Дискриминирует ли нас Закон иностранцев?

Законодательство Болгарии: конституция, кодексы, законы...

Модератор: Юрий

Дискриминирует ли нас Закон иностранцев?

Сообщение Георги В » 31/07/2007, 14:37

Ако гражданка на Русия е съпруга на румънец например, живеещ в БГ, тя би получила автоматично карта за пребиваване със срок 5 години!!! /чл. 10 и чл. 11 от Закона за влизането, пребиваването .../, което е в пълен синхрон със чл. 10 и чл.11 от ДИРЕКТИВА 2004/38/ЕО. При това без да е трудово заета, дори и ще се регистрира в бюрото по труда като безработна.
Ако същата тази гражданка е съпруга на българин, то в БГ тя е чужденец съгласно Закона за чужденците в БГ и трябва да заплаща 5 години (2525 /2050/лв. само по чл. 10 на Тарифа 4) за да живее заедно с ъс съпруга си в дома си в БГ.
От друга страна правата на членовете на семейството на европейските граждани в БГ са гарантирани от ДИРЕКТИВА 2004/38/ЕО и "Закона за влизането, пребиваването и напускането на РБ....", а правата и задълженията на членовете на семейството на българите в България - от Закона за чужденците, където права няма, а има само задължения и административно-наказателни разпоредби.
Имайки предвид, че аз съм гражданин на ЕС /български гражданин/, защо останалите граждани на ЕС в БГ имат повече права в България от мен? А може би аз греша?
Може ли някой да отговори кога и доколко текстовете на "Закона за влизането, пребиваването..." важат и за българите /които също са граждани на ЕС/, респективно на членовете на техните семейства?
Георги В
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 104
Зарегистрирован: 08/01/2006, 15:58

Сообщение Irinaonix » 01/08/2007, 18:28

Георги, так оно и есть, видимо законы должны быть приведены в соответствие но пока нет, я так же получила без проблем с гражданином евро получила, действительно дискриминация, а вы в суд в гааге напишите и ведь никто не напишет
Я сущий ангел...Только крылья в химчистке,а нимб на подзарядке
Аватара пользователя
Irinaonix
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1439
Зарегистрирован: 13/10/2005, 13:17
Откуда: София, Болгария


Вернуться в Законодательство

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2