Помогите подобрать стихотворение!!! :)

музыка, театры, концерты, премьеры и т.д.

Модератор: Юрий

Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение Looovely » 20/05/2011, 15:53

У Нашего преподавателя по болгарской литературе подошел к концу пятилетний контракт с нашим университетом и вот он возвращается домой, в Болгарию. В честь его отъезда у нас будет литературный вечер. Нужно будет прочесть любой, на свой вкус, болгарский стих!.. Хотелось бы выбрать какой-нибудь очень известный и с каким нибудь подтекстом.. Помогите пожалуйста!!
Looovely
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 20/05/2011, 15:47

Re: Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение Nik_1 » 20/05/2011, 16:45

Looovely писал(а):У Нашего преподавателя по болгарской литературе подошел к концу пятилетний контракт с нашим университетом и вот он возвращается домой, в Болгарию. В честь его отъезда у нас будет литературный вечер. Нужно будет прочесть любой, на свой вкус, болгарский стих!.. Хотелось бы выбрать какой-нибудь очень известный и с каким нибудь подтекстом.. Помогите пожалуйста!!

"Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта Родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
БЪЛГАРИН да се наричам -
първа радост е за мене."
Иван Вазов

P.S. В каком городе находится ваш университет?
Я тоже изучал болгарский язык и литературу в Питере.
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Re: Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение Наталия59 » 22/05/2011, 15:12

Looovely писал(а):У Нашего преподавателя по болгарской литературе подошел к концу пятилетний контракт с нашим университетом и вот он возвращается домой, в Болгарию. В честь его отъезда у нас будет литературный вечер. Нужно будет прочесть любой, на свой вкус, болгарский стих!.. Хотелось бы выбрать какой-нибудь очень известный и с каким нибудь подтекстом.. Помогите пожалуйста!!


"Заточеници" - Пейьо Яворов

От заник-слънце озарени,
алеят морски ширини;
в игра стихийна уморени,
почиват яростни вълни...
И кораба се носи леко
с попътни тихи ветрове,
и чезнете в мъгли далеко
вий, родни брегове

И някога за път обратен
едва ли ще удари час:
вода и суша - необятен,
света ще бъде сън за нас!
А Вардар, Дунав и Марица,
Балкана, Странджа и Пирин
ще греят нам - до гроб зарица
сред споменът един.

Рушители на гнет вековен,
продаде ни предател клет;
служители на дълг синовен,
осъди ни врага заклет..
А можехме, родино свидна,
ний можехме с докраен жар
да водим бой - съдба завидна! -
край твоя свят олтар.

Но корабът, уви, не спира;
все по-далеч и по далеч
лети, отнася ни... Простира
нощта крилото си - и веч
едва се мяркат очертани
на тъмномодър небосклон
замислените великани
на чутният Атон.


И ний през сълзи накипели
обръщаме за сетен път
назад, към скъпи нам предели,
угаснал взор - за сетен път
простираме ръце в окови
към нашият изгубен рай...
Горчива скръб сърца ни трови. -
Прощавай, роден край!




Евтим Евтимов

ЗА ДВЕ РЪЦЕ ...

За две ръце протегнати насреща,
земята бих до края извървял.
За две очи, като звезди горещи,
за цялата си топлина бих дал.

За две слова, от мене вдъхновени,най-хубавите думи бих редил.
За две сълзи, изплакани за мене,
аз всички океани бих изпил.

Как малко исках аз - по зрънце само,
по капка от далечен, чакан дъжд.А ти дойде наистина голяма
и всичко ми донесе изведнъж.

Донесе ми от ветрове заръка,
пожари звездни, за да не тъжа,
от мъка - песен, а от песен - мъка
и аз не зная как ще издържа


Писмо Георги Константинов

От чувства мигновени
разплакана си пак...
Не бързай ти към мене
със самолет , със влак -
където и да бъдеш ,
в мига на луд копнеж
решиш ли да се върнеш -
тръгни към мене пеш.

Върви по пътя бавно
и бавно успокой
желанието странно
отново да съм твой.
Върви по пътя дълго ,
през дълъг трезвен ден.
Случайно кацнал гълъб
помилвай вместо мен ,
целувай дъхав люляк ,
изгрял пред теб в зори.
Сравнявай ме със други -
от мене
по-добри.

И ако побеждава
мечтата твойта плът ;
и ако не забравиш
целта на своя път -
ще спреш пред мене мълком
в миг необикновен...
И търсила ме дълго ,
ти дълго ще си с мен.
Аватара пользователя
Наталия59
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 548
Зарегистрирован: 19/01/2011, 14:29

Re: Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение master7 » 22/05/2011, 22:40

ИЗЛАЗ НА МОРЕ

web

Страхът от безотточна територия
е страх, че нещо в тебе ще умре.
Войни са водели народите,
войни за излаз на море.

Вратите на света ще са отворени,
ще съм посрещната добре,
ще имам свои пристани и кораби,
щом имам излаз на море.

Дори и чужда, необичана,
с едно тревожно "Накъде?",
не е възможно да съм ничия,
щом имам излаз на море.

Душата ще познае много бързеи -
един от тях ще избере,
и с него ще се чувства свързана,
чрез своя излаз на море.

Така ще си намери братя,
оградите ще раздере
в стремежа си към свободата -
стремеж към излаз на море,

на всички безотточни територии
ще стъпи и ще разбере
защо са водели народите
войни за излаз на море.

1989

Татяна Филева (моя дочь, тогда ученица :D )

http://liternet.bg/publish26/tatiana-fileva/izlaz-na-more.htm
"Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме"
Васил Левски
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Re: Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение intogloryride » 27/06/2016, 15:50

Если кто то сможет сделать поэтический перевод,будет интересно..
ДИСИДЕНТИ-1-Бяхте дръзки.Непресмятащи,че на брой са ви пресметнали като дивеч в резрватите,годен само за отстрелване.В кабинети тапицирани участта ви предрешаваха по декрета на грузинеца за добрия ред в държавата.Но осъмвахте пречистени над брошури и над томове,дето нямат общо с истини,приподнасяни от гномове. 2-Другото бе страшна приказка с параграфи и премеждия,щом на краля сте извикали нещо детско за одеждите.Останете непресмятащи зло и хула откъм численост,щом венчали сте съдбата си с неподправената Истина.
intogloryride
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 18
Зарегистрирован: 26/06/2016, 21:01

Re: Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение intogloryride » 27/06/2016, 15:53

Если кто то сможет сделать поэтический перевод,мне будет интересно посмотреть на ето:
ДУЕЛ1-Животът има за какво да ми се въси:поканен бях на приема галантен,но жегнах бакенбардите му къси с плесница и очаквам секунданти.Не му се вярваше.Потръпна слисан.По-бял и от нагръдника колосан.По хвърлената дума-ръкавица опита да узнае кой съм,що съм.Изполичар на неговата нива,аз казаното мога да повторя-той насаме ме кара 2-да унивам,но гаврите не се търпят пред хора.Прощавал съм му не една обида;за тази нека вземем пистолети...Но пратеник от него все не идва и жестът ми остава безответен.Дали кръвта ми не е благородна или ме сбърка с някой от незваните?Отрекъл ме,поне ще съм свободен да вложа сам в цевта си отрицание.
ДУМИ ЗА СВОБОДАТА-1-За свободата трудно се добиват думи,тъй както трудно се добива тя самата.Налага се да конспирираш в нощи лунни срещу охолство,ситост и апатия,да търсиш четирилистната парола на нечие забравено другарство и устните приучил да не молят,да влизаш в съвестта си като в карцер.Задъхан да изкачваш стъпалата 2-на кула,небелязана от знаме,орли да храниш,дялайки петата,когато сам куцукаш недохранен,да носиш не оръжие на явка,а въжделената трошица смелост,да не превръщаш битката в задявка,когато нямаш изглед да спечелиш срещу мазник,невежество надуто,а да заплащаш порива си бруто,да вдигнеш падналия,който може -да ти отвърне утре и предателски и честолюбието,дето гложде у теб,да не запита за правата си...Тогава може би не точно умни ще дойдат думите,ала уместни.Изчакай тоя миг с готови струни.За свободата иначе не става песен.
ЕКСПЕДИЦИЯ-1-Не зная нейното начало.То се крие там,дето не остава нищо скрито.Понякога съм вземал за пътеки змии и с пръсти вкоченясали съм ги разплитал.На жажда ме е пекло,порой ме е въртял,досаждал ми е с ласки небръснатият глог, и сянката ми даже,проклела своя дял,е бягала от мене-неземен геолог. 2-Зад циркуси и преспи е някъде целта ми.До нея се достига самичък само пеш.От истинско по-страшно дълбае мойто рамо над пропасти без дъно измислено въже.Догонват ме мъглите със своите потери и пръстите изцеждат треперещата сила над камъка,по който се мъчат да намерят очите ми напразно бленуваната жила.-От мъка и от немощ,покрит със бели струпеи,навярно ще остана на камъните проснат,но слънцето ще вземе през бялата си лупа червената ми диря за жила златоносна.Ще пърха пак пред мене примамливо звездица,но горе ще остане последният ми стон,обагрен от кръвта ми-за нова експедиция сред скални пукнатини,забит като жалон.-(в прошлом было опубликовано...)
ЗЪРНО-1-Векът изтича като мливо в хилядолетния чувал;движението въртеливо предсказва неотменен дял.Епохата ти беше строга като към корабите-риф.Тя сметки имаше и с бога,но ти не стана пресметлив.Какво пък,утре ще те смеле в прегръдките от кремък як;палеолитното изделие ще стане твой надгробен знак. 2-Потръпват валците огромни с паспал,от делника по-сив:а може би един компромис би стигнал,за да те спаси?Нали мерзавци и герои дочакват края-все един...С какво се мислиш по-достоен от хленчещия господин?Но не-постъпваш както трябва.Защото утрешният свят отвърнал би лице от хляба,на зърно щом е зле пресят.(-ето было в публикациях в прошлом...)

ИНТЕЛИГЕНТИ-1-Векът неохотно за челяд призна ни,стаил към земята съпружеска злост,а тя ни отнесе към белите врани,погрешно измътени в нейно гнездо.Кого ще учудиш тъй-него ли,нея,с достигнат по тяхна заръка таван,когато за двамата вятър те вее-не вятър изобщо,а общо руган. 2-И падат мнозина...До черната угар.До зърното,трудно изчопляно с клюн.Каква орисия,но търсиш ли друга,минава за лудост,минава за бунт.Да бъде,каквото е.Истинска тя е,при все че откъсва от кръв и от род.Последната дума ще има безкраят с единствено тачен от птиците вот
МОСТ-1-Къде е твойта памет,мукавено куфарче?Дали ще я открия по таваните...Връстниците ти-дрехи покоси ги мухълът,а ти стоиш...Все някой трябва да остане.Търпеше ти на груби пощенци обноските и моя чичо чак на фронта придружила бе.Там друго е било,макар в обозите,а не като да си на розов паяк жилище. 2-Проблясваха по твойте ъгли еполети с ония ситни гвоздеи по тях-звезди поручишки.Надуваха на изпроводяк цигани кларнетите,а после само теб обратно те получихме.Не знам с баща ми много ли си казахте,но той направи на ключалката езичето и помня,че те мъкна из боазите сред прах от взривове и думи на обричане. 3-Боята вече падаше от теб-олющена,по двора със връвчица моят син те влачеше и струва ми се,че ако в звука се бях заслушал,не бих си купил после куфар лачен.В тавана-сетно старческо убежище,ти изхитри се да дадеш приют на котенца.Поне тогава трябваше да забележим,че ти спътник си и покровител на животеца. 4-Сега е късно твойта памет да докосваме.Снове из ъглите ти паяк и превръща в мумия краче от кукла,дето може би е мостът ми към безвъзратно отлетели пълнолуния.(было напечатано-опубликовано)
НЕ СТОРИХ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ НЕЩА
1Не се научих да проливам сълзи,каквито биха стигнали и за ведро,когато над надеждите ми плъзна подоблачният дъх на колендро.Не спазих дружеската препоръка с интриги да препаша патрондаш,макар да оцелявах с много мъка в леса на учрежденския етаж.Когато ме споходи люта жажда,не пих от раболепния черпак 2-и падналата на ревера сажда не помня да наричах първи сняг.Не влязох в омагьосаното царство за премията-знатна дъщеря,защото има ли едничка вярност,човек й търси участ по-добра.Избягвах проверените пътеки в планинския гостоприемен скут и не приех прохладата на сенки,които бавно те превръщат в шут.Не се подведох по ума на тия, 3-които уж ми мислеха добро,с надежда да им бъда при стихия очаквано спасение и брод.Отминат от престижни епидемии,едно научих,с него се теша:не всички пък завършват академий,в които таксата да е душа
ПРЕЖИВЯНО 1-Не се продадохме.За шепа слука не поругахме съвест и сърца.Като главни горяхме,с дим и пукот.За тоя огън бдеше полицай.Не плакахме.От чувство горделиво,възпиращо на миглите сълза.Вървяхме право.Гледаха ни криво.През догмата-преситена и зла.Не молехме.Врага си и да молиш,той с нищо не престава да е враг,а стане ли към тебе 2-благоволен-белязал те е неговият знак.Не спирахме.По време,за което часовникът бе също занемял.Проклехме го,но даже и проклето,то в брой поиска собствения дял.Не бяхме мъртви.Но и живи бяхме едва-едва при мъртвия режим.С каквото се наехме-преживяхме.Длъжници вчерашни,днес пак дължим.
ПРЕМЕЖДИЕ
1-Не вини съдбата,че запрати те сред кълбо от сплетени лъжи;зърна как живеят на духа кастратите и си тръгна,без да им дължиш.Е,какво-и с други се е случвало,но оставаха на оня пир,непресметнали че днешно чучело утре е за правдата вампир.Как преливаха от празното във пустото с тънка вещина на виртуоз 2-и представяха за свята същност лустрото,вдигайки за блясъка му тост.Слава Богу,че звездата ти опази те на провала на самия ръб и им каза нужното за казване миг преди да им обърнеш гръб.Само спомен ти остана за наркозата-в тебе бавно се разсейва тя и прозираш зад мъглицата й розова,че си бил на косъм от смъртта.
ПРЕХОД-1-в унинието като в пряспа чезна,но моят стих с похват на планинар извлича ме от неговата бездна под слънце,заискрило като нар.Напрягам аз остатъка от сили,а той скъсява общото въже и сочи на върха контура иглен с нехаещ за последиците жест.Плета нозе-щом вече сме поели,изстраданата вярност е закон, 2-при все че всяка дързост е с предели по сипещ непредвидености склон.Отломките от логика връхлитат,лавини плашат с белота на лист и клинове на сетна упоритост забиваме в окървавена вис.На лутането трудно към успеха цената често се оказва срам...Оказва се,било е само преход.Оказва се-върхът бил по-натам.
intogloryride
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 18
Зарегистрирован: 26/06/2016, 21:01

Re: Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение intogloryride » 27/06/2016, 15:55

Вот,предлагаю стихи одного болгарского поэта,не в живых,к сожаленью,ети произведения не мои и автор не я,сделаю уточнение,но и не боюсь что кто то предьявит мне претензии на авторское право,просто потому что тот,кто может такие претензии на авторское право предъявлять,ето только я,и никто другой.А сам себе предъявлять претензии конечно не стану Имя не назвову,но поэт етот еще и переводил из русской поэзией и его другом по линии поэзии был известный поэт из Донецка Анатолий Кравченко.На его имени названа и улица в его родном городе...
intogloryride
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 18
Зарегистрирован: 26/06/2016, 21:01

Re: Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение intogloryride » 29/06/2016, 20:43

РЕКВИЕМ
1-На тясното легло,от чам сковано,във стаичка с размери на барака,умираше трагически и рано човекът на фронталната атака.Мълчаха надошлите-все онези,с които беше ял от обща бака.Те бяха мъдри флангови стратези,а той-човек на челната атака.В глава на гвоздей слънцето удари с десница и разчувствана,и яка. 2-Бе тръгнал сам-умираше с другари преди и след победната атака.И спазъм неочакван го задави,повдигна се мъчително на лакът.То беше гледка за души корави,напомняща мига преди атака.Тежеше зноят в стаичката тясна и само вятър в клоните проплака като ракет сигнален щом угасна човекът на фронталната атака.(в прошлом опубликовано).
ВРЕМЕ
Лъч от детство ли ме парна по сивеещото теме-зърнах плитки водоеми,тъжен залез над тухларна.Изтъняло вече ехо,гледка с крави и дъбрави,мойта памет съчета ви в двуединството си крехко.Кой да знае че победа и над бедност се заплаща,но веднъж забъркал каша,да не загори я гледай.Как я месеха бащите от тестото...2-мокра глина,но потта им беше силна и на вяра бяха сити.Преобръщаха калъпи и подреждаха кирпича,после тухлената притча пред бетонен мит отстъпи.А наблизо,понадигнал чифт уши над бучиниша,заек хукваше да впише своя род в червена книга.Някой трябваше да плаща,та макар и след години,ала Клио бива мащеха твърде често за невинни 3-Срещу тяхното писукане избоботи глас на сова:Е,посгазвали сме лука,но...беше времето такова."Щях да чувам тия думи.Все отново и отново.Натворяваме безумие,после-времето такова.Че полагаме накриво трудно дялана основа,се корим несправедливо-времето било такова.Квачката над запъртъка,вкаменена в нужна поза,колко вечери замръкна~4-И осъмна все без полза? Гаснеше човек охулен,даровит и неразбран,но пред зърното в мамула се ценеше гол кочан.И се чакаше от тръна да навърже тон череши..."Лошо-казваха,-ни тръгна,но такова време беше."Пусто време-непочтеност криел бързият му бяг;стореното иска пренос върху миналото-как?Начин все ще се намери-обявят ли те (~)5-за грешен,изходът поне е верен:"Времето такова беше!"Памет строга и насъщна,как забрави Оня глас:"Времето ни преобръща.ние в него сме,то-в нас."Работливото те радва,ала правиш кръстен знак:Боже опази от брадва,развъртяна от глупак!Херостратово потомче,я ела,ела насам...Е,подсича ли законче празакона от Адам? (~)6-Дявол знае колко пъти вчепкват се добро и зло;убеден ли си че пръти слагаш в нужно колело?Махай с брадвата тогава,утре с нова я смени-отминава всяка слава,но срамът ни има дни.Като кръв избива мъка под превръзка от лъжи,но по бащина заръка истината ти прнадлежи.Все я търсиш неспокоен,а животът си тече
(~)7-отразявайки те двоен-полумъж,полумомче.И дано не
ти се случи да предъвкваш безутешен пред съда на син и внуче:"Времето такова беше..."Преобръщай го,туй време,както меси се тесто,инак в гроба ти ще вземе да те преобърне то
ФАЛШИФИКАТОРЪТ НА МОНЕТИ
1-Той не криеше своята тъмна,порочна нагласа и мъжете пиянски му викаха"Дай хилядарка!"Като златна кокошка,която не спира да снася,в мойте спомени с късото,вехто елече се мярка.Изкушен и познал сатанинската власт на парите,той се беше обрекъл на този проклет и хазартно-красив занаят.Беше вън от закона 2и аз като малък се питах само как да разбирам отвъдното-"под"или"над"?Нещо царствено лъхаше даже от куцата стъпка,под сакото проблясваше ланец от мътно австрийско сребро.Този пъклен артист,този пагубен жрец на калъпа,през реката на нравите газеше с брод и без брод.Сял презрителна завист,живял без жена и приятел,той издъхна през 3-кучешка зима на връх Рождество.Някой бил го отровил,твърдяха в градчето познати.Нито думица повече.Никой дори не узна за какво.Днес разбирам,отливайки слово в калъпа на своята строфа,че боравя самичък с един възмездяващ без мяра метал.Разтопената сплав поразява гърдите ни с бавна отрова и смъртта крие нещо възвишено.Крие морал
АПРИЛСКИ СНЯГ
1-Внезапен сняг посред април.На сняг той даже не прилича.До обед няма го дори-южнякът е категоричен.Но все пак той ще разтревожи не на шега и стар,и млад,и пак ще се загърне в кожи практичният ни свят.
2-А други тъкмо като мене ще тръгнат гологлави,свирейки...Обичам аз в такова време приятели да си избирам.(опубликовано-название сборника стихов)
intogloryride
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 18
Зарегистрирован: 26/06/2016, 21:01

Re: Помогите подобрать стихотворение!!! :)

Сообщение intogloryride » 31/10/2016, 22:26

Еще 2 стихотворения етого автора-политическая сатира,написанное в 1990г,о Бай Тошо-Тодора Живкова,генсек ЦК БКП
ПОЛИТИЧЕСКИ РЕКВИЕМ-всенародна песен-1-Клети Тошо,жалки Тошо,мъдър като стар
галош си...В теб дъската дълго хлопа и разсмиваше Европа.Днес априлската ти
линия всеки българин проклина я.Писа томове дебели,пълни с врели-некипели,обеща
ни,че сме влизали днеска-утре в комунизъма и подгонихме съблазни,като твойте
думи празни. 2-Не дойде за демокрация-тровеше ни с бюрокрация,возеше се с
лимузини покрай празни магазини,чакаше да мине "буря"наплодил номенклатура и уши
прилични дрешки на послушните си пешки,за да скриете с решения гнусните си
престъпления.Клети Тошо,жалки Тошо,ненадминат си по пошлост... 3-Знаем,ти си
братовчед на Августо Пиночет,но това го върши днеска само брат ти Чаушеску.Срещу
тебе който гъкне,мигом настрани отхръкне,а в дома на мъж по-буен жандармерия
нахлуе и правата на човека-нека пръст да им е лека!Писал се човек народен,ти за
нищо бе негоден.Нито виждаш,нито чуваш,а решил бе да векуваш. 4-Под усилена
охрана-ту във Банки,ту в Бояна;учило се-недоучило,за историята чучело!Не за
твоите катили влагахме душа и сили,не за да е лев кафето ти създадохме ОФ-то,ни
хуманната идея процъфтя от Асамблея;дал облаги на ченгета,ти ни свря в панелни
гета и-забравил за оставка,стори нова подигравка:впрегна сетните ни сили 5-да
градим тузарски вили.А да беше с малко пипе,тъй ли щеше да разсипеш
въздух,горските стопанства,дето уж си партизанствал?Що заплатата укри си от
народа-комунист си!Със Иванчо и със Владето колко долари изкрадохте и завлякохте
България в сейфовете на Швейцария?Колко твари безгръбначни ти превърнал бе в
палачи, 6-колко върли кожодери станаха милионери?Колко ни излезе скъпо твойто
наркоманче тъпо и защо горката нация в дар принесе на Фондация?Клети Тошо,жалки
Тошо,мъдър като стар галош си...Прав ти път за село Правец,дето без бръшлян и здравец,
на баща ти посред двора те очаква прокурора!

ПОЖЕЛАНИЕ ЗА РОЖДЕН ДЕН на Тодор Живков-1994г.
1-От свинско добродушие разплут запомнихме дебилния ни "тато",въртял
опашка като предан шут пред всеки нов товарищ Азиатов.Направи той осемдесет и
три,че Бог погнуса има от такива,и днешната му участ ни разкри,че комунизъм сам
не си отива.Гостуват му,нескършили хатър,догановци и други мекерета;кафенце с
тях,за правдата чадър 2-сред кишавата лондонска вендета.Един осъжда,друг си е
невеж и чака сирене по лев и десет-България догаря като свещ на комунист да пази
интереса.Нима на него и подобни гниди народът ни е в сила да прости;затрупаха го
с толкова обиди,че Бог дано да им не дава дни!
intogloryride
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 18
Зарегистрирован: 26/06/2016, 21:01


Вернуться в Культурная жизнь Болгарии

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1