Георги Димитров - водач на антифашистката съпротива

Все вопросы истории Болгарии и сопутствующих ей стран ...

Георги Димитров - водач на антифашистката съпротива

Сообщение разведчик » 24/12/2008, 05:18

Георгий Димитров - один из самых выдающихся людей всех времён и народов. Несмотря на это, как истинный герой, он предан забвению, особенно в Болгарии, на своей родине. И тем не менее, Димитров внёс в борьбу с фашизмом столь великий вклад, что неподвластно легиону бездарных и тупоголовых правителей. На фоне титанической фигуры Димитрова даже боги Олимпа кажутся жалкими пешками в истории...

Георгий Димитров родился 18 июня 1882 г. в Радомире. До 1904 г. работал наборщиком в типографии. Затем вступил на путь борьбы за освобождение родной Болгарии от клики буржуазных холуев. С 1921 г. член ЦК Компартии Болгарии, член парламента. На этом поприще как яркий агитатор и публицист был обвинён в организации в Болгарии восстания, приговорён к смертной казни. Димитрову удалось покинуть страну и десять лет он жил за границей как политический эмигрант. С осени 1929 г. проживал в Берлине инкогнито.

В этот период к власти пришли гитлеровцы и, чтобы оправдать свои расправы с инакомыслящими, был организован поджог рейхстага, в котором бездарно обвинили каменщика Ван дер Люббе из Лейдена (Нидерланды), торгового служащего Эрнста Торглера, председателя фракции КПГ в рейхстаге, публициста Георгия Димитрова, членов ЦК БКП студента Благоя Попова и сапожника Васила Танева. Всем угрожала смертная казнь.

Лейпцигский процесс открылся 21 сентября 1933 г., затем был перенесен в Берлин. Дело о поджоге рейхстага состояло из 57 заседаний, были опрошены 254 свидетеля и 7 экспертов. Текст стенограммы составил 7363 страницы.

Читая протоколы заседаний, не покидает чувство кошмарного фарса. Такого цирка не приснится и в страшном сне. Однако его устроили фашистские недоумки, поставив на кон не только жизни обвиняемых, но впоследствии уничтожив полмира, судьбу всего мира.

Праздник идиотов

Итак, как говорится, полный абзац... К примеру, немцы нашли у Димитрова открытку с изображением дворца и рейхстага и заявили, что сие связано с поджогом. Затем председатель поинтересовался:

- Почему у Вас была именно эта книга «Вооруженное восстание»?

- Не только эта книга! У меня были и другие книги. Я прошу ознакомиться с моей библиотекой.

- Признаете ли Вы, что эта книга является учебником восстания?

- Я не знаю, является она учебником или нет... Не могу нести за неё никакой ответственности... Это вполне легальная книга.

- 27 мая 1932 г. Имперский суд высказал по поводу этой книги следующее (зачитывает)...книга является настоящим учебником по организации восстания.

- Г-н председатель, я купил эту книгу в 1931 г., ещё до оценки её Имперским судом; во-вторых, я не знал об этой оценке её Имперским судом; в-третьих, если бы я и знал о ней, я всё равно прочёл бы эту книгу. И эту книгу прочёл не только я, болгарский коммунист, но и Гитлер...

Далее: у Димитрова нашли книгу, где были кресты, пометившие рейхстаг и дворец.

- Мне, во всяком случае, не было нужды отмечать, где находятся рейхстаг и дворец. Это я знаю совершенно точно, вот так! - парировал Димитров идиотскую улику.

- Признаёт ли обвиняемый Димитров, что эта книга принадлежит ему?

- Этого я не могу признать.

- Димитров, Вы раньше сказали, что купили её.

- Да, такого рода путеводитель я купил, но тот ли это экземпляр, я не знаю.

- У Вас на всё имеется объяснение...

- Я возмущён всеми обвинениями, которые фабрикуются здесь.

Интересно, что 4 октября 1933 г. Геринг приказал прусской полиции «против распространителей листовок, если они не остановятся на окрик полицейского, открывать огонь без предупреждения. Служащие полиции, которые своей нерешительностью затрудняют эффективную защиту от подобных антигосударственных выступлений, подлежат наказанию». Так, не мудрствуя лукаво, фашистские придурки внедряли у себя в стране демократию. Явно просматриваются параллели и с нашей сегодняшней «свободой», которую подарил дорогим россиянам Иуда Ель-цин.

В Германию прибыли адвокаты С.Дечев и П.Григоров из Болгарии, А. Хейс и д-р Л. Галлахер из США, М.Виллар из Франции, д-р П. Штайнер из Швейцарии. Однако их арестовали в зале суда и выслали из страны.

Георгий Димитров отказался от адвоката, которого ему подсовывали немцы, и стал защищать себя сам. Для этого ему пришлось совершенствоваться в немецком языке, чтобы находить самые точные выражения, которые били фашистов наповал. Вскоре он превратился из обвиняемого в обвинителя.

Попов плохо понимал немецкую речь, Танев вовсе не знал немецкого. Торглер ни разу не встал на сторону Димитрова, однако своим оправданием обязан именно ему. Ван дер Люббе впал в полную прострацию, отвечал односложно, сбивчиво или вовсе молчал, жаловался на «потусторонние голоса», которые не оставляют его в покое. Немцы держали его на психотропных препаратах.

Судебное мурло

Димитров спрашивает шизанутого председателя:

- Как один Ван дер Люббе за четверть часа разжёг преогромный пожар?

Тот обратился к «поджигателю»: почему, мол, он не смог поджечь будку (помещение ведомства социальной помощи), а рейхстаг изловчился отправить к праотцам? «Можете ли Вы что-либо сказать на этот счёт, что рейхстаг загорелся так быстро?»

- Нет, - промямлил дер Люббе.

И вправду, если бы смог, то стал бы настоящим героем, затмившим Герострата, который пустил «красного петуха» под храм Артемиды в Эфесе. Димитров говорил о дер Люббе: «Этот жалкий Фауст предстал перед судом, но Мефистофеля здесь нет!»

Далее выяснилось, что Торглер в день пожара находился в ресторане, и во время его всё ещё был там. Димитров в эти дни находился в Мюнхене. В рейхстаге было около 27 очагов пожара, поджог могли осуществить люди, обладающие профессиональными знаниями, заявил начальник пожарной охраны Берлина В.Гемпе. Даже болгарские министры, политические противники Димитрова, написали, что он не мог совершить поджог, ибо это противоречило его принципам, он всегда был противником индивидуального террора, он невиновен.

Товарищ Димитров, слушая всю эту галиматью, прямо заявил:

- При расследовании этого вопроса ясно выявились полнейшие неспособность и недомыслие полиции.

- Сейчас суд примет решение удалить Вас или нет. Это переходит все границы. (Удаляют).

Димитров: Неслыханно! Неслыханно! Наверное, мой приговор состоялся, уже вынесен.

В другой раз было так:

- Димитров, опишите встречу или разговор с одним из заключённых.

- Очень хорошо! С этой сказкой из «1001 ночи» я могу разделаться в двух словах.

- Но, Димитров, поменьше выкрутасов! Только факты!

За время данного фарса Георгия Димитрова 36 раз лишали слова, 13 раз грозили удалить из зала, 5 раз выгоняли вон. А его поединок с Герингом (31 заседание) и Геббельсом (34 заседание) закончился тем, что Геринг впал в бешенство и пригрозил Димитрову смертью.

- Димитров, будьте осторожны, - пугал председатель В.Бюнгер. - Я уже не раз Вас предостерегал, но теперь чаша переполнилась. Я приказываю Вам, чтобы Вы немедленно умолкали, когда я говорю...

Сей жалкий кретин на протяжении всего процесса истерически затыкал Димитрову рот. «Правосудие» показало своё истинное мурло. Впрочем, оно не меняется со времён «оных».

Маразм крепчал

Писатель М.А. Нексе прислал письмо: «Здесь дело идёт о преступлении в принципе, о нашем будущем как о существовании... на определённых нравственных устоях. Процесс о поджоге рейхстага - это мировое событие огромного масштаба, испытание на прочность нашей культуры, с каким редко приходится сталкиваться. Каждый человек является участником этого процесса, участвует в нём душой, будущим своих детей».

Приветственную телеграмму Димитрову прислали Р. Роллан, А. Барбюс, А. Жид (12 октября 1933 г. из Парижа): «Выражаем Димитрову своё восхищение бесстрашной защитой и заверяем его, его болгарских товарищей и Торглера в нашей братской симпатии». Димитрову телеграмму не выдали, так как опасались нарушения порядка в тюрьме.

...Расправа продолжалась. Пораскинув извилинами, свора «искателей правды» выяснила, что Ван дер Люббе имел при себе «красную книжку, по-видимому, членский билет Компартии». В действительности членские билеты КПГ были черного цвета, а Компартии Голландии - черно-синего. Зато у немецких национал-социалистов красные партбилеты.

Димитров: «Вам ещё многому надо научиться, г-н верховный прокурор!»

- Прошу запретить обвиняемому Димитрову эти нападки на обвинение!

- Димитров, Вы постоянно что-то бормочете себе в бороду - которой у Вас, впрочем, нет. Так больше продолжаться не может! (и вновь мутноглазые выгнали Димитрова на три дня, промычав, чтобы он прекратил нападки на Имперскую прокуратуру, которые прямо-таки вошли у него в привычку).

- Димитров, выйдите вон! - заорала судебная сволочь.

- Я называю вещи своими именами... (Уводят).

За время процесса Георгий Димитров похудел на 10 кг. По этому поводу он предложил председателю: «Если Вы хотите похудеть, приезжайте в Моабит!» (тюрьма. - Н.Е.).

- Димитров, немедленно замолчите! - завопил отморозок. - Я не хочу больше слышать Ваш голос!

Георгий попросил своего друга проверить, уплачен ли его долг супругам Мансфельд, у которых он снимал квартиру. «Там среди моих прочих вещей имеется старый костюм, всё же не такой поношенный и ветхий, как тот, что сейчас на мне». Костюм ему тоже не позволили прислать.

Восемь месяцев нас обвиняют в участии в поджоге, говорил Димитров. Дер Люббе практически умирает на глазах в зале суда. Тут немецкие шавки вспомнили, что Димитрова обвинили во взрыве Софийского собора в 1925 г. Отсюда следовало, что он явный преступник, головорез и маньяк. Однако неожиданно С.Димитров (однофамилец Георгия) прислал письмо, что это он был осуждён и приговорён к смертной казни, хотя ещё раньше сего события покинул Болгарию и не мог иметь отношения ко взрыву. Но кого это волнует, пацаны? Он прислал бандитам-прокурорам своё фото и адрес в Москве.

...Маразм крепчал. Весь мир, затаив дыхание, следил за героической борьбой Димитрова со сворой Гитлера. 4 ноября 1933 г. на сцену судилища выполз Геринг, который повторил версию поджога и оправдал фашистский террор. «Каждому из нас было ясно, что это должно было быть делом рук Компартии», - мудро заметил партайгеноссе. Как в том анекдоте: «У вас геморрой? - Это вы съели что-нибудь. Башка трещит и руки трясутся? - Съели что-то, голубчик».

Свидетель граф Гельдорф: «Мы считаем, что вообще преступные элементы в нашем государстве являются марксистами... по этой причине я распорядился посадить ряд видных или более известных работников КПГ».

- Вы в моих глазах мошенник, которого надо просто повесить, - сообщил Геринг (в зале крики: браво!)

- Вы боитесь моих вопросов, г-н премьер-министр?

- Это Вы будете бояться, как только после суда попадёте ко мне в руки, подлец!

- Димитров, я запрещаю Вам вести здесь коммунистическую пропаганду.

Димитров:

- Это было политическое преступление, и мне сразу же стало ясно и по сей день, что Ваша партия - это партия преступников.

Далее вопль: «Немедленно уведите Димитрова!»

Слуги дьявола

Главари притащили свидетелей - нацистов Карване, Фрея, Дрёшера, Веберштедта, Гельмера, вора и морфиниста Лебермана, уголовных преступников Кунцака, Гроте, Кемпфера. Димитров записал: «Чёртов круг». Однако эксперт В.Шац заявил: «Исключается, чтобы за имевшееся в его распоряжении время Ван дер Люббе мог осуществить поджог в одиночку, без всякой помощи».

В это время в МИД Германии пришёл донос об освещении процесса индийской печатью. Во многих крупнейших индийских газетах опубликованы статьи, содержащие неслыханные подозрения по адресу Геринга. Немецким фирмам в Индии, а также в Германии, которые поддерживают торговые связи с Индией, было предложено более не использовать такие газеты для помещения рекламы.

Наконец, 8 ноября 1933 г. в судилище припёрся главный пропагандист наци Геббельс («Добрый вечер, тётя Хая, вам посылка из Шанхая»). С наглой мордой он заявил:

- Г-н Димитров может быть уверен: я справлялся и не с такими людьми и не боюсь вопросов этого мелкого коммунистического агитатора.

И далее: «Я воспользовался своими правами, чтобы убрать с дороги партии, которые намереваются повергнуть германский народ в беды, хаос и анархию... Изменение конституции мы оставили за собой, а не за коммунистами».

Кто не верит «железной логике» щелкопёров, - см. материалы Лейпцигского процесса. Так всё чёрным по белому и записано. Впрочем, ситуация в нашей стране мало отличается от того, с чем боролись деды и отцы.

Как всегда, Димитров пригвоздил и этого типа. Взбешенный председатель трясся от злобы: «Димитров, зачем Вы хотите взять слово, спрашиваю я Вас?.. Димитров всегда задаёт так много вопросов, что сразу и не поймёшь, куда он метит».

И это правда. Беспрецедентный поединок закончился полной победой Георгия Димитрова, мужественного воина, подвигом которого восхищался весь мир. 23 декабря 1933 г. все были оправданы, кроме Ван дер Люббе, который всё-таки сознался в поджоге. Как говорится, не вынесла душа поэта...

Самое интересное случилось позже. В Болгарии великому сыну страны был построен Мавзолей, а в годы перестройки-переклички-перестрелки болгарские другари (братки) решили, что данная личность позорит страну и должна быть уничтожена. Если это не удалось Гитлеру, то нам не западло расправиться с мертвецом.

...Они взрывали Мавзолей с телом Георгия Димитрова 4 (!) раза, подкладывая всё более мощные заряды. И он не взрывался!!! Какая-то трансцендентная сила не давала и на этот раз убить Героя. Все эти живые мертвецы ползают по планете, являя собой её отходы. А великий Димитров всегда живой, и именно он является настоящим Богом Победы, Георгием Победоносцем!

Н. ЕРМОЛАЕВА
http://www.duel.ru/200724/?24_6_1
Последний раз редактировалось разведчик 24/12/2008, 15:06, всего редактировалось 1 раз.
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение разведчик » 24/12/2008, 05:26

Изложение от другарката Надя , 18.06.2007 :

Днес се навършват 125 години от рождението на ръководителя на Българската комунистическа партия (БКП) и генерален секретар на Коминтерна Георги Димитров . Народен представител в XVI (1913), XVII (1914-1919), XVIII (1919-1920), XIX (1920-1923) и XXVI (1945-1946) Обикновено народно събрание и в VI (1946-1949) Велико народно събрание. 32-ият министър-председател на България в 64-то и 65-то правителство (1946-1949 г.)
Георги Димитров принадлежи на историята и тя е, която един ден ще му даде
своята оценка.
Национален предател според едни, истински комунист според други, Георги Димитров за нас комунистите, си остава Героят от Лайпциг, който пренебрегна опасността, пое с огромна ерудиция и забележително умение защитата на пролетарското дело, разкри противоречията на изкуствено скалъпеното обвинение и прикова на позорния стълб хитлеризма. Той превърна подсъдимата скамейка в трибуна, от обвиняем стана обвинител , знаменосец на борбата против фашизма и реакцията в целия свят. Неговото мъжество и себеотрицание възхитиха и въодушевиха не само пролетарските редици, но и световната прогресивна общественост. Той стана образец на комунистите от цял свят , как да се държат пред фашисткия съд, как да водят борбата против фашизма.
Днес наши бивши съпартийци- мижитурки се срамуват от Георги Димитров, но по онова време през 1933 год.световноизвестните френски писатели Анри Барбюс и Ромен Ролан без да се страхуват за живота си излязоха в защита на Димитров. Трудещите се в Париж и Лондон, в Прага, Варшава, в Чикаго и Амстердам на митинги и събрания заклеймяваха подпалвачите на Райхстага, искаха освобождението на Димитров и Телман. Юлиус Фучик нарече лайпцигския двубой „страница от историята на човечеството”
А Марсел Кашен каза тогава:” Няма пролетарий, който да не се вълнува дълбоко от думите на нашия другар, превърнал се от обвиняем в обвинител на нацизма”


АЛБЕРТ АЙНЩАЙН, АРТУРО ТОСКАНИНИ, ЛАЙЛКЕН БИЧЕР СТОУН, ЕМИЛ ЛЕНГЕЛ и други 250 видни американски личности
"Димитров е пламъкът, който продължава да гори вече десет години"

ЛИЛИАН ХЕЛМАН, ДЖОРДЖ КАУФМАН, АРТУРО ТОСКАНИНИ и още над сто най-видни американски интелектуалци
"Неговият велик глас освети нацисткия мрак. Един човек, стоящ като непоколебима скала пред съда на крадци, не се изплаши и не трепна. Той говореше за опасността, която заплашва достойнството и справедливостта на човека... Гласът му прозвуча като камбана, която бе чута навсякъде: ДВие, нацистите, стоите пред съда на целия свят, вие стоите пред съда на човечеството и сте длъжни да отговаряте за вашите престъпления."

МИХАИЛ ШОЛОХОВ
"Както всички съветски хора и аз дълбоко скърбя за преждевременната смърт на великия син на България и човечеството, на скъпия другар Георги Димитров."

МАКСИМ ГОРКИ
"Нямате нужда от комплименти, но трябва да Ви кажа, че Вашето държане беше блестящо. Никога не е имало такъв процес. Там Вие всъщност бяха съдия... Не може да се сравнява с процеса против (неразчетено име - бел.съст.) или Кьолнския процес против Маркс. Тук имаше нещо особено..."

АНДРЕ МАЛРО
"На Димитров с възхищение - за неговото държание и неговия характер."

ДОЛОРЕС ИБАРУРИ
"Името на Георги Димитров остана в летописите на демократическото и комунистическото движение, обградено с ореола на недостижимо величие. С него започна един нов етап от борбата против империалистическата реакция и нейната най-варварска проява - фашизма. Той остава завинаги жив и истински пример и урок в борбата на народите за свобода."

БЕРТОЛТ БРЕХТ
"Този глас беше чут във всички страни
на Европа,
които през границите слушат, потънали в мрак;
този глас беше чут и от всички ограбвани и пребивани,
ала непреклонни борци в Германия.
Ти скъпернически използващ, другарю Димитров,
всяка минута, която ти е дадена,
в малкото пространство, което все още е отворено -
за всички нас я използваш."


АНРИ БАРБЮС, АНДРЕ БЕРТОН, ЖАН РИШАР-БЛОК, ВИКТОР МАРГЕРИ, РОМЕН РОЛАН и др.
"Георги Димитров, Танев и Попов, дейци на българското работническо движение, привърженици на масовото действие на трудещите се, имат впрочем минало, което опровергава каквото и да било обвинение за индивидуалнотерористически действия. Подписаните издигат енергично глас против отвратителното обвинение, отправено против тези трима мъже, и искат тяхното освобождение."

ПОЛ ЕЛЮАР
"Димитров бе една трайна светкавица в непрекъснатото движение на човешката светлина. На мимолетната власт на чудовищата той хвърли кат зов за борба думите на Христо Ботев, поет и борец и като него светъл национален герой: ДНяма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."

РОБИН ПЕЙДЖ АРНОТ
"Беше удоволствие човек да наблюдава силата и простотата на мисловната му дейност, владеенето на теорията и способността да я прилага във всеки отделен случай; солидния и здрав разум, който предпазваше него и всички, които работеха с него, от доктринерски начин на мислене..."


РОМЕН РОЛАН
"Ние апелираме не само към потресеното обществено мнение във всички страни, към милионите хора, които следят с тревога този трагичен процес, този грандиозен двубой на четирима хора, лишени от защитници, избрани от тях, против всички сили на държавата, тази епопея, в която героичната фигура на Димитров с неговата душевна възвишеност и енергия ще изпъква в бъдеще с огромна сила, каквото и да стане."

АНДРЕ ЖИД
"Изразяваме на Димитров нашето възхищение за неустрашимостта на неговата защита и му изпращаме братски симпатии, също и на българските му другари и на Торглер."

ЖАН МАРСЕНАК
"Франция изпитва чувство на благодарност към големия син на българския народ Георги Димитров, който показа как се налагат идеите в света и как се променя световната история."

Проф. ИЛИЯ БЕШКОВ
"Колкото и трудно и необикновено да се сдобием с една изключително голяма личност, толкова е трудно, мъчително да се разделим с нея, да я погребем. Още по-трудно е за нас да я опознаем и обясним...
Бързото историческо време го изправи съвсем близо пред нас и толкова близо, че не можахме да видим целия му ръст. Чудна е тая бедна и тясна страна, из която израстват такива върхове, които хвърлят по целия свят своята сянка. Българинът не знае броя на годините си, но винаги предузнава историческото време, отмерва точно синорите му и поставя предел."

Акад. ДИМИТЪР МИХАЛЧЕВ
"Бидейки години поред генерален секретар на Изпълнителния комитет на Комунистическия интернационал, той познаваше отлично стопанския живот и икономическите проблеми на повечето големи страни в света. Успоредно с това Г.Димитров бе в положение да следи политическите събития и да има пред себе си като на длан всевъзможните противоречия в Европа и лежащите вън от нея страни. (...) След Лайпцигския съд той изпъкна като най-интересната личност в международното пролетарско движение."

Акад. ПЕТКО СТАЙНОВ
" ... като всеки българин, знаех всичко за него, възхищавах се от героя на Лайпциг, от революционера и секретаря на Коминтерна."

ВАСИЛ КОЛАРОВ
"Той пръв има кураж да обвини, да посочи фашизма като най-страшното международно зло за цялото човечество и да обяви война на това зло."
"България въобще не е коя да е страна. Ще каже някой България, ще помисли - Димитров."
"Съучастници, другари на Димитров в борбата бяха винаги най-преданите работнически дейци и революционери, а също и най-големи и най-добри представители на интелигенцията от всички страни като Ромен Ролан, Анри Барбюс и Айнщайн."


Акад.ЛЮДМИЛ СТОЯНОВ
"Рядко една личност, лишена от средства за самозащита, е вълнувала общественото мнение в целия свят тъй силно, както борбата и държането на Георги Димитров. Неговата победа е победа на истината, чиито позиции тя затвърдява в днешното уплашено и обезверено човечество."

ЕКЗАРХ СТЕФАН
"Вие доказахте, че Ви е присъщ патриотичният огън, здравият политически разум и творчески ум на реален общественик и държавен деец, даже в най-широк мащаб на интернационална концепция, явяваща се важен елемент в създаването на Вашето лично и социално мировъзрение, в основата на което все пак стои светлият образ на България, тъй ревниво пазена, издигана и обогатявана от Вашата любов към нейните съкровени въжделения и идеали!"

КРЪСТЬО САРАФОВ
"Смел зидар на всенародното ни щастие, слава и гордост на българския народ."


Проф. БОЯН ДАНОВСКИ
"... сърдечен и мъдър един от великаните на човешката история, който беше направил толкова много, за да бъдат по-добре целият български народ, народите по всички краища на нашата планета."

Проф. ЛЮБОМИР ПИПКОВ
"В живота и дейността на Георги Димитров като потоци в огромна река се бяха втекли най-големите събития на нашето време. И ако историята го бе посочила за свой изразител, то бе, защото огромната му творческа воля, последователност и комунистическо поведение разкриваха безпогрешно героичния й смисъл."

ЕЛИН ПЕЛИН
"Историята ще запише рядко подчертано неговото забележително име, което ще расте заедно с вековете."
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение разведчик » 24/12/2008, 05:35

Николай Николаевич Шпанов. Поджигатели
Книга 1, Издательство "Воениздат", Москва, 1953
OCR: Zmiy (zmiy@inbox.ru), SpellCheck: Svetlana, 20 июля 2002 года


Надо объяснить людям реальную обстановку того,
как велика тайна, в которой война рождается...
В.И.ЛЕНИН

В стране классового, иерархического строя
свирепствует фашизм, который, по сути его,
является организацией отбора наиболее гнусных
мерзавцев и подлецов для порабощения
всех остальных людей, для воспитания их
домашними животными капиталистов.
М.Горький

допроса Карнаве, которого
прокурор представил суду как бывшего коммуниста, готового раскрыть "тайные
замыслы" германской компартии.
Взглянув на свидетеля, Роу сразу понял, что дела того плохи.
Вопросы задавал Димитров.
- Свидетель - национал-социалистский депутат рейхстага?
Карнаве заносчиво поднял голову:
- Да!
- Был ли свидетель убежден, услышав о пожаре рейхстага, - продолжал
Димитров, - что поджог организован именно коммунистической партией?
- Безусловно! - сказал Карнаве. - Я был убежден.
- Из дела известно, что свидетель пошел из рейхстага в ресторан
"Байернхоф", оттуда в кафе "Фатерланд", потом в министерство внутренних дел
и, наконец, в полицейпрезидиум.
- Да!
- В каком из этих мест свидетель пришел к убеждению, что поджог
совершен коммунистами? - насмешливо спросил Димитров.
- Я отвожу этот вопрос, - поспешно вмешался председатель.
- Хорошо, пусть тогда свидетель скажет, заметил ли он в одном из этих
четырех мест признаки того, что коммунисты готовят вооруженное восстание?
- Когда коммунисты подготовляют вооруженное восстание, то заметить
этого нельзя, - сказал Карнаве.
- Какие именно восстания, уже подготовленные коммунистами, свидетель
имеет в виду?
Карнаве растерянно взглянул на прокурора. Тот бросил взгляд на
председателя суда. Председатель протянул палец в сторону Димитрова.
- Этот вопрос не относится к делу.
- А по-моему, относится, - настойчиво проговорил Димитров.
- Димитров! Предупреждаю вас еще раз: вы не должны так разговаривать с
судом. Вы заставите меня снова удалить вас с заседания!
- Это было бы очень печально, господин председатель.
- Для вас больше, чем для нас.
- Охотно верю, господин председатель: допрос ренегата Карнаве без меня
прошел бы значительно глаже.
Председатель стукнул рукою по столу:
- Перед вами депутат рейхстага!
- Пусть господин "депутат" ответит на вопрос: не была ли группа Кац -
Карнаве в тысяча девятьсот двадцать пятом году постановлением
Коммунистического Интернационала изгнана из коммунистической партии как
враждебная, ведущая подрывную троцкистско-анархистскую работу, как группа, в
которой оказались преступные элементы?
Председатель снова поднял руку, но Димитров, опережая его, крикнул:
- Не были ли члены группы Кац - Карнаве изгнаны как провокаторы и
агенты политической полиции, уже тогда действовавшей против Коммунистической
партии Германии?!
Председатель тоже повысил голос до крика:
- Димитров, я предостерегаю вас! Здесь недопустимы политические диспуты
между вами и свидетелями! Вы можете только задавать вопросы... Садитесь!
- Я имею вопрос!
- Я освобождаю свидетеля от ваших вопросов. Господин депутат, вы
свободны.
- Неслыханно! - протестующе воскликнул Димитров.
Председатель предостерегающе поднял руку:
- Довольно, или вас выведут!
Димитров медленно опустился на свое место.
В зале наступила тишина.
Словно испытывая терпение присутствующих, председатель оглядел зал.
Отчетливо послышался скрип сапог переминающегося с ноги на ногу
полицейского, стоящего за спиною Димитрова. Председатель бросил в его
сторону сердитый взгляд и торжественно провозгласил:
- Свидетель господин рейхсминистр Геринг!
Еще прежде чем затих голос председателя, Геринг сорвался с места, с
грохотом оттолкнув стулья, и, выпятив живот, с заложенными за спину руками,
с высоко вскинутым подбородком пошел к столу суда. Он ступал так тяжело, что
вздрагивали не только его жирные щеки, но и чернильницы на столах
секретарей.
Но еще раньше Геринга поднялся со своего места Димитров.
- Я протестую, - крикнул он так, что заглушил голос что-то говорившего
председателя. - Свидетель не должен находиться в зале суда при допросе
других свидетелей! Если этот человек был здесь - он не свидетель.
- Прежде всего, - сухо ответил председатель, - определение здесь
выносит суд, а не подсудимые. А кроме того, я должен вам заметить, что перед
вами вовсе не "человек", а...
- Ну, если он не человек... - примирительно заявил Димитров, и по залу
пронесся ветерок несдержанного смеха.
Однако под строгим взглядом председателя зал затих. Почтительно
привстав, председатель задал Герингу положенные предварительные вопросы.
Геринг стоял перед судейским столом, широко
расставив ноги. Лакированные краги делали их похожими на чугунные тумбы.
Уперев пухлые кулаки в бока, стараясь изобразить на лице насмешливую улыбку,
он исподлобья смотрел на Димитрова. А тот спокойным, ровным голосом задавал
ему вопросы:
- Известно ли господину министру, что трое полицейских чиновников,
арестовавших ван дер Люббе, выдаваемого здесь за коммуниста, не обнаружили у
него партийного билета?
- Мне все известно, - рявкнул Геринг.
- Откуда же взялось официальное сообщение господина министра о том, что
у ван дер Люббе был отобран партийный билет?
- Я так предполагал, - не задумываясь, выпалил Геринг.
- И на основании этого предположения сделали вывод, что имеете дело с
коммунистом?
- Это касается меня - какие выводы я делаю.
- Здесь суд, господин министр, - спокойно заметил ему Димитров.
- Но в этом суде вы не прокурор! - огрызнулся Геринг.
- Тем не менее вы должны ответить на мой вопрос.
- Вопросы задавайте, обращаясь ко мне, - сердито остановил Димитрова
председатель. - А я буду решать, должен ли свидетель отвечать на них.
- Так мы не скоро доберемся до сути.
- Что это? - нахмурился председатель. - Оскорбление суда?!
- Мне показалось, что это усложнит процедуру.
- В таком случае будьте точнее в выражениях! - Председатель взглянул на
Геринга и, словно сомневаясь, имеет ли он право это сделать, нерешительно
сказал Димитрову: - Задавайте вопросы... только вежливо, пожалуйста.
Димитров насмешливо поклонился председателю и обернулся к Герингу:
- Что сделал господин министр внутренних дел, чтобы двадцать восьмого и
двадцать девятого февраля выяснить все возможные версии поджога рейхстага и
прежде всего не потерять следов ван дер Люббе, исчезнувшего в полицейской
ночлежке Геннигсдорфа?
- Я министр, а не сыщик! Я не бегаю по следам поджигателей! - прорычал
Геринг.
- Но разве ваше заключение, что именно коммунисты, а не кто иной,
являются поджигателями, не определило для полиции весь ход расследования? Не
оно ли отвело полицию от других истинных следов?
Не давая Димитрову договорить, Геринг крикнул:
- Меня не могут интересовать личности поджигателей. Мне было важно
установить, какая партия отвечает за поджог.
- И вы установили?..
- Поджог рейхстага - это политическое преступление. Я убежден, что
преступников надо искать именно в вашей партии! - голос Геринга становился
все более хриплым. Потрясая кулаком в сторону Димитрова, он кричал: - Вашу
партию нужно уничтожить! И если мне удалось повлиять на следственные органы
в этом отношении, то я рад: они нашли вас!
Он умолк, тяжело дыша, и отер платком вспотевшее лицо.
Димитров все тем же ровным голосом спросил:
- Известно ли господину министру, что партия, которую "надо
уничтожить", господствует на шестой части земного шара, а именно - в
Советском Союзе?
- Мы уничтожим ее и здесь и везде... - начал было Геринг, но на этот
раз и Димитров повысил голос:
- Известно ли господину министру, что Германия поддерживает с Советским
Союзом дипломатические, политические и экономические отношения, что
благодаря заказам Советского Союза миллионы немецких рабочих имеют работу и
хлеб?..
Председатель перегнулся через стол, стараясь перекричать обоих:
- Димитров, я запрещаю вам вести здесь коммунистическую пропаганду!
- Но ведь господин Геринг вел же здесь национал-социалистскую
пропаганду!
- Вы не в стране большевиков! - заорал Геринг, угрожающе придвигаясь к
скамье подсудимых.
- Большевистское мировоззрение господствует в Советском Союзе, в
величайшей и наилучшей стране мира...
- Замолчите! - крикнул председатель.
- Это мировоззрение имеет и здесь, в Германии, миллионы приверженцев в
лице лучших сынов немецкого народа...
Геринг поднял над головою кулаки и истерически завизжал:
- Я не желаю слушать! Я пришел сюда не для того, чтобы вы допрашивали
меня, как судья! Судья не вы, а я! Вы в моих глазах преступник, которому
место на эшафоте. - Его голос сорвался и перешел в плохо разборчивый хрип.
Он покачнулся. Служитель подскочил к нему со стулом, но Геринг в ярости
отшвырнул стул ударом ноги.
Председатель, стараясь перекричать шум, поднявшийся на скамьях, крикнул
Димитрову:
- Ни слова больше!
- У меня есть вопрос...
- Я лишаю вас слова, замолчите, садитесь!
- У меня есть вопрос! - настойчиво повторил Димитров.
Геринг с усилием всем корпусом повернулся к председателю и тоном
приказа бросил:
- Уберите его отсюда!
Председатель тотчас приказал полицейским:
- Уведите его! - и крикнул вслед Димитрову, которого полицейские под
руки выводили из зала: - Я исключаю вас на следующее заседание!
Прежде чем Димитров исчез за дверью, Геринг шагнул в его сторону и,
потрясая кулаком, завопил во всю глотку:
- Берегитесь! Я расправлюсь с вами, как только вы выйдете из-под опеки
суда!
И побрел к выходу, пошатываясь, выставив вперед руки, словно теряя
равновесие, ослепнув от бешенства.
Над залом повисла своеобразная тишина смущения, всегда сопровождающая
провал премьера, которому дирекция и печать подготовили триумф. Это
молчание, как грозовая атмосфера электричеством, было насыщено острыми
чувствами и мыслями нескольких сотен людей. Состояние зала чувствовал
председатель суда, чувствовали судьи и адвокаты, чувствовал сам Димитров.
Сотни глаз были устремлены на широкую спину удаляющегося Геринга. Одни
из них выражали сочувствие провалившемуся единомышленнику, другие - злобу
скандализованных режиссеров. Так как зал был наполнен коричневыми и черными
мундирами СА и СС, то трудно было ждать, что хотя бы один взгляд выразит
радость по поводу случившегося. И тем не менее очень внимательный
наблюдатель, если бы у него было на то время и возможность, изучая взгляды
публики, непременно натолкнулся бы на светлоголубые, чуть-чуть прищуренные в
лукавой усмешке глаза зрителя, сидящего на задних скамьях, почти у самой
стены. На одну секунду неподдельная радость, вспыхнув, как молния, в этих
глазах, тотчас исчезла. Их обладатель усилием воли погасил овладевшее им
удовлетворение, - оно было неуместно тут, в нацистском суде. Но мысли
стремительно неслись в мозгу этого зрителя, проникшего в зал лейпцигского
суда по билету берлинской адвокатуры. Он думал о том, что вот тут, в этом
месте, где гитлеровский террор был полным хозяином, лицом друг к другу стали
Димитров и Геринг - представители двух миров, двух сил, находящихся в
смертельной схватке. Димитров, представитель международного революционного
пролетариата, всего антифашистского лагеря, непоколебимый борец, твердо, с
поднятой головой разоблачал преступное лицо служителей фашистской диктатуры,
ее грязные махинации, от которых пахло кровью. Димитров смело задавал
вопросы - такие неожиданные для суда, такие неудобные для свидетеля -
всемогущего премьера Пруссии, шефа тайной полиции и командира штурмовиков. И
даже тут, где Геринг являлся полномочным и неограниченным представителем
фашизма, где он мог кричать и топать ногами, никого и ничего не страшась, он
не выдержал и бежал подобно побитому псу. Это было не только его поражением,
- это было поражением нацизма, поражением международного фашизма,
пытавшегося превратить лейпцигский спектакль в прелюдию всеевропейского
избиения антифашистов! Браво Димитров, браво друг, товарищ, герой!..
Браво!..
Адвокату Алоизу Трейчке, с опасностью для жизни проникшему в этот зал,
хотелось бы крикнуть это громко. Так громко, чтобы быть услышанным всею
Германией, всей Европой... Но Трейчке молчит, его уста плотно сомкнуты, и в
ясном взгляде светлоголубых глаз никто не поймает уже и той искорки
восторга, которая промелькнула в них минуту назад. Его взгляд впитывает,
запечатлевает все для точного и подробного отчета товарищам в Берлине, куда
ему предстоит вернуться после процесса, если... Если только ему, тайному
функционеру коммунистического подполья, удастся живым и невредимым выбраться
из этой берлоги. Но об этом он и не думает: ни грана страха нет в его
сознании, ни на йоту сомнения в том, что обязанность, возложенная на него
партией, будет исполнена. Дело же вовсе не в его свободе и даже не в его
жизни. Дело в том, что тут партия одержала такую блестящую победу и он
должен принести точный отчет о сражении, в котором она была достигнута.
Взгляд бледноголубых глаз скользит по залу. Останавливается на боковых
местах, где сидят генералы, переходит на скамьи прессы. Отмечает характерное
лицо и повадку иностранца, внимательно следящего за поведением генералов...
Роу посмотрел на сидевших напротив него генералов. Они поднялись все
одновременно и вышли.
Глядя на их туго обтянутые серо-зеленым сукном спины, он думал о своем:
о том, что, судя по всему, секретной британской службе действительно
придется прийти на помощь нацистам. Как ни хочется нацистским юристам
осудить Димитрова и в его лице коммунистическую партию, они не в силах это
сделать. Дальнейший ход процесса потерял для Роу интерес. Он покинул зал
следом за генералами и только из газет узнал о том, что происходило в
заключительном заседании, когда Димитрову было предоставлено последнее
слово.
- ...Я защищаю себя самого как обвиняемый коммунист. Я защищаю свою
собственную коммунистическую революционную честь. Я защищаю смысл и
содержание моей жизни. Верно, что для меня как коммуниста высшим законом
является программа Коммунистического Интернационала, высшим судом -
Контрольная Комиссия Коммунистического Интернационала. Но для меня как
обвиняемого и этот верховный суд есть инстанция, к которой следует
относиться со всею серьезностью не только потому, что он состоит из судей
особой квалификации...
Председатель пытается подать голос:
- Послушайте, Димитров!..
Но Димитров не обращает на него внимания.
- ...но и потому, что этот суд может в окончательной форме приговорить
к высшей мере наказания. Я отношусь к суду серьезно, но это не значит, что я
намерен оставить без возражения то, что тут говорилось. Меня всячески
поносила печать, - это для меня безразлично, - но в связи со мной и
болгарский народ называли "диким" и "варварским", меня называли "темным
балканским субъектом", "диким болгарином". Верно, что болгарский фашизм
является диким и варварским. Но болгарский народ, который пятьсот лет жил
под иноземным игом, не утратив своего языка и национальности, наш рабочий
класс и крестьянство, которые боролись и борются против болгарского фашизма,
за коммунизм, - такой народ не является варварским и диким. Дикие и варвары
в Болгарии - только фашисты. - Тут голос Димитрова звучит сарказмом. - Но я
спрашиваю вас, господин председатель: в какой стране фашисты не варвары и не
дикари?!

Председателя (прекъсва Димитров): Вие не намеквате за политическите отношения в Германия, нали?
Димитров: (с ироническа усмивка): Разбира се не, господин председателю. Много по-рано от онова време, когато германският император Карл V говореше, че по немски той беседва само с своите коне, а германските дворяни и образовани хора пишеха само по латински и се стесняваха от немската реч, във „варварска” България светите братя Кирил и Методи, създадоха и разпространиха древно-българската писменост. Българският народ с всички сили и с всичкото си упорство се бореше против чуждото иго. Затова аз протестирам против нападките върху българския народ. Аз нямам основание да се срамувам, че съм българин, аз се гордея, че съм син на българската работническа класа.

Речь обвиняемого, с каждой фразой звучащая все неотразимее, как речь
беспощадного обвинителя фашизма, продолжается. Каждые пять минут
председатель прерывает его возгласами, то просительными, то угрожающими. То
и дело слышится:
- Димитров, я запрещаю об этом говорить!.. Димитров, это выходит за
круг обсуждений!.. Димитров, это пропаганда!
Но Димитров даже не оборачивается на возгласы председателя. Его голос
становится еще громче и страстней.
Председатель в крайнем возбуждении отирает вспотевшее лицо, комкает
платок и хрипло выкрикивает:
- Я запрещаю подобные выпады! - но ответом служит гневное движение
рукой, словно не ему, а Димитрову принадлежит тут право давать слово или
лишать его.
- Хорошо, - с усмешкой говорит Димитров. - Я постараюсь воздержаться от
характеристик. Но нельзя же не задать вопроса: господа, "рейхстаг подожгли
коммунисты" - какой же здравомыслящий человек, будь он даже самым предвзятым
врагом нашей партии, способен поверить в подобную чепуху, в эту позорную
клевету, позорную не для нас, коммунистов, а для ее авторов...
- Димитров, - с отчаянием в голосе произносит председатель, - это не
клевета, а заявление имперского правительства, вы обязаны относиться к нему
с уважением. Повторяю вам снова: если вы позволите себе такие выражения как
"клевета" и тому подобное, я удалю вас из зала. - И он ударил ладонью по
столу, желая придать словам убедительность, которой нехватает его тону.
- Я позволю себе, господин председатель, заявить, что даже самый
характер этой кле... я хотел сказать: этого обвинения - выбран клевет... я
хотел сказать: обвинителями, неудачно. Вот что сказано в одном труде по
подобному поводу: "...Эта война при помощи клеветы не имеет себе равной во
всей истории, настолько поистине интернационален театр военных действий, на
котором она разыгрывается, настолько велико единодушие, с которым ее ведут
самые различные партийные группы и органы господствующих классов. После
большого пожара в Чикаго телеграф разнес по всему земному шару весть, что
это дьявольская работа Интернационала. Нужно только удивляться, как не
приписали его же демоническому вмешательству ураган, опустошавший
Вест-Индию".
- Я запретил вам цитировать Маркса! - крикнул председатель, прерывая
чтение.
Димитров поднял листок, по которому читал:
- Ваша эрудиция не делает вам чести, господин председатель: это всего
лишь отчет лондонского Генерального Совета...
- Все равно я запрещаю цитировать что бы то ни было, - говорит
председатель. - Не смейте ничего нам читать. Ничего! Слышите?.. Я вас
спрашиваю: вы слышите?!
- У меня прекрасный слух...
- Так вот - никаких цитат.
- А стихи читать можно?
- Вы смеетесь над судом?
- Я совершенно серьезен.
- Так что вы там еще придумали? - с нескрываемой опаской спрашивает
председатель. - Какие стихи?
- Стихи великого немецкого поэта Вольфганга Гете.
Председатель вопросительно оглянулся на членов суда и, пожав плечами,
бросил:
- Если он думает, что это ему поможет, пусть читает... - И, словно
спохватившись, предупреждает: - Только наизусть, а то опять подсунете
какую-нибудь пропаганду по своим бумажкам...
На минуту прикрыв глаза ладонью, чтобы вспомнить строки Гете, Димитров
уверенно читает своим глубоким сильным голосом:

В пору ум готовь же свой.
На весах великих счастья
Чашам редко дан покой;
Должен ты иль подыматься,
Или долу опускаться;
Властвуй, или покоряйся,
С торжеством - иль с горем знайся,
Тяжким молотом взвивайся -
Или наковальней стой...

- Да, кто не хочет быть наковальней, должен стать молотом! Эту истину
германский рабочий класс в целом не понял ни в тысяча девятьсот
восемнадцатом году, ни в тысяча девятьсот двадцать третьем, ни двадцатого
июня тысяча девятьсот тридцать второго, ни в январе тысяча девятьсот
тридцать третьего...
Председатель вскакивает:
- Димитров! Последнее предупреждение!
Напрасно! Димитров уже не дает ему сесть до конца заседания.
- Виноваты в этом социал-демократические вожди: вельсы, зеверинги,
брауны, лейпарты, гроссманы. Но теперь, конечно, германские рабочие смогут
это понять!
Председатель предостерегающе поднимает руку, но Димитров еще не кончил.
Он наносит последний удар:
- В семнадцатом веке основатель научной физики Галилео Галилей предстал
перед строгим судом инквизиции, который должен был приговорить его как
еретика к смерти. Он с глубоким убеждением и решимостью воскликнул: "А
все-таки она вертится!" И это научное положение стало позднее достоянием
всего человечества.
Председатель поспешно собрал бумаги и сделал полуоборот, намереваясь
уйти, за ним поднялись все члены суда, но тут голос Димитрова зазвучал таким
поистине глубоким убеждением и решимостью, что все они остановились.
- Мы, коммунисты, можем сейчас не менее решительно, чем старик Галилей,
сказать: "И все-таки она вертится!" Колесо истории вертится, движется
вперед, в сторону советской Европы, в сторону Всемирного Союза Советских
Республик, и это колесо, подгоняемое пролетариатом под руководством
Коммунистического Интернационала, не удастся остановить ни истребительными
мероприятиями, ни каторжными приговорами, ни смертными казнями. Оно вертится
и будет вертеться до окончательной победы коммунизма!
Председатель трясущимися губами испуганно пробормотал:
- Боже мой, мы слушаем его стоя!



http://www.lib.ru/PRIKL/SHPANOW/podzhig1.txt
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение разведчик » 24/12/2008, 05:41

ГИТЛЕР И НЕБОСКРЕБЫ

Пожар Второй мировой войны разгорелся после поджога рейхстага. Когда горели небоскребы Нью-Йорка, всё, как дежа вю, напоминало уже виденное. Но не только виденное. Выясняется, что события прошлых лет строятся по тому же самому сценарию сегодня...


Вернемся в 1933 год. Германия.

«В 9 утра я услышал по радио: рейхстаг подожгли, огонь удалось потушить, один из преступников схвачен на месте; все это - диверсия коммунистов, неслыханное злодеяние, направленное против немецкого народа, и т.д. и т.п. Это не лезло ни в какие ворота. Рейхстаг, видимо, на самом деле подожгли - но коммунисты ли? Потчевать нас таким беспардонным враньем...

Cui bono? - кому на руку этот поджог? Ответ совершенно ясен.

Знакомые советуют исчезнуть, но я не сразу сумел переключиться с правового государства на диктаторско-разбойничье. Позвонил знакомый рабочий, мол, надо уехать ненадолго, максимум месяца на 3-4, а там фашистам крышка...» (Альфред Дёблин, писатель).

«Вечером был пожар рейхстага, а утром меня арестовали. Четыре недели назад Гинденбург передал власть Гитлеру. Меня повели в полицию, по дороге у метро рабочий раздает листовки: «Поджог рейхстага... по заказу! Работа провокаторов!»

В полиции полно народу. Вижу адвоката д-ра Апфеля, главного редактора «Вельтбюне» Карла фон Осецкого, демократа, который под градом насмешек заявил, что надо голосовать за Тельмана, «ибо кто выбирает Гинденбурга, выбирает Гитлера». Эрих Мюзам, анархист, юморист. Романисты Людвиг Ренн и Курт Клебер, д-р Шминке, врач-социалист.
28 февраля 1933 г. станет первым шагом на жертвенном пути, и они уже это знают сейчас.

Полицейские называют нас сволочью, красной свиньей и на «ты». Люмпены, которых облекли властью». (Эгон Эрвин Киш, писатель).

«Когда вечером 27 февраля моя жена ехала на репетицию, небо отсвечивало красным заревом: «Горит рейхстаг!» Здание его неподалеку от Бранденбургских ворот стояло в огне. Кто его поджег? «Коммунисты!» - таково было мнение властей.

Это означало зеленый свет. Наутро начались преследования, наложен запрет на всю левую печать, аресты, высылки. Геббельс был назначен министром пропаганды. Многие мои знакомые уже исчезли. Генрих и Томас Манны, Бруно Фланк, Арнольд Цвейг, Дёблин, Брехт вместе с детьми бежал в Данию.

Я с рукописями и гитарой, ручным снегирем в клетке отправился из Берлина, до меня еще не дошло, что это навсегда. Трое моих друзей-социалистов - Хаубах, Мирендорф и Лёйшнер - наперекор всем предостережениям вернулись из Швейцарии; вскоре они исчезли за колючей проволокой. Я не хотел становиться эмигрантом. Но иного выхода не было». (Карл Цукмайер, писатель).

«Предаваясь иллюзиям за несколько дней до пожара рейхстага, мы говорили, что немецкие консерваторы удержат власть... Через неделю пожар перевернул все. Режим, рвавшийся к власти над Германией, во всей красе показал свой характер, свою жестокость. Стало ясно, что из Германии придется уехать. В Берлине ходили слухи о преследованиях, арестах, пытках и убийствах, особенно досталось «Обществу друзей новой России». (Арнольд Цвейг, писатель, лауреат Ленинской премии).

В те дни мало кто понимал, что происходит. Знаменитый Стефан Цвейг вспоминал, что объявился некий оголтелый горлопан по имени Гитлер, который устраивает сборища с дикими потасовками.

«Имя это мне ничего не говорило и тут же забылось.

И вдруг... объявились небольшие, но растущие отряды молодых парней в сапогах с отворотами и в коричневых рубашках со свастикой на рукаве. Они устраивали сборища, маршировали по улицам с песнями, скандировали, оклеивали стены огромными плакатами. Тогда я впервые осознал, что за этими неожиданными бандами должны стоять финансовые и другие влиятельные силы. Одному Гитлеру, который в те времена разглагольствовал лишь в баварских пивных, вряд ли удалось создать из тысяч этих молодых парней такую дорогостоящую машину.

Разве не удивительно - совершенно новые автомобили, мотоциклы и грузовики, и это во времена всеобщей бедности, когда ветераны войны ходили в изношенной до дыр форме. Отряды, было ясно, готовились для нападения, насилия и террора.

Спали власти в самом деле или только закрывали глаза? Даже те, кто тайно поддерживал движение, были впоследствии напуганы его жестокостью и быстротой, с которой оно вдруг стало на ноги. Одним прекрасным утром (утро 11 сентября? - Н.Е.) власти очнулись, но Мюнхен был уже в руках Гитлера, все учреждения захвачены... Однако путч был подавлен.

Затем произошел поджог рейхстага, парламент исчез. Геринг спустил с цепи свое ., одним ударом в Германии было уничтожено всякое право. Мир насторожился... Хотя уже в те дни я увидел первых беженцев. По ночам они преодолевали Зальцбургские горы или переплывали пограничную реку. Началось паническое бегство от бесчеловечности, распространившейся потом по миру». (Стефан Цвейг).

«Этот Гитлер, думал мир, - пишет выдающийся писатель Генрих Манн, - политический деятель обычного немецкого пошиба; не находя себе применения, он только разглагольствовал. Пожар в здании парламента и развязавшийся вскоре террор, концлагеря, камеры пыток, эшафоты - демократические страны считали, что это суверенное дело Германии - немцы сами избрали свое правительство. Через 6 лет преступник примется за весь мир, как за Германию. С той же хитростью, с тем же коварством, безжалостно, наплевательски.

Когда я уезжал, у меня не было ничего, кроме зонтика...

Постичь идеологию нацистов нетрудно, это идеология для палачей. Сделай себе ложе из человеческого мяса! Говори, что спасаешь цивилизацию!

Если бы Гитлера не было, его надо было придумать... Человечишко, взращенный беспардонным везением до нечеловека».

Гитлер заявил: «Нам нужна элита нового сословия господ, руководствующаяся не моралью сострадания, а ясно понимающая, что в силу своего расового превосходства она имеет право на власть и решительно обеспечивающая себе эту власть над широкой массой».

Рейхсминистр внутренних дел Германии ежедневно распространял по радио устрашающие сведения: коммунисты, де, организовали 20 тыс. террористических групп, которые подожгут все церкви, музеи, дома и перебьют лучших людей. «Атмосфера в Германии была, как в августе 1914 г.: самолеты над Нюрнбергом, ненависть к Англии, отрезанные зуавами пальцы немецких солдат, отравленные бельгийцами колодцы». (Фридрих Вольф, драматург).

Нам это ничего не напоминает? Сценарий, написанный когда-то нацистами, повторяется нынче один к одному. Увы, под луной ничто не ново. В том числе и мы.

А что же коммунисты, которые якобы подожгли рейхстаг?

«Уже в ходе предварительного следствия, - вспоминает писатель Иоганнес Бехер, - фашистам пришлось осознать, что, выдвигая обвинения против Димитрова, они совершили роковую для себя ошибку. Но дело с поджогом рейхстага слишком разрослось, чтобы этот процесс можно было свернуть. Процесс стал делом всего мира».

Фашисты пытались всеми средствами завербовать свидетелей. Таковых не нашлось. Хотели подорвать физические и духовные силы Димитрова, его более 5 месяцев держали в наручниках, он был лишен всяческих контактов и даже не знал, какой широкий отклик в мире получил поджог рейхстага и его арест. Адвоката Димитрову дали власти, тактика которого его не удовлетворяла. Он был вынужден защищать себя сам.

«Суд начался 21 сентября 1933 г. Действующим лицом был один человек - болгарский революционер Георгий Димитров. Димитров говорил от имени немецкого народа, ибо история избрала его для этого. Димитров так сумел сформулировать и нацелить немногие разрешенные ему вопросы, что они стали точными мощными ударами, которые не только разоблачили провокацию с поджогом, но нанесли моральное поражение всей системе фашизма.

В качестве свидетеля был приглашен Геринг. Это было нечто большее, чем личный поединок, это было противостояние двух миров, предвосхищение, как сказал бы Гёте, всемирно-исторической битвы. Димитров в сознании превосходства своего мировоззрения довел в лице Геринга всю германскую реакцию буквально до исступления.

Димитров защищал не только свою жизнь, честь, свободу. Его дело было делом чести и свободы немецкого рабочего класса, делом всего человечества... Он распознал контуры и основы задуманной гораздо шире военной авантюры, началом которой должен был стать поход против Советского Союза».

Процесс длился больше трех месяцев. Имперский суд 23 декабря был вынужден объявить оправдательный приговор Димитрову.

...В ночь на 27 февраля 1933 г. Геринг стоял на балконе с Гитлером и наблюдал, как горит рейхстаг. По заданию Геринга рейхстаг подожгли штурмовики Карл Эрнст, Хелльдорф и Хейнес. Позднее начальник генштаба вермахта генерал Гальдер утверждал, что в день рождения Гитлера в присутствии всех гостей Геринг хвастал, как организовал поджог. Гестаповец Гизевиус на Нюрнбергском процессе рассказал, что для поджога было подготовлено 10 штурмовиков. По указанию Геринга было решено свалить все на головы коммунистов.

Одного из исполнителей провокации - Реля, который поливал стены рейхстага горючим - убили через день после того, как Геринг узнал, что тот хочет дать показания об этом. Обербрандмейстер Берлина Вальтер Гемп проболтался, что в ночь на 27 февраля по личному приказу Геринга здание рейхстага было оставлено без охраны, а служащим был дан приказ покинуть его в 20 часов. Гемпа вскоре нашли мертвым в тюремной камере.

Геринга спросили во время суда в Нюрнберге, после войны:

- Почему вы сразу, без расследования заявили, что рейхстаг подожгли коммунисты?

- Так хотел фюрер.

Наталья ЕРМОЛАЕВА
http://www.duel.ru/200151/?51_4_1
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение разведчик » 24/12/2008, 06:25

Герой на бъдещето
Точно така е назован в чуждестранната преса Георги Димитров след с нищо несравнимата му морална победа над хитлеризма. Това определение откриваме в писмото на фермерите и работниците в Лондон, което те са изпратили на Димитров. Ето и откъсът: “Четем в “Sunday Reference”, който казва, че Вие сте герой на бъдещето. На голям митинг председателят каза, че Вие сте героят на века, на същия митинг адвокат, завърнал се от Лайпциг, каза, че Вие сте героят на всички векове”. Простичко написани редове, без литературен стил, а всъщност разкриват нещо много важно за атмосферата на 30-те години на миналия век. Няма да е преувеличено, ако се посочи, че целият свят - независимо от политическите си пристрастия - от 21 септември 1933 г., когато в Лайпциг започва процесът по делото по опожаряването на Райхстага, до 23 декември с. г., когато председателят на ІV имперски съд д-р Вилхелм Бюрнер произнася присъдата следи със затаен дъх събитията, имащи като адрес Германия. Вярно е и друго - интересът към личността на Георги Димитров не секва и след това. За неговата съдба се тревожат: ще разреши ли българското правителство той да се завърне в родината си; ако пък получи отказ и бъде лишен от българското си гражданство, коя страна ще му предложи гостоприемството си; условията на многомесечния престой в затворите не са ли се отразили върху здравето му; дали Херман Гьоринг няма да изпълни заканата си да се справи физически с него...
Писателят Андре Молро надписва своя книга така: “На Димитров с възхищение! ... За неговото държане и неговия характер”. “Металиците от Скьовде [Дания] Ви изпращат поздрави и изразяват възхищение от Вашата смелост”. “Аз Ви моля, ако дойдете някога в Холандия, да ме посетите. По всяко време... и нощем моята къща е отворена за Вас” - отправя сърдечна покана Баренд ван Гелдер и посочва адреса си в Хилвердум. Аналогично е и писмото на зъболекаря от Берн Карл Билд: “Ако не сте решили къде да отидете, то Вие сте поканен сърдечно да ме потърсите в Швейцария и тук да бъдете мой гост докато Ви харесва. Поканата ми важи не само за сега, но и за по-късно”...
Трябва да нямаш ухо към обективността; трябва да си оглушал от политически пристрастия, за да не можеш да чуеш чистия камбанен звън на тези слова. Но дори и в хитлеристкия Трети райх се чуват искрени гласове. В анонимна картичка възхищението е казано по много образен начин: “Издръжливостта на един човек е мярката за неговата стойност”. В писмо от Лудвигсхафен се настоява Димитров да остави своите координати. А причината е една: “Не забравяйте, че тук Вие си спечелихте и приятели, които се интересуват за по-нататъшната Ви съдба... Сигурно мнозина биха се радвали, ако и в бъдеще биха могли да чуят нещо за Вас”.
Тези кратки откъси от писма, картички, телеграми, изпратени до Димитров, потвърждават написаното от “Sunday Reference”: “герой на бъдещето”. Времето има нужда от личности като Георги Димитров; от герой не измислен, а съвсем реален, от кръв и плът; от човек, чийто живот и чието поведение могат да послужат като пример за подражание. Дори това, че в пресата се появяват някои неверни или непроверени съобщения, пак “говорят” за същото - за огромния интерес към Димитров и неговата по-нататъшна съдба. Ето едно от тях, публикувано на 6 март 1934 г.: “Според съветския вестник ”Правда” Георги Димитров отказал да отиде в Мадрид като пълномощен министър с надежда, че с възстановяване на дипломатическите отношения с България, ще дойде в София като съветски представител”.
И други редове от биографията на Димитров намират място върху страниците на световната преса, особено след като мъжественото му държане го превръща в знаме на световния антифашизъм, а Седмият конгрес на Комунистическия интернационал единодушно го избира за генерален секретар. Димитров става кормчия на тази организация във време, когато фашизмът набира скорост в редица страни. Именно той е онази авторитетна фигура, която олицетворява новата линия - необходимостта от решителни всенародни действия срещу фашизма...
Безпристрастността на изследователите поставят Георги Димитров сред най-известните българи на ХХ век. Нещо повече той се нарежда сред личностите, оказали въздействие върху милиони и милиарди хора от всички континенти. Но ако разобличаването и разгромът на хитлеризма и фашизма са нещо съществено за политическите борби през ХХ столетие, то и през двадесет и първото се срещат възродени фашизоидни идеи или доктрини. Тогава като герой на кой век следва да отнесем Димитров?
...В днешна България обаче личността на Димитров се отрича от някои политици. И какво от това - кой е станал пророк в собственото си село?!

Живодар Душков,
Председател на Международната фондация
“Георги Димитров”-клон Русе
http://www.bas-bg.org/laipcig_1933.html
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение Димчо » 24/12/2008, 13:19

Някъде бях чел, че преди да стане " водач на ...." са му викали ЖОРО МАСТИКАТА.
Димчо
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 2230
Зарегистрирован: 15/04/2005, 23:29
Откуда: България, В. Търново

Сообщение разведчик » 24/12/2008, 14:18

Димчо писал(а):Някъде бях чел, че преди да стане " водач на ...." са му викали ЖОРО МАСТИКАТА.

И само това е останало в главата ти, нали?
Фашистката измет до ден днешен се задавя от злоба когато чуе за Димитров. Измислят си такива нелепи клевети и ги повтарят като папагали.
Но най много се тиражира лъжата че е организирал атентата в Св.Неделя през 1925. Тя е фабрикувана от фашисткия прокурор в Лайпциг, но разобличена още тогава пред съда. Днешните фашисти нищо ново не могат да измислят, остава им само да папагалстват глупостите на Гьобелс.
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение Nik_1 » 24/12/2008, 16:21

Браво Разведка !! Молодец ! Так держать !!

P.S. Не си оставяш магарето в калта, браво, корав българин си.
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение stifen » 24/12/2008, 16:25

Димчо писал(а):Някъде бях чел, че преди да стане " водач на ...." са му викали ЖОРО МАСТИКАТА.

не е баш така - преди са му викали жоро талабата, защото е подпирал тарабите, а мастиката - вече след това
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение master7 » 24/12/2008, 22:47

Разведчик, не си криви душата!

Човека не е отстъпвал пред мастиката, но най-много е наблягал на водката.
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение разведчик » 04/01/2009, 06:32

Вече над 75 години Георги Димитров е почитан като велика личност от цялото прогресивно човечество.
Неговото име носят градовете Димитровград в България, Русия и Сърбия.
В Китай стотици ,а може би хиляди училища носят неговото име. Не съм сигурен,но ако там улиците носят имена на герои, може би десетки или стотици хиляди улици се казват "Георги Димитров". Защото Димитров е бил пряк ръководител на Мао Дзедун и до ден днешен китайския народ се развива по димитровско-сталински път.
Със сигурност се знае , че големи централни булеварди в Париж и Лион се казват "Георги Димитров" . Има негови паметници в Москва, Берлин, Мюнхен, Лайпциг, Глазгоу, Белград, Братислава, Будапеща и сигурно на още хиляди места по света.
В България ,във почти всички села и малки градове, централните улици носят неговото име и до днес! По закона за местното самоуправление никой не може да да принуди гордите българи-патриоти от малките населени места да сменят името на героя. Без значение дали на всласт е мангала костов , пожарникаря борисов или друг фашистки кретен.
Например в Старозагорска област във всеки от градовете Чирпан, Раднево и Павел баня централната улица се казва Георги Димитров. А в Казанлък има голям негов паметник.

Снимки с имена на улици в села от западна България, които са наречени на великите комунисти Ленин, Димитров и Коларов. Например в селата Гложене, Пудрия и Борован:
Изображение
Изображение
Изображение

Паметник на Димитров и Ленин до гр. Банско:
Изображение

Паметник на Димитров в Москва
Изображение

Паметна плоча на Димитров във Виена, на плочата пише:
В този дом през 1924-1926 живя Георги Димитров - велик син на българския народ:
Изображение

паметници на Димитров в Будапеща
Изображение
Изображение

В България , в народната памет великите личности като Димитров, Сталин, Ленин, Маркс и Димитър Благоев, се почитат наравно с иконите на Христос и Богородица:
Изображение
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение Nik_1 » 04/01/2009, 10:55

Благодаря за интересната информация Разведка. Значи има все пак големи българи прославили името на България не само в Европа, а и по целия свят. Жалко, че една малка групичка чуждопоклонници всячески се стараят да омаскарят своя велик сънародник, да го натикат в калта. Правят го с цел да разтъпчат националната гордост на българина, в угода на глобализацията и задокеанските си господари. Не се срамуват да фалшифицират и историята дори. Глобализацията изтрива националната идентичност на народите и по същество тя си е скрита американизация.
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение master7 » 04/01/2009, 12:08

Nik_1 писал(а):
Благодаря за интересната информация Разведка. Значи има все пак големи българи прославили името на България не само в Европа, а и по целия свят.


Прославиха ни по целия свят като страна терорист.

Жалко, че една малка групичка чуждопоклонници всячески се стараят да омаскарят своя велик сънародник, да го натикат в калта. Правят го с цел да разтъпчат националната гордост на българина, в угода на глобализацията и задокеанските си господари. Не се срамуват да фалшифицират и историята дори. Глобализацията изтрива националната идентичност на народите и по същество тя си е скрита американизация.


Родоотстъпници и майкопродавци са комунистите начело с Георги Димитров.

" ...Димитър Димов, кандидат-член на ЦК на БКП: "При един разговор с Георги Димитров във Варна, Георги Димитров се изрази, че неговият идеал е България да стане член на семейството на великия Съветски съюз..."
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение Nik_1 » 04/01/2009, 12:31

master7 писал(а):Прославиха ни по целия свят като страна терорист.

Бравос master7, машаала, точно такива като теб майкопродавци имах предвид. За да се харесат на новите си господарите са готови да обявят българите за терористи. Защо Англия и Франция защитаваха Г.Димитров на Лайпцигския процес, защото е терорист ли? Защо не му гъткат паметниците в Западна Европа тогава като е такъв терорист? Защото даже Гьобелс не можа на процеса да докаже вината на Димитров и го пуснаха на свобода? Ей, вие даже Гьобелс надминахте в лъжите си, това се казва верни лакеи. Същия беше и Ф.Д. Извинява се на Запада за Сергей Антонов, когото даже италианския съд призна за невинен и го пуснаха на свобода. Е, и до къде стигна Ф.Д. с нихилистичната си антибългарска политика? Под кривата круша.
Добре е че вие сте малцинство в България. Аз сам виждам, че болшинството българи са като Разведката, Горнобанеца и другите български патриоти.
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение master7 » 04/01/2009, 13:20

Ник,със заклинания , епитети и много приказки не можете да промените фактите.

Търговия с оръжие и наркотици беше държавна политика на комунистите.За теб не е нужно, но за други могат да се цитират партийните документи по въпроса /при желание/.

За родолюбието на комунистическата върхушка може да се съди от стенограмите:

най-срамните страници от националната ни история - извадките от стенограмите от пленумите на ЦК на БКП през ноември 1963 г. и през юли 1973 година. На тях ръководителите на тринадесетвековната ни държава единодушно подкрепят предложението на Тодор Живков да я подарят на съветската империя като шестнадесета нейна република!
Заслужава си да припомним изказванията им.
Раденко Видински, член на ЦК на БКП: "Може би едва ли ще има по-голяма радост от това да видя своя народ във великото семейство на съветските народи. Поради това не с една, не с две, а с пет ръце, ако имам, ще подкрепя предложението час по-скоро да се влеем във великото семейство на съветските народи."
Цола Драгойчева, член на ЦК и председател на Общонародния комитет за българо-съветска дружба: "Още веднъж споделям възторга и радостта да работя като комунист, където ме изпрати партията, за минаването на нашата страна в общото семейство на Съветския съюз и да бъдем една от републиките на Съветския съюз."
Лъчезар Аврамов, кандидат-член на ЦК на БКП: "Всички поколения български комунисти, както нашите деди и бащи, така и ние самите, сме лелеели в гърдите си мечтата да превърнем нашата страна в частица от великия Съветски съюз."
Димитър Димов, кандидат-член на ЦК на БКП: "При един разговор с Георги Димитров във Варна, Георги Димитров се изрази, че неговият идеал е България да стане член на семейството на великия Съветски съюз. С предложението на Политбюро, изнесено от другаря Тодор Живков, ние започваме фактически да осъществяваме тази мечта."
Академик Тодор Павлов, член на ЦК и на Политбюро, проявява философската си мъдрост. Той съветва съпартийците си: "Да се проведе по този въпрос референдум няма смисъл, но ние трябва да проведем такава кампания, така да разясним целия въпрос, че да няма никакво колебание сред народните маси и решението да бъде прието единодушно."
Както му е редът, още по-мъдър от него се оказва първият секретар на ЦК на БКП и председател на Министерския съвет Тодор Живков: "Политбюро смята, че след този пленум не следва под никаква форма да се говори на когото и да било и където и да било. Да не забравяме, че великобългарският шовинизъм е много дълбоко вкоренен в някои среди и хора в нашата страна. Аз не говоря за бившите хора. Имам предвид членове на партията, особено в средите на интелигенцията и в некои среди на младежта. Ние трябва да държим сметка за това. Ние няма да правим сливане от ден до пладне, а навеки, което ще бъде образец за всички страни. Ето защо трябва да се подготвим."
Комунистическата ни върхушка през 1963 г. удря на камък. Никита Хрушчов отхвърля решението на Политбюро на ЦК на БКП да ни приобщи към Съветския съюз. Но другарите ни не се обезсърчават. След 10 години те раболепно молят Леонид Брежнев да сложи край на независимата ни държава.
Възторгът им от националното им предателство ни най-малко не е стихнал.
Милко Тарабанов, член на ЦК на БКП и постоянен представител на България в ООН: "Това предложение е преломен момент в историческия път на българския народ, бележи нова ера в историческото развитие, създава нови изключителни възможности за бързо изграждане на развито социалистическо общество у нас. Идните поколения ще се гордеят с това дело, ще ни бъдат благодарни, особено на първия секретар на БКП, другаря Тодор Живков. Нищо друго да не беше извършил другарят Тодор Живков, освен предлагането и обосноваването на този документ, името му щеше да остане в най-новата история на българския народ, наред с имената на най-заслужилите - Благоев и Димитров, ще влезе в историята наред с творителите на българската държава."
Димо Дичев, член на ЦК и председател на Съюза на активните борци против фашизма и капитализма: "В миналото комунистите не са мислили да създават отделни националистически държави. Не е било възможно да се мисли тогава, че ние няма да бъдем една шестнадесета или седемнадесета държава."


Ник, не ме свързвайте с ФД или който и да е. Нямам политически пристрастия.
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение Nik_1 » 04/01/2009, 13:48

Не вярвай на тези писаници, те са конюктюрни, написани са за пари. Ако тия хора настина са искали да станете 16 република, щяхте да станете, тогава нямаше опозиция която да ви спре. Това са евтини инсинуации за очерняне на социализма. Не 16 република, ами даже съветски войски нямаше в България тогава. А сега пуснахте чернилките в България (да има работа за проститутките). Превърнахте България в плацдарм на американците и в лесна мишена за Иранците. За каква "независимост" на България ще ми говориш сега, като ви управляват от Вашингтон.
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение stifen » 04/01/2009, 14:03

аман, бе николя, не разбра ли, че и 10000000 пъти да кажеш халва, во рту слаще не будеть?
амчи предател национален си е момчето, кво да го прайш?
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение Nik_1 » 04/01/2009, 14:11

stifen писал(а):аман, бе николя, не разбра ли, че и 10000000 пъти да кажеш халва, во рту слаще не будеть?
амчи предател национален си е момчето, кво да го прайш?

Ама на вас навсякъде национални предатели ви се привиждат. Щом някой не ви уйдисва и веднага "национален предател". Ами тъй още малко и Разведката ще обявите за национален предател.
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение master7 » 04/01/2009, 14:18

Ник, с помощта на всички "много" разведчици покажете ЕДНА публикация от соц. време в която се говори за защита на Георги Димитров от Англия и Франция.
Не става дума за акции на леви сили диктувани от Москва, а за Англия и Франция.

Имам предчувствие, че и тази работа ще излезе като "разбития български флот при Севастопол". :D
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение Nik_1 » 04/01/2009, 14:34

master7 писал(а):Имам предчувствие, че и тази работа ще излезе като "разбития български флот при Севастопол". :D

Твоите и на Сашо предчувствия ви лъжат, аз вече ви обясних, с вас интелигентна беседа не става.

По онова време през 1933 год.световноизвестните френски писатели Анри Барбюс и Ромен Ролан без да се страхуват за живота си излязоха в защита на Димитров. Трудещите се в Париж и Лондон, в Прага, Варшава, в Чикаго и Амстердам на митинги и събрания заклеймяваха подпалвачите на Райхстага, искаха освобождението на Димитров и Телман. Юлиус Фучик нарече лайпцигския двубой „страница от историята на човечеството”.


Не ми отговори, след като е бил такъв голям терорист, защо в Западна Европа не му гъткат паметниците?
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение д а в р » 04/01/2009, 14:47

Nik_1 писал(а):защо в Западна Европа не му гъткат паметниците?
защото никой не им обръща внимание..а разведчика е социалист-утопист.. :wink:
Аватара пользователя
д а в р
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1468
Зарегистрирован: 17/01/2006, 11:54
Откуда: София

Сообщение master7 » 04/01/2009, 14:51

разведчик писал(а):
Вече над 75 години Георги Димитров е почитан като велика личност от цялото прогресивно човечество.
Неговото име носят градовете Димитровград в България, Русия и Сърбия.


Може,става! Щом смяташ, че България, Русия и Сърбия са цялото прогресивно човечество.
Те от много прогресивност са прокопсали.

В Китай стотици ,а може би хиляди училища носят неговото име. Не съм сигурен,но ако там улиците носят имена на герои, може би десетки или стотици хиляди улици се казват "Георги Димитров". Защото Димитров е бил пряк ръководител на Мао Дзедун и до ден днешен китайския народ се развива по димитровско-сталински път.


Тук не си прав! Китайският народ е много далеч от димитровско-сталинския път.


Със сигурност се знае , че големи централни булеварди в Париж и Лион се казват "Георги Димитров" . Има негови паметници в Москва, Берлин, Мюнхен, Лайпциг, Глазгоу, Белград, Братислава, Будапеща и сигурно на още хиляди места по света.


Няма лошо! Малко ли пари харчеше Москва за това.


В България ,във почти всички села и малки градове, централните улици носят неговото име и до днес! По закона за местното самоуправление никой не може да да принуди гордите българи-патриоти от малките населени места да сменят името на героя. Без значение дали на всласт е мангала костов , пожарникаря борисов или друг фашистки кретен.
Например в Старозагорска област във всеки от градовете Чирпан, Раднево и Павел баня централната улица се казва Георги Димитров. А в Казанлък има голям негов паметник.


Нека, нали никому не пречи!

Не разбирам защо се оплаквате от "мангала костов".
След толкова години във властта, ако беше показал наяве комунистическите грабежи бих разбрал.
Той направи за комунистите повече от много други. Обичайте го!
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение Nik_1 » 04/01/2009, 14:57

master7 писал(а):Не разбирам защо се оплаквате от "мангала костов".
След толкова години във властта, ако беше показал наяве комунистическите грабежи бих разбрал.
Той направи за комунистите повече от много други. Обичайте го!

Аз си го обичам. Той е наш човек, истински "тоталитарист" - член на БКП, преподавател по Марксизъм-Ленинизъм. Хапна си добре човека, докато беше на власт. Настани се в Драгалевци завинаги. Що да не го обичаме?
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение master7 » 04/01/2009, 15:09

Обаче е страхлив /според леля му/.

Голямо шоу беше като го резили лелята по телевизията.
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение разведчик » 06/01/2009, 03:19

master7 писал(а):
...
Академик Тодор Павлов, член на ЦК и на Политбюро, проявява философската си мъдрост. Той съветва съпартийците си: "Да се проведе по този въпрос референдум няма смисъл, но ние трябва да проведем такава кампания, така да разясним целия въпрос, че да няма никакво колебание сред народните маси и решението да бъде прието единодушно."



Значи българския народ е искал България да стане съветска република! Значи управляващите са изразявали волята на народа. Това е истинска демокрация! А не като сега , да членуваме във фашисткото Нато и ЕС , да има фашистки американски бази, без да е имало референдум .
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение master7 » 06/01/2009, 20:02

разведчик писал(а):
master7 писал(а):
...
Академик Тодор Павлов, член на ЦК и на Политбюро, проявява философската си мъдрост. Той съветва съпартийците си: "Да се проведе по този въпрос референдум няма смисъл, но ние трябва да проведем такава кампания, така да разясним целия въпрос, че да няма никакво колебание сред народните маси и решението да бъде прието единодушно."



Значи българския народ е искал България да стане съветска република! Значи управляващите са изразявали волята на народа. Това е истинска демокрация! А не като сега , да членуваме във фашисткото Нато и ЕС , да има фашистки американски бази, без да е имало референдум .



Разведчик, Тодор Живков е бил на друго мнение.

Ето какво казва той на пленума:

"Политбюро смята, че след този пленум не следва под никаква форма да се говори на когото и да било и където и да било. Да не забравяме, че великобългарският шовинизъм е много дълбоко вкоренен в някои среди и хора в нашата страна. Аз не говоря за бившите хора. Имам предвид членове на партията, особено в средите на интелигенцията и в некои среди на младежта. Ние трябва да държим сметка за това.
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение sashooo » 06/01/2009, 20:13

разведчик писал(а): А не като сега , да членуваме във фашисткото Нато и ЕС , да има фашистки американски бази, без да е имало референдум .

Разведка, какво му остава на народа? Варшавският договор и СИВ ги няма вече и въпреки "огромното" желание на народа - просто няма как да членуваме там. :cry:
И с "отвращением" членуваме във "фашисткото" НАТО и ЕС. :wink:
Аватара пользователя
sashooo
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1863
Зарегистрирован: 11/01/2008, 00:53
Откуда: София

Сообщение разведчик » 06/01/2009, 21:31

master7 писал(а):
разведчик писал(а):
master7 писал(а):
...
Академик Тодор Павлов, член на ЦК и на Политбюро, проявява философската си мъдрост. Той съветва съпартийците си: "Да се проведе по този въпрос референдум няма смисъл, но ние трябва да проведем такава кампания, така да разясним целия въпрос, че да няма никакво колебание сред народните маси и решението да бъде прието единодушно."



Значи българския народ е искал България да стане съветска република! Значи управляващите са изразявали волята на народа. Това е истинска демокрация! А не като сега , да членуваме във фашисткото Нато и ЕС , да има фашистки американски бази, без да е имало референдум .



Разведчик, Тодор Живков е бил на друго мнение.

Ето какво казва той на пленума:

"Политбюро смята, че след този пленум не следва под никаква форма да се говори на когото и да било и където и да било. Да не забравяме, че великобългарският шовинизъм е много дълбоко вкоренен в някои среди и хора в нашата страна. Аз не говоря за бившите хора. Имам предвид членове на партията, особено в средите на интелигенцията и в некои среди на младежта. Ние трябва да държим сметка за това.


Защо се отклоняваш от важното? Значи за теб мнението на вожда е по важно от мнението на народа . И пак ти се губи смисъла на казаното от Тодор Живков. Ама то си е нормално за теб.
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение Федорец Валерий » 06/01/2009, 22:21

разведчик писал(а): И пак ти се губи смисъла на казаното...
Ама то си е нормално за теб.

:lol:

Сашо! По въпроса пък мислех, че само аз тъй смятам понякога :D ...
Федорец Валерий
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4981
Зарегистрирован: 22/08/2006, 12:50
Откуда: Санкт-Петербург

Сообщение Nik_1 » 06/01/2009, 23:13

Федорец Валерий писал(а):Сашо! По въпроса пък мислех, че само аз тъй смятам понякога :D ...

Разведката е страхотен :).
Затапва ги без грешка.
Изображение
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение д а в р » 06/01/2009, 23:16

Nik_1 писал(а):
Федорец Валерий писал(а):Сашо! По въпроса пък мислех, че само аз тъй смятам понякога :D ...

Разведката е страхотен :).
Затапва ги без грешка.
така си е ник, купете му поне газова инсталация деа..заслужава :lol: :wink:
Аватара пользователя
д а в р
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1468
Зарегистрирован: 17/01/2006, 11:54
Откуда: София

Сообщение Skorpion_BG » 06/01/2009, 23:18

д а в р писал(а):
Nik_1 писал(а):
Федорец Валерий писал(а):Сашо! По въпроса пък мислех, че само аз тъй смятам понякога :D ...

Разведката е страхотен :).
Затапва ги без грешка.
така си е ник, купете му поне газова инсталация деа..заслужава :lol: :wink:

Да бе! А газ откъде?!! :lol:
Skorpion_BG
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3284
Зарегистрирован: 24/04/2006, 14:35
Откуда: Чипровци-Банкя

Сообщение master7 » 06/01/2009, 23:55

разведчик писал(а):
master7 писал(а):
разведчик писал(а):
master7 писал(а):
...
Академик Тодор Павлов, член на ЦК и на Политбюро, проявява философската си мъдрост. Той съветва съпартийците си: "Да се проведе по този въпрос референдум няма смисъл, но ние трябва да проведем такава кампания, така да разясним целия въпрос, че да няма никакво колебание сред народните маси и решението да бъде прието единодушно."



Значи българския народ е искал България да стане съветска република! Значи управляващите са изразявали волята на народа. Това е истинска демокрация! А не като сега , да членуваме във фашисткото Нато и ЕС , да има фашистки американски бази, без да е имало референдум .



Разведчик, Тодор Живков е бил на друго мнение.

Ето какво казва той на пленума:

"Политбюро смята, че след този пленум не следва под никаква форма да се говори на когото и да било и където и да било. Да не забравяме, че великобългарският шовинизъм е много дълбоко вкоренен в някои среди и хора в нашата страна. Аз не говоря за бившите хора. Имам предвид членове на партията, особено в средите на интелигенцията и в некои среди на младежта. Ние трябва да държим сметка за това.


Защо се отклоняваш от важното? Значи за теб мнението на вожда е по важно от мнението на народа . И пак ти се губи смисъла на казаното от Тодор Живков. Ама то си е нормално за теб.


Разведчик, ако ми се губи смисъла затова си виновен ти, защото не ми обясняваш правилно.
Не ми обясняваш защо като е бил толкова навит народа, то "Политбюро смята, че след този пленум не следва под никаква форма да се говори на когото и да било и където и да било. "

Защо вместо да зарадват народа, пазят тайна.

Аз си мисля, че комунистите, като предани интернационалисти са искали да погубят 13 вековната ни държава, но от страх и срам са пазили тайна.
Не е ли така?
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение master7 » 07/01/2009, 00:03

д а в р писал(а):
Nik_1 писал(а):
Федорец Валерий писал(а):Сашо! По въпроса пък мислех, че само аз тъй смятам понякога :D ...

Разведката е страхотен :).
Затапва ги без грешка.
така си е ник, купете му поне газова инсталация деа..заслужава :lol: :wink:



Комсомола може да се отчете с две кастрюли, не зацепени.Комсомола и в пред пенсионна възраст си е комсомол. :D
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение д а в р » 07/01/2009, 00:07

Skorpion_BG писал(а):Да бе! А газ откъде?!! :lol:
не си ли чувал за тайната мрежа от газопроводи, предназначена само за резидентурата.. :wink:
Аватара пользователя
д а в р
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1468
Зарегистрирован: 17/01/2006, 11:54
Откуда: София

Сообщение Skorpion_BG » 07/01/2009, 00:08

д а в р писал(а):
Skorpion_BG писал(а):Да бе! А газ откъде?!! :lol:
не си ли чувал за тайната мрежа от газопроводи, предназначена само за резидентурата.. :wink:

Аааааа!!! Верно бе!! :lol: :lol:
Skorpion_BG
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3284
Зарегистрирован: 24/04/2006, 14:35
Откуда: Чипровци-Банкя

Сообщение master7 » 07/01/2009, 00:12

Skorpion_BG писал(а):
д а в р писал(а):
Nik_1 писал(а):
Федорец Валерий писал(а):Сашо! По въпроса пък мислех, че само аз тъй смятам понякога :D ...

Разведката е страхотен :).
Затапва ги без грешка.
така си е ник, купете му поне газова инсталация деа..заслужава :lol: :wink:

Да бе! А газ откъде?!! :lol:


Мигър няма фасул и зеле? Колко му е? :D
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение Федорец Валерий » 07/01/2009, 00:19

А бе, големи шегаджии сте, момчета...

Котката ми лежеше до монитора и тя дори се хилеше.

Карайте нататък :lol: ! Най и' хареса на животното за кастрюлите и газ от зелето. Изкикоти се направо горкАта...
Федорец Валерий
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4981
Зарегистрирован: 22/08/2006, 12:50
Откуда: Санкт-Петербург

Сообщение sashooo » 07/01/2009, 00:20

Оригинальное сообщение - для Валерия и НИКА специально.

разведчик писал(а):
master7 писал(а):
разведчик писал(а):
master7 писал(а):
...
Академик Тодор Павлов, член на ЦК и на Политбюро, проявява философската си мъдрост. Той съветва съпартийците си: "Да се проведе по този въпрос референдум няма смисъл, но ние трябва да проведем такава кампания, така да разясним целия въпрос, че да няма никакво колебание сред народните маси и решението да бъде прието единодушно."



Значи българския народ е искал България да стане съветска република! Значи управляващите са изразявали волята на народа. Това е истинска демокрация! А не като сега , да членуваме във фашисткото Нато и ЕС , да има фашистки американски бази, без да е имало референдум .



Разведчик, Тодор Живков е бил на друго мнение.

Ето какво казва той на пленума:

"Политбюро смята, че след този пленум не следва под никаква форма да се говори на когото и да било и където и да било. Да не забравяме, че великобългарският шовинизъм е много дълбоко вкоренен в някои среди и хора в нашата страна. Аз не говоря за бившите хора. Имам предвид членове на партията, особено в средите на интелигенцията и в некои среди на младежта. Ние трябва да държим сметка за това.


Защо се отклоняваш от важното? Значи за теб мнението на вожда е по важно от мнението на народа . И пак ти се губи смисъла на казаното от Тодор Живков. Ама то си е нормално за теб.


И потом утверждения Валерия и НИКА.

Федорец Валерий писал(а):
разведчик писал(а): И пак ти се губи смисъла на казаното...
Ама то си е нормално за теб.

:lol:

Сашо! По въпроса пък мислех, че само аз тъй смятам понякога :D ...


Nik_1 писал(а):
Федорец Валерий писал(а):Сашо! По въпроса пък мислех, че само аз тъй смятам понякога :D ...

Разведката е страхотен :).
Затапва ги без грешка.


ПРИЧЕМ Я ТУТ?

Някои пак не са разбрали - то не бЕха кораби, офицери-русофили, руска централа в Козлодуй....... :lol: :lol: :lol:
Аватара пользователя
sashooo
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1863
Зарегистрирован: 11/01/2008, 00:53
Откуда: София

Сообщение Федорец Валерий » 07/01/2009, 00:32

Дребничките са били Вашите лИтери - нищо не съм разбрал от тях, Сашо :D...
Федорец Валерий
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4981
Зарегистрирован: 22/08/2006, 12:50
Откуда: Санкт-Петербург

След.

Вернуться в История

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2