Форуми -> Гражданство, вид на жительство, брак...
жизнь русских в Болгарии


http://forum.aboutbulgaria.biz/viewtopi ... c&start=30


http://forum.aboutbulgaria.biz/viewtopi ... c&start=40
Аватара пользователя
aquamarine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 09/03/2006, 22:16

Сообщение нар » 19/05/2006, 22:33

ой, а я эту тему вообще не видела! она развилась и умерла пока меня не было. если бы аквамарин ее не выкопала- и не знала бы. интересно, сколько еще таких тем... :roll:
Мерси, и аз те обичам :)
Аватара пользователя
нар
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 5948
Зарегистрирован: 03/03/2005, 02:33
Откуда: Москва- Созопол


Вернуться в Политика...

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 8