Заседание ВАС

Русская эмиграция, иммигранты из СССР, современная иммиграция из России и других стран- бывшего СССР, проблемы интеграции, адаптации, взаимодействия с местным болгарским населением, сохранение духовного наследия

Re: Заседание ВАС

Сообщение Юрий » 09/04/2013, 22:06

Дмитрий, надо было сразу связаться со мной, а не посфактум после размещения объявления о собирании 50 лв!
Я уже договорился с адвокатом, необходимую сумму я ему оплачу и объявление будет завтра оплачено и необходимые документы будут переданы в Суд.
Теперь по существу:
Так как дело имеет большой общественный резонанс, то Суд настаивает, чтобы все или многие заинтерсованные лица были извещены о начатом судебном процессе через Държавен вестник и обратились в суд в соответствии с объявлением, которое будет опубликовано в ближайшее время, присоединившись и поддерживая наше исковое требование.
Будем добиваться отмены Приказа Министра просвещения, на основании которого в ряде начальных и средних училищах требуют оплату с иностранцев за обучение.
Если доверяете мне и то, чем я занимаюсь, то необходимо нашему адвокату дать доверенность от вашего имени на представление ваших интересов в данном процессе.
Для етого сообщите ваши паспортные данные, и я вам вышлю текст доверенности для нашего адвоката, которое надо будет заверить у любого болгарского нотариуса и переслать мне:
За: Юрий Петрович Абашев
Адрес: Офис курьера Еконт в гр. София: "София-Слатина", до "Хотел 007"
Мой телефон: 0897919269

Когда назовете мой телефон в службе курьера Еконт: у них высветится мой адрес для доставки.
После отправки я получу письмо на следующий день!
Стоимость пересылки около 5 лв.
Ближайший к вам офис Еконта можете посмотреть на сайте: http://www.econt.com/offices/
Задав ваш адрес проживания, высветится адрес, растояние и маршут о вашего дома до ближайшего офиса Еконта. Можете вызвать и курьера для принятия вашего отправления по бесплатному Тел: 080018001 -в етом случае доставка будет на 1-2 лева дороже.
Для тех, кто находится сейчас не в Болгарии напишите, и я вам скажу, что делать?
Кроме доверенности необходим краткий рассказ о Ваших проблемах, связанных с Приказом Министра образования, вводящим плату за начальное и среднее образование для иностранцев, проживающих в Болгарии.
О всех дальнейших наших действиях и их последствиях буду сообщать на данном форуме!

Возможно, что кто-то самостотельно пожелает участвовать в процессе, тогда вам будет необходимо заключить договор с другим адвокатом и оплачивать вашу защиту в данном процессе самостоятельно!
Юрий
Фирма "Контакт-БгРу" ЕООД, г.София, 1574, ул.Теменуга, 2А, ап.20, Болгария
тел: +359-878919265; +359-897919269, e-mail: yurij.abashev[A]gmail.com , Skype: abashev;
www.facebook.com/yurijabashev , http://vk.com/aboutbulgaria
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17469
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Re: Заседание ВАС

Сообщение Юрий » 15/04/2013, 00:17

Вот ссылка на судебное дело:
Върховен административен съд,
Седмо отделение,
адм. дело № 1158/2013 г.
Интернет адрес: http://www.sac.government.bg/court22.ns ... SearchView

1158/2013 Податель: Дмитрий Сергеевич Снисаренко
В связи с: Заповед № РД-09-698/2009 на Министъра на образованието, младежта и науката Отделение: Седмо отделение
Образуавано: 01/24/2013
Заседание: 04/09/2013

П Р О Т О К О Л

София, 09.04.2013 година

Върховният административен съд на Република България - Седмо отделение, в съдебно заседание на девети април две хиляди и тринадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:
БОЯН МАГДАЛИНЧЕВ
ЧЛЕНОВЕ:
ВЕСЕЛИНА ТЕНЕВА
ВАНЯ АНЧЕВА
при участието на секретаря Анелия Станкова
и с участието на прокурора
сложи на разглеждане дело № 1158 по описа за 2013 година Document Link Icon,
докладвано от съдията ВЕСЕЛИНА ТЕНЕВА

На поименното повикване на страните и след спазване разпоредбата на чл. 142 от ГПК на второ четене:

ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ: Дмитрий Сергеевич Снисаренко, редовно призован, се представлява от адвокат АВДЖИЙСКИ.
ОТВЕТНИКЪТ: Министърът на образованието, младежта и науката, редовно призован, се представлява от юрисконсулт ВАРАДИНОВА.

СТРАНИТЕ /поотделно/: Да се даде ход на делото.

ВЪРХОВНИЯТ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, седмо отделение намира, че не са налице процесуални пречки за даване ход на делото, с оглед на което

О П Р Е Д Е Л И:

ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО и докладва жалбата на Дмитрий Сергеевич Снисаренко срещу заповед № РД-09-698/7.05.2009 г. на министъра на МОМН.

АВДЖИЙСКИ: Поддържам жалбата. Нямам отношение относно характера - предмет на делото. Преписката е окомплектована. Няма да представям други доказателства.
ВАРАДИНОВА: Оспорвам жалбата. Предмет на делото е индивидуален административен акт. Няма да соча други доказателства.

ВЪРХОВНИЯТ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, седмо отделение, като взе предвид, че жалбата е насочена срещу заповед на министъра на МОМН № РД-09-698/2009 г. счита, че става въпрос не за индивидуален административен акт, а за общ административен акт по смисъла на чл. 65 и сл. от АПК. Така оспорената заповед е насочена не към конкретния правен субект, а към неопределен кръг правни субекти.
По смисъла на чл. 65 АПК общи са административни актове с правно действие, с което се създават права и задължения на неопределен брой лица, както и отказите да се издават такива актове. В съответствие с разпоредбата на чл. 181 АПК в този случай оспорването на общия административен акт следва да бъде съобщено чрез обявление в ДВ, чрез което да се даде възможност и на другите страни, ако желаят да се присъединят към оспорването. За обнародването в ДВ следва да бъде внесена държавна такса в размер на 20 лв. в 7-дневен срок от днес
По изложените съображения и на основание чл. 181, вр. чл. 158 АПК, СЪДЪТ

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ ДВИЖЕНИЕ жалбата на Дмитрий Сергеевич Снисаренко срещу заповед № РД-09-698/07.05.2009 г. на министъра на МОМН.
УКАЗВА на жалбоподателя в 7 - дневен срок от днес да внесе по сметка на Държавен вестник сумата от 20 лв. за обнародване на оспорването чрез обявление в ДВ, в което да се посочи оспореният административен акт в частта, в която се оспорва, както и номерът на образуваното дело пред ВАС.
УКАЗВА на жалбоподателя, че при неизпълнение на указанията в посочения по-горе срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:
СЕКРЕТАР:
Фирма "Контакт-БгРу" ЕООД, г.София, 1574, ул.Теменуга, 2А, ап.20, Болгария
тел: +359-878919265; +359-897919269, e-mail: yurij.abashev[A]gmail.com , Skype: abashev;
www.facebook.com/yurijabashev , http://vk.com/aboutbulgaria
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17469
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Re: Заседание ВАС

Сообщение Юрий » 11/09/2013, 20:32

Просьба тем, кто прислал мне доверенности для адвоката для представления их интерсова в данном суде, прислать мне краткую справку по вашим случаям: в гаком городе, какое училище, и что случилось:
- недают без оплаты таксы в 1800 Евро посещать училище;
- разрешяют посещать школу, но требуют оплаты;
- предупредили, о необходимости оплаты за обучение;
-разрешают посещать, но сказали, что в будущем придется платить за обучение;
- просто предупредили о возможности оплаты за обучение.
До заседания ВАс осталось менее 1 недели!
данная тема обсуждается и на форуме: viewtopic.php?f=5&t=13252
Юрий
Фирма "Контакт-БгРу" ЕООД, г.София, 1574, ул.Теменуга, 2А, ап.20, Болгария
тел: +359-878919265; +359-897919269, e-mail: yurij.abashev[A]gmail.com , Skype: abashev;
www.facebook.com/yurijabashev , http://vk.com/aboutbulgaria
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17469
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Re: Заседание ВАС

Сообщение Юрий » 17/09/2013, 20:36

Сегодня прошло очередное заседание в ВАС. Следующее отложено на 03.12, 14.00 ч.

Но, важно, что наш адвокат подал дополнительное заявление о приостановлении действия заповеди (от имени Дмитрия и других присоединившихся лиц) и это заявление суд рассмотрит в закрытом заседании (т.е. не дожидаясь 03.12.2013 г, а сразу!).
Юрий
Фирма "Контакт-БгРу" ЕООД, г.София, 1574, ул.Теменуга, 2А, ап.20, Болгария
тел: +359-878919265; +359-897919269, e-mail: yurij.abashev[A]gmail.com , Skype: abashev;
www.facebook.com/yurijabashev , http://vk.com/aboutbulgaria
Аватара пользователя
Юрий
Author
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 17469
Зарегистрирован: 16/03/2004, 14:19
Откуда: Sofia, Bulgaria

Re: Заседание ВАС

Сообщение juliak79 » 22/09/2013, 00:46

Юрий, скажите, имеется ли какая либо дополнительная информация по данному вопросу?
juliak79
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 116
Зарегистрирован: 31/03/2011, 22:40

Re: Заседание ВАС

Сообщение Екатерина Белюсова » 22/09/2013, 14:42

Информацию обсуждаем здесь:
viewtopic.php?f=5&t=13252&start=620
Екатерина Белюсова
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 04/08/2009, 00:03


Вернуться в Русское зарубежье и российские соотечественники в Болгарии

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron