Болгарская музыка - поп-фолк

музыка, театры, концерты, премьеры и т.д.

Модератор: Юрий

Болгарская музыка - поп-фолк

Сообщение Catherine » 24/05/2006, 15:04

Подскажите, пожалуйста, на каком сайте можно скачивать болгарскую музыку, меня интересует поп-фолк, в частности Анелия, Ивана, Глория и т.п.
Пыталась скачивать песни с сайта www.mp3-bg.com, но доступ к скачиванию возможен только на территории Болгарии, а на других сайтах скачиваются только отрывки песен :(
Catherine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 24/05/2006, 14:25

Сообщение jacky63 » 24/05/2006, 16:10

==============================
Не нужно много слов, чтобы сказать правду.
Изображение
Аватара пользователя
jacky63
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 763
Зарегистрирован: 17/02/2005, 19:57
Откуда: TEL AVIV - Wistler, BC

Сообщение Catherine » 28/05/2006, 16:28

Спасибо!
Только еще одна проблема: когда нажимаешь на песню, чтобы ее скачать, то открывается новое окно с какой-то мутью. Как мне обойти эти препятствия и закачать болгарскую музыку? Помогите!!!
Заранее благодарю.
Catherine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 24/05/2006, 14:25

Сообщение aquamarine » 11/06/2006, 23:17

Димана - Луда обич

Сълза кристална в мен блести,
откакто си замина ти.
Сега се връщаш, но защо?
Нали ти беше все едно?

Припев:
Луда обич ме изгаря, но иди си ти,
може би дошъл е края, но замълчи.
Луда обич ме изгаря, но ме забрави,
как да скрия тез сълзи?

За мен бе всичко до сега,
но любовта ми не разбра.
Не заслужаваш обич ти,
не ме докосвай, тръгвай си.

Припев: (х3)
Луда обич ме изгаря, но иди си ти,
може би дошъл е края, но замълчи.
Луда обич ме изгаря, но ме забрави,
как да скрия тез сълзи?




Какво друго ми остава освен да негодувам!
Мелодията е прекрасна, но текстът, очевидно е писан от човек, който не знае какво иска!

"Луда обич ме изгаря, но иди си ти..."
Е, какво, обича ли го тя или не?
За мен няма 5-6. Или обичам въпреки всичко или не обичам, въпреки всичко.Затова не съм в състояние да проумея това амбивалентно състояние на текстописеца.
Но песента си я слушам...
А другите по- добри текстове на от песните на Димана не са с толкова добри(според мен) мелодии, за съжаление.

Но като цяло поп-фолкът се движи напред, защото все повече се отдалечава от фолклора и скоро ще трябва да му се сменя името.
Главен фактор за напредъка струва ми се е все-по високата музикална образованост на изпълнителките, като при Димана , например.И вероятно по- качественият подбор на екипите с които работят.

Може би след време ще се сложи край и на плагиатството...
Последний раз редактировалось aquamarine 12/06/2006, 15:14, всего редактировалось 2 раз(а).
Аватара пользователя
aquamarine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 09/03/2006, 22:16

Сообщение aquamarine » 11/06/2006, 23:48

Димана - Само тебе


Ти, ти си всичко, което аз мечтах,
да те обичам до край обещах и..

Само тебе искам, само тебе имам,
само тебе, аз обичам.
Само тебе моля, вечно да съм твоя,
с теб на всичко съм готова.

С две топли думи, открий любовта,
с две топли длани, открий нежността.

Само тебе искам, само тебе имам,
само тебе, аз обичам.
Само тебе моля, вечно да съм твоя,
с теб на всичко съм готова.


Ето този текст, например ми харесва почти, но мелодията пък нещо...

Изобщо, аз нещо май съм влязла в ролята на музикален критик, за което трябва да ме извините.Но има някаква тръпка в това да споделиш с някого вижданията си. Нали затова е форумът.
Аватара пользователя
aquamarine
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 09/03/2006, 22:16


Вернуться в Культурная жизнь Болгарии

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron