Прогнози за мача Топалов-Крамник?

все о спорте и вокруг спорта...

Модератор: Юрий

Сообщение Роман Димитров » 09/02/2007, 17:03

Писах по-горе "дано сенките от този мач не са дълги", ама май - са.

Там имаше гоалетни с компютърни кабели, сега пък нашият жестомимично се облагодетелвствал....

Да вземат и да затворят двама в барокамера или каквото там трябва и да ги хвърлят на дъното на океана за един месец - и като ги издърпаме, да ни разкажат какво се е случило.


Аз отварям книгите и сайтовете със стари красиви партии на Алехин, Тал, Ботвиник, Фишер и другите гении. Явно шахматната зима ще е доста дълга.
Колкото участници във форума, толкова Българии и Русии...
Аватара пользователя
Роман Димитров
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 723
Зарегистрирован: 02/01/2006, 16:50
Откуда: Болгария, София

Сообщение НеОняДето... » 09/02/2007, 17:41

Роман Димитров писал(а):Там имаше гоалетни с компютърни кабели, сега пък нашият жестомимично се облагодетелвствал....


Вече веднъж казах какво е отношението ми към подобен тип подозрения, докато вървеше мача Топалов-Крамник. А именно, че това са невероятни глупости. Нека приведа само аргумента на самият Крамник по повод "тоалетния скандал". С който, впрочем, съм напълно съгласен. Не е необходимо на гросмайстори от тяхната класа да им се подскажат 50 хода, за да спечелят една партия. Достатъчни са два-три или дори един. Ерго, няма нужда да ходиш трийсет пъти до тоалетната заради два хода. Причината очевидно е друга, но каквато и да е, тя няма отношение към подсказването. Същото е с "жестомимичните" подсказвания. На който му се занимава, нека изчисли колко жеста ти трябват за 16 фигури върху 64 полета. Числото във всички случаи ще е просто огромно. И дори да знаеш правилния ход, опитай се с мимика и жест да кажеш, че офицерът от вертикал С трябва да отиде на на В2. И играчът трябва безпогрешно да разпознае именно този жест от невъобразимото количество други, подготвени за ВСИЧКИ възможни ходове на ВСИЧКИ фигури!!! Е, и това ако не е безумие...
Ако имате какво да кажете - добре. Пишете. Ако нямате какво да кажете - пак добре. Но не пишете.
НеОняДето...
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 883
Зарегистрирован: 20/03/2006, 20:21
Откуда: София

Сообщение Федорец Валерий » 09/02/2007, 17:57

Роман Димитров писал(а):Да вземат и да затворят двама в барокамера или каквото там трябва и да ги хвърлят на дъното на океана за един месец - и като ги издърпаме, да ни разкажат какво се е случило.

Не е лош варианта...
Макар че с такава обстановка... от барокамерата след месец ще излезе само един от шампионите :(, никой друг там няма да има :( .
Федорец Валерий
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4981
Зарегистрирован: 22/08/2006, 12:50
Откуда: Санкт-Петербург

Сообщение Роман Димитров » 09/02/2007, 21:33

Защо да се изтрепват - та шахът в рамките на строгите си правила дава възможност да се прояви в полза на победата всяка една хубава или лоша човешка черта....

Ами да ги сложат по двама на разни красиви острови - и да гледаме поредно "риалити шоу"....

Но каквото и да фантазираме, честната, велика игра, която е и изкуство, и спорт, е окепазена днес от пари, политически амбиции, "ние" бихме германците (примерно)....

Мисля, че е нормално да се радваме на победителя, да съжаляваме загубилия. Аз тук поздравих Крамник и се надявам да е истински шахматен крал, това е много важно.

Не съм сигурен - но съм лаик в областта, аз обичам понякога да си разиграя някоя и друга партия на великите - но все пак не мисля, че всички тия случки около двамата са само мой "подволотелизъм". Мен повече ми прави впечатление, че се увърта около среща-реванш между двамата, въпреки, че е съвсем нормално да има такъв. Лично мен, като потребител на красиви шахматни партии, да има реванш ме устройва....
Колкото участници във форума, толкова Българии и Русии...
Аватара пользователя
Роман Димитров
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 723
Зарегистрирован: 02/01/2006, 16:50
Откуда: Болгария, София

Сообщение stifen » 10/02/2007, 12:50

lora писал(а):Поздравляю всех россиян с победой Крамника.


честито и на тебе, лорче
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Пред.

Вернуться в Спорт

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1