Болгария во Второй мировой войне 1941-44 г.

Все вопросы истории Болгарии и сопутствующих ей стран ...

Сообщение НеОняДето... » 15/06/2008, 08:31

sashooo писал(а):Но в истории надо рассматривать события во взаимосвязи, ничего не случается просто так на пустом месте.


Да, конечно, но нельзя же в каждой теме разсмотреть ВСЮ историю. :D Именно во избежании этого, я четко отграничил период и хотел поговорить о том, что произошло именно в этом периоде.

И тема хорошо началась: в начале 1941 г., первого марта, Болгария присоединилась к Тристанному пакту. Как и почему это произошло - ведь именно этим история и занимается - обьяснили. И тут пошло-поэхало. Стали разбираться о "партизанах" (термин совершенно некоректный, между прочим). И разбираются до сих пор. Ну, разве ничего другого, кроме "партизаны"в Болгарии не произходило? Или, может быть, оно так хорошо известно, что и не стоит его обсуждать? А это очень сложный период, о котором даже большинство болгар почти ничего не знают! Ну, ладно, это вам, русским, не интересно. Но хотя бы спросили, как случилось так, что в самой большой войне в истории, Болгария, союзница Оси, ни одного солдата на Восточном фронте не послала и даже поддерживала нормальные дипломатические отношения с СССР? Почему не захотела участвовать и не учасвовала в это безумство, сохраняя жизнь своих солдат, но и ВАШИХ тоже? Нам приходится слушать тежелые лова о "соучастие Болгарии в фашистких зверствах", но что плохое сделала Болгария Россию в 1941-44 г.? Это Германия с основанием может на нас пенят, что болгары против нее выступили с вооруженой силой, хотя она Болгарии ни чем не навредила, даже напротив.

Но, видимо, "партизаны" - явление совершенно второстепенное в этом периоде - вас больше интересуют. Мне, однако, они надоели.
Ако имате какво да кажете - добре. Пишете. Ако нямате какво да кажете - пак добре. Но не пишете.
НеОняДето...
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 883
Зарегистрирован: 20/03/2006, 20:21
Откуда: София

Сообщение stifen » 15/06/2008, 09:08

Nik_1 писал(а):
master7 писал(а): 2.Как България в условията на война е натрупала значителен златен резерв,прахосан по-късно по времето на Тодор Живков?

А бе приятел, какъв "значителен златен резерв", какви 5 лева бе. Не приказвай смешки. Всичкото злато на България цар Фердинанд откарва при абдикирането си през 1919 година с две влакови композиции за Австрия, от където е той самия. През 1945 в България е царял глад и напълно разрушена икономика. При Тодор Живков дълговете на България бяха 10 милиарда долара и Иван Костов орева орталъка, колко ужасно било това, сега България е задлъжняла 40 милиарда, ама си мълчат сега като бити з....ци.

николя, чети сериозни книги, а не разведчика и подобни - фердинанд е изнесъл само някои лични вещи,три вагона, никакви композиции не е имало, златният резерв на българия е съществувал и е бил значителен - до идването на червените бандити на власт българският лев е бил напълно конвертируем,/ и по време не войната също/, равен по стойност на швейцарския франк и по-скъп от американския долар, приеман е бил като платежно средство в цяла европа.
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение sashooo » 15/06/2008, 11:29

НеОняДето... писал(а):
sashooo писал(а):Но в истории надо рассматривать события во взаимосвязи, ничего не случается просто так на пустом месте.


Да, конечно, но нельзя же в каждой теме разсмотреть ВСЮ историю. :D Именно во избежании этого, я четко отграничил период и хотел поговорить о том, что произошло именно в этом периоде.

Да, я с Вами согласен, что нельзя всю историю в одной теме, но к сожалению, некоторые ищут аргументы еще в восстание 1923 г., что имеет отношение к теме, как "Одна бабочка в Китае махнула крыльями и в результат в Америке - ураган", другие о каких-то "партизанских" армий говорят, третье призывы стыдится выдвигают, да еще о 1919 и о Фердинанде. Несерьезно.
А о пакте Моротов-Рибеннтроп я позволил себе припомнить, как о примере, что не все союзники Германии были фашисткими государствами, как некоторые пытаются внушать.
Аватара пользователя
sashooo
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1863
Зарегистрирован: 11/01/2008, 00:53
Откуда: София

Сообщение Nik_1 » 15/06/2008, 13:02

stifen писал(а):николя, чети сериозни книги, а не разведчика и подобни - фердинанд е изнесъл само някои лични вещи,три вагона, никакви композиции не е имало, златният резерв на българия е съществувал и е бил значителен - до идването на червените бандити на власт българският лев е бил напълно конвертируем,/ и по време не войната също/, равен по стойност на швейцарския франк и по-скъп от американския долар, приеман е бил като платежно средство в цяла европа.

Наборе, извинявай, ама аз съм чел много по-сериозни книги от теб, защото съм получил солидна подготовка да работя в български диаспори и това което ти го имаш още от дете (език, история на България, култура, манталитет), аз съм го постигнал с усърден труд и четене, но това между другото, във връзка със "сериозните", "правилните" и "неправилните" книги, които ние с теб четем.
В България постоянно общувам с българи, в това число и с възрастни хора от селата, които като очевидци ми казват истината за тогавашната ситуация. Българският лев наистина е бил конвертируем, но само до началото на войната. Когато през 1941 г. в България навлизат германските войници, те са имали в джобовете си огромни количества фалшиви български левове, напечатани в Третия Райх. Германските войници, като културни европейци и съюзници, не са грабили българското селячество, а за всяка стока (кашкавал, мляко, сирене, месо, ракия), са си плащали и то яко. За едно яйце например са давали 10 фалшиви лева, разбира се без никакво златно покритие в хазната. Много скоро след това българския лев се е обезценил и е настъпила хиперинфлация, цените са се изразявали вече в милиони. Така че наборе, за конвертируемостта на българския лев по време на войната ги разказвай другиму :). Нищо лично и поздрави.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение sashooo » 15/06/2008, 13:24

Nik_1 писал(а):Когато през 1941 г. в България навлизат германските войници, те са имали в джобовете си огромни количества фалшиви български левове, напечатани в Третия Райх.


Ник, дай някакви източници, не съм чувал за това, а е интересно. Знам, че в Германия са произвеждали долари, английски лири и др. с цел да влияят на икономиките на тези държави и това е било държавна политика, но за левове не съм чувал.
Аватара пользователя
sashooo
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1863
Зарегистрирован: 11/01/2008, 00:53
Откуда: София

Сообщение Nik_1 » 15/06/2008, 13:38

sashooo писал(а):Ник, дай някакви източници, не съм чувал за това, а е интересно. Знам, че в Германия са произвеждали долари, английски лири и др. с цел да влияят на икономиките на тези държави и това е било държавна политика, но за левове не съм чувал.

Сашо, какви източници да ти дам :). Баба Митка и баба Стойка са ми източниците. Те лично са продавали яйца и ракия на германците и парите които са получили от тях са се оказали фалшиви.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение master7 » 15/06/2008, 13:39

Темата започна добре и би продължила добре,ако не беше се намесила една всеизвестна личност.
За да не се случва това отново,според мен най-ефикасен е съвета на stifen.Нека си говори каквото иска.
Да се придържаме към темата,точно,както е поставена .
Може би е добре да се открият и нови теми,например:
-причини за присъединяване на България към Тристранния пакт.
-съпротивително движение и репресии
-политика на СССР към България
-цели на българската политика
-фашистка ли е била българската държава?
-комунистически престъпления или болшевизация на България.
Всичко това и друго беше смесено накуп и едва ли някой е разбрал нещо.
Макар,че са изписани 33 страници,ако има интерес не виждам пречки да се почне отново.
"Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме"
Васил Левски
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение Nik_1 » 15/06/2008, 13:43

master7 писал(а): Макар,че са изписани 33 страници,ако има интерес не виждам пречки да се почне отново.

Съгласен съм да почнем отново, то луд умора няма :).
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение stifen » 15/06/2008, 16:35

Nik_1 писал(а):]
Наборе, извинявай, ама аз съм чел много по-сериозни книги от теб, защото съм получил солидна подготовка да работя в български диаспори и това което ти го имаш още от дете (език, история на България, култура, манталитет), аз съм го постигнал с усърден труд и четене, но това между другото, във връзка със "сериозните", "правилните" и "неправилните" книги, които ние с теб четем.
. Нищо лично и поздрави.

николя, виждам, че е така и затова, въпреки шеговития си тон , правя разлика между теб и някои други личности, а неправилни книги няма - има реални факти и фантазии. да помислим малко сериозно - българия е съюзник на райха - защо германия ще иска да и разбие икономиката със фалшиви левове. търговията между тях е клирингова - стока срещу стока , отделен въпрос е, че в последните години германия задлъжнява с не знам колко си милиона, то и ссср призна, че дължи на българия 100 милиона $ , та какво остана за германия, ама така си е , по-малките всеки ги прецаква, куче влачи, диря нема
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение master7 » 18/06/2008, 22:45

Вездесъщия Никола Гешев е имал работа с около 2000 партизани,12000 ятаци и помагачи,1200 членове на терористични групи и около хиляда нелегални и полулегални функционери.
Еднозначен и доста точен отговор за броя на участниците в съпротивата по време на войната би се получил от архива на Дирекция на полицията.
За съжаление тези архиви се намират в Русия и това,че не се оповестяват или връщат събужда подозрения.
При посещението на руския президент се постигна политическо решение за връщане на архивите.
Случайно или не, възникват технически проблеми,които препятстват този процес.
Русия изисква списък на документите,които се иска да бъдат върнати.Това е трудно изпълнима задача,защото архивите са заграбени без опис или разписка.
Доколкото ми е известно проблема не е специфичен български.Подобен е и за другите бивши соц.страни.
Не само полицейските,а и дипломатическите и военните архиви,които се намират в Русия биха дали най-точен отговор за участието на България във ВСВ.
Надявам се,че скоро ще се преодолеят проблемите и ще научим истината,такава,каквато е.
"Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме"
Васил Левски
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение разведчик » 20/06/2008, 07:08

master7 писал(а):разведчик,изпусни леко въздуха,да не счупиш ризата.
С комунистически измислици мен не можеш да ме шашнеш.

1.Болшевишка Русия ,наричана СССР е едно терористично государство,донесло огромни беди на собствения си народ и на много други страни,а също и на България.

2.РККА е армия окупаторка поробила централна и източна Европа за половин век.
Тази армия е посрещната добре в България,със съчувствие.Много скоро обаче тази армия показва истинския си облик.Многобройните безчинства принуждават Георги Димитров да пише писмо на Сталин.Намерете си го в Интернет за да добиете представа.
Започват убийства и грабежи каквито никога не е имало в България.

3.Комуниста,във всички негови разновидности е личност без морал,разбойник и терорист.


Тъй като Алексей СПб повдигна въпроса за соц,изкуство нека си свали от Zamunda филма "Черните ангели".
За Ник този филм вероятно ще достави удоволствие.За други могат да бъдат интересни декорите от буржоазна България.В основата на филма стоят истински събития,геройството на смелата партизанска командирка Митка Гръбчева./от себе си ще добавя само това,че е учила само една година и едва се е научила да пише/.

За всеки обаче ще остане въпроса,каква е разликата с ислямските терористи самоубийци.Може би някой ще обясни.

Приятно гледане!


на вниманието на модераторите: Този самозабравил се невежа нарича СССР "терористично государство" , а Червената Армия, която спаси европа от фашистката чума била поробителка.
Освен това казва : " 3.Комуниста,във всички негови разновидности е личност без морал,разбойник и терорист."
Ами аз например съм комунист по убеждение, този тип ме нарича "личност без морал,разбойник и терорист" и всички другари съмишленици и симпатизанти на напълно легалната комунистическа идеология.
А всъщност такива злобни и клеветнически квалификации спрямо "болшевишка Русия" и "терористи- комунисти" повтарят дословно тезите на министъра на пропагандата на фашистка германия д-р Гьобелс и сбъркания престъпник Хитлер.

Значи този индивид демонстрира фашистки уклонизъм.И не е само той а цялата невежа дружинка -групичката активисти -пропагандатори , която изпадна в истерия и се разплака че ги нарекли фашизоиди.
Напълно прав е другаря Федорец Валерий! За това ли получи бан? Затова че назова нещата с точните им имена?
Освен това въпросната дружина постоянно папагалства анти-руска и анти-българска пропаганда , разпространява и преувеличава про-фашистки идеологически заклинания, лъжи и клевети по темата, с което само вредят на нормалните българо-руски отношения.

Същата групичка ме упреква че съм използвал факти от свободната енциклопедия Викпедия?! Тези типове нямат най елементарна историческа култура. За тях когато Гьобелс говори -фактите трябва да мълчат. Спорът със тях е безмислен.

Ето текста на много популярна българска народна народна песен "Имала майка " ,посветена на легендарния партизански командир Никола Парапунов, който организара партиански отряд през юни 1941 , пленен от фашистката полиция ,избягва от плен , продължава борбата и загива в бой срещу фашизма през 1943:

Имала майка едно ми чедо
едно ми чедо Никола.
С очи звездици с лице трендафил
левенто чедо крилато.

Е-Е-Е-ЕЙ Никола
Е-Е-Е-ЕЙ български юнак.

Дотегнало му от чорбаджии
и черно робство фашистко.
Литнал Никола в бой да се бие
с върли народни душмани.

Дом му станали Пирин и Рила
в темните нощи закрила,
знаме цървено как се развело
и млади момци повело.

Кога хванали левент Никола,
с яки синджири вързали,
скъсал е пранги, пак е политнал,
отново знаме е развел.
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение разведчик » 20/06/2008, 07:14

някои предавания на нелегалната радиостанция "Христо Ботев" от 1941-1944


КЪМ БЪЛГАРСКИТЕ СЕЛЯНИ
8 ноември 1941 г.

Хитлер като хищен звяр е протегнал лапите си над нашата родна земя, над нашия трудолюбив народ. С помощта на своите верни псета — понемчените наши управници — той ограбва богатствата на страната ни, благата, създавани от нашия тежък денонощен труд.

За да угодят на своя господар — Хитлер, нашите сегашни управници Филов, Кушев и съдружие произволно определят цените на нашите продукти и ни заставят да ги продаваме на безценица и на вересия на германците. Делейки с германците огромните печалби от нашия кървав труд, те осъждат нашите семейства на глад и нишета; те помагат на Хитлер да води разбойническа война срещу Русия и да държи във фашистко робство нашия народ. Нашата страна е превърната вече в немска колония. Немците разграбват нашите богатства, а нас ни превръщат в безправен работен добитък.

Целта на хитлеристките агенти в България е да направят от българския селянин безправен роб на немските чокои и капиталисти. “Новият ред” на Хитлер — това е ново робство за българския народ, по-страшно и по-позорно от турското. Под хитлеристката диктатура българският народ, както и народите в съседните нам страни — Румъния, Гърция и Югославия, е осъден на робски труд, на оскотяване и физическо изтребяване. Намирайки се натясно, Хитлер, който вече принуди румъните, унгарците, фините да проливат кръвта си за неговите хищнически цели, иска и нас да превърне в пушечно месо. За тази цел неговите лакеи в България с лъжи, клевети и измислици се мъчат да представят в най-черни краски 226

съветската работническа и селска държава, която със своята героична съпротива срещу хитлеристките орди заслужено се ползува с обичта на всички свободолюбиви народи. Те ни плашат с руските колхози, но мълчат, че земята в Русия се намира напълно, заедно с машините и работния добитък, в ръцете на самите колхозници, които работят за себе си, а не за несъществуващите вече помешчици, както беше по рано. Те мълчат, че в заетите временно от немците руски земи Хитлер раздава колхозната земя на немските помешчици, а колхозниците заставя да им работят като роби. Но Хитлер заповядва, и българските му агенти бързат да подготвят общественото мнение, за да ни хвърлят във война с Русия, която ще ни доведе до гибел. Никой свестен човек не може да се съмнява, че Хитлер ще бъде бит и разгромен от коалицията на най могъщите държави — Съветска Русия, Англия и Америка.

Нима ние, селяните, ще се съгласим българската армия, съставена 90 процента от синове на селото, да играе такава подла и предателска роля? Нима ние ще се съгласим с нашите камъни да ни бият по нашите глави? Нима ние сми ще си наденем ярема на страшното фашистко робство?

Не! Българските селяни не са добитък, който ще отиде доброволно на заколение, какго смятат палачът Хитлер и неговите български аргати. Българските селяни не ще се съгласят да играят ролята на предатели спрямо народа, който ни освободи, спрямо славянството и спрямо другите свободолюбиви народи; те не ще се съгласят да копаят гроба на собствената си страна.

Обединен в мощен Отечествен фронт, българският народ ще отсече престъпната ръка, която е дигнала нож над неговата шия. Той ще каже:

На зло куче — зъл прът!

Вън от България хитлеристките сатрапи!

На позорния стълб продажното предателско правителство на Филов и съдружие!

Ни една крина жито, ни една бала тютюн за Хитлер!
227

Българската земя не бива да служи за военна база на Хитлер!

Българският войник, ако го пратят да се бие за Хитлер, ще знае срещу кого трябва да насочи своята пушка.
Васил Коларов
http://www.kroraina.com/knigi/grhb_1/grhb1_51.html

Още предавания на "Христо Ботев":
(Слушайте гласа на Отечествения фронт и и го разнасяйте навред по нашата страна!)
http://www.kroraina.com/knigi/grhb_1/
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение stifen » 20/06/2008, 11:29

разведчик, разведчик, заради таквизи като тебе пропадна социализъмо, империалистите със свещ да ви диреа, немаше толкова работа да им свършите,тикви ниедни недозрели
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение НеОняДето... » 20/06/2008, 12:54

разведчик писал(а): Ами аз например съм комунист по убеждение, този тип ме нарича "личност без морал,разбойник и терорист" и всички другари съмишленици и симпатизанти на напълно легалната комунистическа идеология.
...........

Значи този индивид демонстрира фашистки уклонизъм.И не е само той а цялата невежа дружинка


Разведчииик, разведчик.... По-хубаво ще направиш, ако просто си мълчиш като подводен камък, понеже вие, комунягите, щом си отворите устата и изтърсвате некоя тъпотия. За твое сведение - току що ни разясни, че Народното събрание на Републиката "демонстрира фашистки уклонизъм". То, верно, че тия тумбаци са се уяли яко, ама с фашизма немат грам общо. :D :D

ЗАКОН ЗА ОБЯВЯВАНЕ НА КОМУНИСТИЧЕСКИЯ РЕЖИМ В БЪЛГАРИЯ ЗА ПРЕСТЪПЕН

Обн., “Държавен вестник”, бр.37 от 05.05.2000 г.

Чл. 1. ( 1) Българската комунистическа партия ( тогава именуваща се Българска работническа партия /комунисти/ ) идва на власт на 9 септември 1944 г. с помощта на чужда сила, обявила война на България, и в нарушение на действащата Търновска конституция.
.......
Чл.2.( 1) Ръководствата и ръководните дейци на Българската комунистическа партия са отговорни за:
1. целенасоченото и преднамереното унищожаване на традиционните ценности на европейската цивилизация;
2. съзнателното нарушаване на основните човешки права и свободи;
3. безпрецедентната разправа с народните представители от ХХV Народно събрание и всички невинно осъдени от така наречения “Народен съд”;
4. моралния и икономически упадък на държавата;
5. установяването на централизирано директивно управление на икономиката, довело я до разруха;
6. погазването и отмяната на традиционни принципи на правото на собственост;
7. рушенето на моралните ценности на народа и посегателството срещу религиозните му свободи;
8. провеждането на непрекъснат терор срещу несъгласните със системата на управление и срещу цели групи от населението;
9. злоупотребата с възпитанието, образованието, науката и културата за политически и идеологически цели, включително мотивиране и оправдание на изборенито по-горе действия;
10. безогледното унищожаване на природата.
( 2) Комунистическият режим е отговорен за това, че :
1. отнемаше на гражданите всяка възможност за свободна изява на политическата воля, като ги принуждаваше да крият своята преценка за положението в страната и ги принуждаваше да изразят публично съгласие за факти и обстоятелства с пълното съзнание за тяхната невярност и дори това, че те представляват престъпления; това то постигаше чрез преследване и заплахи от преследване към отделната личност, нейното семейство и близки;
2. системно нарушаваше основните човешки права, като потискаше и цели групи от населението, обособени по политически, социален, религиозен или етнически признак, въпреки че Народна република България още през 1970 г. се присъедини към международни актове по правата на човека;
3. нарушаваше основните принципи на демократичната и правова държава, международните договори и действащите закони, като с това поставяше интересите на комунистическата партия и нейните представители над закона;
4. при преследванията срещу гражданите използваше всички възможности на властта, като:
а) екзекуции, нечовешки затворнически режим, лагери за принудителен труд, мъчения, подлагане на жестоки насилия
б) освидетелстване или настаняване в психиатрични заведения, като средство за политически репресии;
в ) лишаване от право на собственост
г) възпрепятстване и забрана за получаване на образование и упражняване на професия;

д) възпрепятстване на свободното движение във и извън страната;
e) лишаване от гражданство;
5. безнаказано се извършваха престъпление и се предоставяха незаконни предимства на лица, които вземаха участие в престъпления и преследвания на други лица;
6. подчиняваше интересите на страната на чужда държава до степен на обезличаване на националното достойнство и практическа загуба на държавен суверенитет.
Чл.3 (1) Посочените в чл. 1 и 2 обстоятелства дават основание да се обяви комунистическият режим в България от 9 септември 1944 г. до 10 ноември 1989 г. за престъпен. (2) Българската комунистическа партия е била престъпна организация , подобно на други организации, основаващи се на нейната идеология, които в дейността си са били насочени към потъпкване на човешките права и демократичната система.
Чл. 4. Всички действия на лица, които през посочения период са били насочени към съпротива и отхвърляне на комунистическия режим и неговата идеология , са справедливи, морално оправдани и достойни за почит.


Така че ти, разведчик, споделяш убежденията, изповядвани от организация, обявена в България за престъпна със закон. :!: Затова по-добре си трай.
Ако имате какво да кажете - добре. Пишете. Ако нямате какво да кажете - пак добре. Но не пишете.
НеОняДето...
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 883
Зарегистрирован: 20/03/2006, 20:21
Откуда: София

Сообщение НеОняДето... » 20/06/2008, 12:54

..
Последний раз редактировалось НеОняДето... 20/06/2008, 15:44, всего редактировалось 1 раз.
Ако имате какво да кажете - добре. Пишете. Ако нямате какво да кажете - пак добре. Но не пишете.
НеОняДето...
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 883
Зарегистрирован: 20/03/2006, 20:21
Откуда: София

Сообщение разведчик » 20/06/2008, 15:39

НеОняДето... писал(а):[i]ЗАКОН ЗА ОБЯВЯВАНЕ НА КОМУНИСТИЧЕСКИЯ РЕЖИМ В БЪЛГАРИЯ ЗА ПРЕСТЪПЕН



Този "закон" изобщо не може да бъде приложен.
Това е просто една декларация на безотговорното седесарско парламентаро мнозинство(натрапено с оранжева революция), написана по повод на гостуващия американски президент Клинтън през 2000г.
Този текст ще остане в историята като паметник на антикомунистическата глупост и проамериканска сервилност и антидържавна седесарска проституция.
Т.нар закон е правно-законов АБСУРД. Да прилагаш със задна дата право,което не е важало когато са извършвани деянията е грубо нарушение на основен принцип на правото.

Затова и този "закон" изобщо не може да бъде приложен.Няма НИТО ЕДИН човек осъден по него. Няма и да има!
Въщност целта не е да се използва в съда. Целта е да се развява по сайтове и медии от безродни седесари и антикомунисти , по всеизвестния принцип на техния духовен водач д-р Гьобелс - "една лъжа повторена хиляда пъти става истина".
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение stifen » 20/06/2008, 16:39

разведчик писал(а):
Ами аз например съм комунист по убеждение, този тип ме нарича "личност без морал,разбойник и терорист" и всички другари съмишленици и симпатизанти на напълно легалната комунистическа идеология.
А

е па таквизи сте си, много убаво ти го е рекнало момчето, аферим му
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение НеОняДето... » 20/06/2008, 17:12

разведчик писал(а):[
Въщност целта не е да се използва в съда.


Да, обаче това не е съд, разведчик, това е форум. Каквото и да приказваш, законът си остава закон, при това без никакви кавички. Така че, когато твърдиш, че някой наврежда на българо-руските отношения, изказваш само едно мнение, с което останалите може да се съгласят или да не се съгласят. Но когато публично демонстрираш симпатии към организация или сродни на нея организации, обявени за престъпни с напълно редовен акт на Народното събрание, това е съвсем друго нещо. Не можеш да искаш защита от администрацията на форума за това, че нарушаваш законите на страната. Тъкмо обратното - администрацията е в правото си и дори е длъжна да ти откаже достъп на форума именно на това основание - незачитане на закона. Без значение дали той ти харесва или не.
Ако имате какво да кажете - добре. Пишете. Ако нямате какво да кажете - пак добре. Но не пишете.
НеОняДето...
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 883
Зарегистрирован: 20/03/2006, 20:21
Откуда: София

Сообщение Nik_1 » 20/06/2008, 19:38

НеОняДето... писал(а):
разведчик писал(а):[
Въщност целта не е да се използва в съда.


Да, обаче това не е съд, разведчик, това е форум. Каквото и да приказваш, законът си остава закон, при това без никакви кавички. Така че, когато твърдиш, че някой наврежда на българо-руските отношения, изказваш само едно мнение, с което останалите може да се съгласят или да не се съгласят. Но когато публично демонстрираш симпатии към организация или сродни на нея организации, обявени за престъпни с напълно редовен акт на Народното събрание, това е съвсем друго нещо. Не можеш да искаш защита от администрацията на форума за това, че нарушаваш законите на страната. Тъкмо обратното - администрацията е в правото си и дори е длъжна да ти откаже достъп на форума именно на това основание - незачитане на закона. Без значение дали той ти харесва или не.

НеОняДето..., ти тук, ще го кажа по-меко да не се обидиш, малко се пооля. Какви закони ти е нарушил Разведчик? Ти въобще осъзнай се къде се намираш! Ти се намираш в рускоезичен форум, със сървър намиращ се на територията на РФ и подчиняващ се единственно на законите на РФ. Какви закони е приел Българския парламент през 2000 година, на нас ни е през оная работа. Важното е че няма такъв РУСКИ закон приет от Руската Дума, на който ти се оповаваш. По твоята логика излиза, че щом Литовския парламент е забранил Руския химн, изпълнението му в Русия става наказуемо. Да ама не. Нито Литовския, нито Българския парламент могат да ни указват как да живеем. Кучетата си лаят, кервана си върви и никой не може да го спре.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение Nik_1 » 20/06/2008, 19:41

разведчик писал(а):Този "закон" изобщо не може да бъде приложен.
Това е просто една декларация на безотговорното седесарско парламентаро мнозинство(натрапено с оранжева революция), написана по повод на гостуващия американски президент Клинтън през 2000г.
Този текст ще остане в историята като паметник на антикомунистическата глупост и проамериканска сервилност и антидържавна седесарска проституция.
Т.нар закон е правно-законов АБСУРД. Да прилагаш със задна дата право,което не е важало когато са извършвани деянията е грубо нарушение на основен принцип на правото.

Затова и този "закон" изобщо не може да бъде приложен.Няма НИТО ЕДИН човек осъден по него. Няма и да има!
Въщност целта не е да се използва в съда. Целта е да се развява по сайтове и медии от безродни седесари и антикомунисти , по всеизвестния принцип на техния духовен водач д-р Гьобелс - "една лъжа повторена хиляда пъти става истина".

Браво Разведка, ты МОЛОДЕЦ !!!
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение разведчик » 20/06/2008, 20:15

Текстове на песни и mp3 съставени преди 9.9.1944 :

Христо Кърпачев ,поет и командир на партизански отряд "Чавдар" , загинал в бой с фашистката полиция на 20 май 1943. Автор на текста на песента "Септемврийци" , която се превръща в популярен партизански марш още преди смърта му. Песента възпява септемврийското въстание от 1923, текста търпи промени с годините, последния куплет е изменен след 9.09.1944.

Септемврийци

Когато над Дунав се мръкне
и сънен Балканът заспи,
отново в полетата бойни
пожара на бунта гори.

Отново вървят септемврийци...
За всеки загинал герой
те мрачно проклинат: "Убийци,
ний пак ви зовеме на бой!"

Ний искаме пак свободата,
земята и нашия труд,
че ние твориме благата
със сърпа и тежкия чук.

А тихият вятър отнася
гласа към прикрития враг
и в глуха закана оглася
селото и тъмния град.

Кълнем се в смъртта ви, другари,
във всеки загинал герой,
че скоро часът ще удари,
часът на щастливия строй!

Червеното слънце ще грейне
във всички бедняшки сърца
и в новия кървав септември -
кълнем се - ще бием врага!

http://sz.clubru.org/media/Septemvriytsi.mp3


Песента посветена на партизанския командир Никола Парапунов, до ден днешен любима народна песен:

Имала майка

Имала майка едно ми чедо
едно ми чедо Никола.
С очи звездици с лице трендафил
левенто чедо крилато.

припев:
Е-е-е-ей Никола
Е-е-е-ей български юнак.
Е-е-е-ей Никола
Е-е-е-ей пирински орел.

Дотегнало му от чорбаджии
и черно робство фашистко.
Литнал Никола в бой да се бие
с върли народни душмани.

Дом му станали Пирин и Рила
в темните нощи закрила,
знаме цървено в ръце развело
и млади момци повело.

Кога хванали левент Никола,
с яки синджири вързали,
скъсал е пранги, пак е политнал,
отново знаме е развел.

http://sz.clubru.org/media/imala_maika.mp3

видео клип : http://99clips.net/video.php?vid=d04b704f7



Друга народна песен от антифашисткия фолклор преди 9.9.1944:

Хей Балкан, ти роден наш

Хей, поле широко,
широко, зелено, хей,
и Балкан ти роден,
хей, Балкан ти наш,
колко мъки знаеш,
колко тайни криеш,
ех, Балкан, ти, роден наш!
Във полята родни
момък славен се явил,
от Балкана слезнал
с пушка във ръка -
командир на отред
славен партизански,
ех, Балкан, ти роден наш!
След него момците
със развети знамена,
завземат страната,
градове, села.
Песен за свобода
пее днес народа,
ех, Балкан, ти роден наш!

http://sz.clubru.org/media/hei_balkan_ti_roden_nash.mp3

из Сбoрник "Песни на българското работническо движение 1891-1944"
В сборника са представени 352 песни и маршове на работническото движение в България, като текстовете

са придружени с нотни примери.
http://bgbook.dir.bg/antbook_old.php?ID=7542



и една прекрасна песен, с чудесна музика, писана след 9.9.1944 за филма "На всеки километър":

http://sz.clubru.org/media/na_vsek_kilometar.mp3

Ние сме на всеки километър. И така до края на света.
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение разведчик » 20/06/2008, 20:43

НеОняДето... писал(а):
разведчик писал(а):[
Въщност целта не е да се използва в съда.


Да, обаче това не е съд, разведчик, това е форум. Каквото и да приказваш, законът си остава закон, при това без никакви кавички. Така че, когато твърдиш, че някой наврежда на българо-руските отношения, изказваш само едно мнение, с което останалите може да се съгласят или да не се съгласят. Но когато публично демонстрираш симпатии към организация или сродни на нея организации, обявени за престъпни с напълно редовен акт на Народното събрание, това е съвсем друго нещо. Не можеш да искаш защита от администрацията на форума за това, че нарушаваш законите на страната. Тъкмо обратното - администрацията е в правото си и дори е длъжна да ти откаже достъп на форума именно на това основание - незачитане на закона. Без значение дали той ти харесва или не.


Законите се пишат от победителите! Комунизма победи фашизма и написа законите, които важат до ден днешен.
А комунизма не е побеждаван , нито в България, нито където и да е. Така че това не е закон, а жалък истеричен про-фашистки опит за реванш.
Че то в сегашния български парламент има депутат комунист - Александър Паунов. Има и няколко комунистически партии. Има избрани около 90 кмета от комунистически партии на местни избори 2007. В Старозагорска област са 2 кмета на села и един на община. А седесарите нямат нито един- това е резултата от фалшивите им закони!
Вие седесарите сте политически трупове! Да, точно вие, дето постоянно цитирате седесарския сайт медиапул. Но не искате да си признаете че сте седесари(по народному седерасти), защото и децата знаят че седесар=русофоб. Сега заемате фалшиви пози , но разведката е на своя пост, никой не може да се измъкне от дългата ръка на КГБ . Понимаеш?
:)
Для меня сегодня - отношение к Сталину - это критерий ума и честности: анти-сталинист - это либо малограмотный дурак, либо подлец.Третьего не дано. - Проф. С. Лопатников
Аватара пользователя
разведчик
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 445
Зарегистрирован: 11/04/2008, 12:07
Откуда: Мой адрес не дом и не улица, мой адрес СОВЕТСКИЙ СОЮЗ

Сообщение master7 » 20/06/2008, 23:28

разведчик писал(а):




Разведчик,аз няма да отговарям в твоя стил.Няма да отговарям така,за да изпъква по-рязко разликата между мен и теб.
Продължавай да излагаш комунизма и себе си,разгиле друго не си показал.
Все пак за да има разговор е нужна елементарна коректност.
Започни с обяснение за разликата между ислямския и комунистическия терор.
Следва:

Този самозабравил се невежа нарича СССР "терористично государство"

Коя държава днес наричаме терористична? Тази,която обучава,ръководи,финансира терористи.Това прави СССР през цялата си история.БКП след ПСВ е финансирана от СССР,включително септемврийския метеж 1923г,най-големия атентат за 20-ти век през 1925 г.
http://forum.aboutbulgaria.biz/viewtopic.php?t=6521
При нормални дипломатически отношения между България и СССР се подготвят и изпращат терористични групи,известните парашутисти и подводничари.
БКП сляпо изпълнява всички прикази на Коминтерна ,инструмент на КПСС,против националните интереси.

а Червената Армия, която спаси европа от фашистката чума била поробителка.

Никой не оспорва ролята и заслугите на Червената армия за спасяване на Европа от "фашистката чума".
Ако намерите на този форум мнение оспорващо тези заслуги,посочете го.В противен случай си клеветник.
Другата страна на медала е,че Червената армия насилствено наложи марионетни комунистически режими в много страни.Конкретно за България,ти сам посочи,че тази армия ни е освободила от легалната антихитлеристка коалиция.
Предполагам в Русия се знае кой е Вишински.Той е една от главните фигури в България.Голяма роля в организирането и осъществяването на политическите репресии в България имат съветските съветници в Министерството на вътрешните работи ( Митя Трифонов, rен. Владимир Чернов, ген. Леонид Филатов и други), които фактически създават паралелен център в ръководството на МВР и съгласуват своите действия директно с Москва.

Окупирането на България от съветската армия през 1944-1947 г. предопределя както нейната историческа съдба за няколко десетилетия, така и налагането на съветския образец на политическо устройство. Не са без значение и такива факти и обстоятелства, като: масираната просъветска пропаганда, репресивността на политическия режим в България в края на 40-те и началото на 50-те години и издигането в управлението на страната на кадри, живели дълги години в СССР и възприели сталинисткия модел .

Сталинисткият политически модел обикновено се характеризира като система на "диктатурата на пролетариата", в която монополно място във властта има комунистическата партия. Същевременно той означава липса на политически плурализъм, строга централизация в управлението, сливане на партийната с държавната власт и всеобхватен партиен контрол над всички сфери на политическия живот. Други черти на този модел са: възприемането на единството на законодателната, изпълнителната и съдебната власт като основен конституционен принцип, формалният парламентаризъм, специалният статут на силовите министерства, ограничаването на местното самоуправление, обезличаването на обществените организации, незачитането на правата и свободите на гражданите, пълната хегемония на комунистическата идеология в политическия живот, прилагането на т. нар. "класово-партиен подход" в кадровата политика, тоталната милитаризация на обществото, подчиняването на националните интереси на интернационалните цели на комунистическото движение.

Освен това казва : " 3.Комуниста,във всички негови разновидности е личност без морал,разбойник и терорист."
Ами аз например съм комунист по убеждение, този тип ме нарича "личност без морал,разбойник и терорист" и всички другари съмишленици и симпатизанти на напълно легалната комунистическа идеология.
А всъщност такива злобни и клеветнически квалификации спрямо "болшевишка Русия" и "терористи- комунисти" повтарят дословно тезите на министъра на пропагандата на фашистка германия д-р Гьобелс и сбъркания престъпник Хитлер.


Не зная какво е казвал министъра на пропагандата на фашистка Германия д-р Гьобелс и сбъркания престъпник Хитлер,но казвам това което казва българския закон.За разлика от комунистите,аз уважавам и спазвам законите.
Що се отнася комунистическите ти убеждения,те странно ми напомнят за Рачко Пръдлето от "Под игото".
"Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме"
Васил Левски
master7
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 3779
Зарегистрирован: 05/03/2006, 01:37

Сообщение НеОняДето... » 21/06/2008, 02:37

Nik_1 писал(а): ще го кажа по-меко да не се обидиш,


Ник, нали знаеш, че на тебе не мога да ти се обидя, както, впрочем, и на разведчика. Имаше времена, когато такива като теб и него можеха и да обиждат, и да изтезават, и да убиват. Но вече не. Тъй като по-схватливите ви другари побързаха да напуснат потъващия кораб, останахте - в България поне - общо взето, само съвсем юродивите. А юродивите от най-дълбока древност са се ползвали с привилегията никой да не им се обижда, Ник :D Днес комунистите сте само едни безобидни лаладжии. Уви, sic transit gloria mundi :D :D

Nik_1 писал(а): Ти се намираш в рускоезичен форум, със сървър намиращ се на територията на РФ и подчиняващ се единственно на законите на РФ. Какви закони е приел Българския парламент през 2000 година, на нас ни е през оная работа. Важното е че няма такъв РУСКИ закон ,


Ех, Ник, и преди ти казвах - остави невежеството си поне от време на време да отдъхва. Какъв е тоя "сървър, подчиняващ се единственно на законите на РФ"??! :shock: Ако утре собственика реши да смени сървъра с австралийски, на законите на Австралия ли ще вземеш да се подчиняваш, бедни ми приятелю?

Пък и нашият набеден разведчик пискаше на администрацията. Само че сървърът не е администрация, Ник. :) Сървърът е просто машина.

Накратко, ситуацията е следната: ние с теб, както и останалите потребители, пишем на частен сайт, собственост на българско юридическо лице - еднолично дружество с ограничена отговорност и фирма "Контакт-Ру", 100% от капитала на което принадлежи на български гражданин. Ето там трябва да търсиш администрацията.

Обаче нито сървъра, нито собствеността, нито гражданството на собственика са съществени в случая. Същественото е, че докато ти, Ник, (макар и руски гражданин), както и този тиквеНИК разведчика, се намирате на българска територия, за вас важат единствено БЪЛГАРСКИТЕ закони, включително и когато пишете в интернет. И никой не го интересува какво точно не е приела руската Дума. Според тези закони БКП е престъпна организация. Така че всеки, който пропагандира нейния режим или идеология, се идентифицира с един престъпен режим и една престъпна идеология. На територията на България такъв индивидиум е "личност без морал, разбойник и терорист", какъвто е и режима, който той възхвалява. И всякакви ревове как са му нарушили комунистическите убеждения са несъстоятелни, защото това са престъпни убеждения. Няма никаква причина администрацията на една българска фирма да ги толерира.
Сега панимайш?
Последний раз редактировалось НеОняДето... 21/06/2008, 03:37, всего редактировалось 1 раз.
Ако имате какво да кажете - добре. Пишете. Ако нямате какво да кажете - пак добре. Но не пишете.
НеОняДето...
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 883
Зарегистрирован: 20/03/2006, 20:21
Откуда: София

Сообщение stifen » 21/06/2008, 07:25

г-н мастер и г-н не оня дето
браво момчета, отлично сте го написали, и това е много важно за всеки посетител на форума, но не и за господата разведчик и николя - каквото и да кажете, на тях им е прз оная работа, доколкото е им е останала/имам пред вид акъла, разбира се/ работата е там , че преди толкова години колегите на николя вложиха дубинката в ръцете на разведчика и на такива като него - и годините на безразделна власт няма да бъдат забравени от тях , докато са живи. за щастие червените ескадрони нямат вече шанс да прецапат дунава отново и пак да им връчат дубината, за да строшат главите на такива като нас, дето все много знаем.Иначе, вервайте щеха да го направят с превеликим удовольствием
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение stifen » 21/06/2008, 07:43

Nik_1 писал(а): Какви закони е приел Българския парламент през 2000 година, на нас ни е през оная работа. Важното е че няма такъв РУСКИ закон приет от Руската Дума, на който ти се оповаваш. По твоята логика излиза, че щом Литовския парламент е забранил Руския химн, изпълнението му в Русия става наказуемо. Да ама не. Нито Литовския, нито Българския парламент могат да ни указват как да живеем. Кучетата си лаят, кервана си върви и никой не може да го спре.

а бе николя, ти лично, персонално се намираш на територията на българия/ барем по твоите думи, ако не е някоя чекистка уйдурма/ и макар че си пратен със спецзадание от дългата ръка на ... каквото е там, през оная ми работа е, вече не се ползваш от екстериториалност и се намираш под българска юрисдикация и си длъжен да спазваш българските закони, както твоите другари в литва , щат не щат, спазват техните закони. а просто за сведение - кпсс беше обявена вън от закона като престъпна организация от руския президент, ферщейн
убаво, разведчика ти е симпатичен, стари дружки се найдохте най-после - говорете си, псувайте седесето и костича, ама немой му се води по акъло, не ти отива просто
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение sashooo » 21/06/2008, 10:16

Разведчик - один из последних "убежденных коммунистов" как сам сказал - таких беречь надо, прямо в "красную книгу" занести, чтобы грядущие поколения не забывали что такое коммунист.
Аватара пользователя
sashooo
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1863
Зарегистрирован: 11/01/2008, 00:53
Откуда: София

Сообщение Stolyar » 21/06/2008, 10:17

master7 писал(а): Коя държава днес наричаме терористична? Тази,която обучава,ръководи,финансира терористи.Това прави СССР през цялата си история.БКП след ПСВ е финансирана от СССР,включително септемврийския метеж 1923г,най-големия атентат за 20-ти век през 1925 г.


Просто ради объективности: США финансировали душманов в Афганистане, контрас в Никорагуа, не думаю, что события в Венгрии 56 года обошлись полностью без ЦРУ. Надо всё помнить и учитывать, так, для объективности.
Может быть администрацию США так же назвать террористической и принять специальный закон? :)
Аватара пользователя
Stolyar
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1680
Зарегистрирован: 22/06/2007, 11:38

Сообщение Пульхерия » 21/06/2008, 10:25

В ЖЗЛ вышла книжка про Карла Маркса. Француз написал. В свете перемен, произошедших со времен "марксистких", читается очень любопытно.
Аватара пользователя
Пульхерия
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 2127
Зарегистрирован: 16/03/2008, 20:33
Откуда: Москва

Сообщение rollei » 21/06/2008, 12:45

sashooo писал(а):Разведчик - один из последних "убежденных коммунистов" как сам сказал - таких беречь надо, прямо в "красную книгу" занести, чтобы грядущие поколения не забывали что такое коммунист.

А ещё лучше - прямо сейчас заспиртовать в большой банке и поставить в мавзолее, в ногах у Ильича. А на этикетке написать - "Коммунин Лекруп, незаконнорожденный сын В.Ленина и Н.Крупской. Как все истинные коммунисты, он был упорен и настоятелен в своих заблуждениях. Аминь." :lol: :lol: :lol:
Нет ничего на свете сильнее и бесcильнее слова
Аватара пользователя
rollei
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1137
Зарегистрирован: 14/06/2007, 13:22
Откуда: издалека

Сообщение Nik_1 » 21/06/2008, 22:39

НеОняДето... писал(а):Ех, Ник, и преди ти казвах - остави невежеството си поне от време на време да отдъхва. Какъв е тоя "сървър, подчиняващ се единственно на законите на РФ"??! Shocked Ако утре собственика реши да смени сървъра с австралийски, на законите на Австралия ли ще вземеш да се подчиняваш, бедни ми приятелю? Обаче нито сървъра, нито собствеността, нито гражданството на собственика са съществени в случая.

Накратко, ситуацията е следната: ние с теб, както и останалите потребители, пишем на частен сайт, собственост на българско юридическо лице - еднолично дружество с ограничена отговорност и фирма "Контакт-Ру", 100% от капитала на което принадлежи на български гражданин. Ето там трябва да търсиш администрацията.
Обаче нито сървъра, нито собствеността, нито гражданството на собственика са съществени в случая. Същественото е, че докато ти, Ник, (макар и руски гражданин), както и този тиквеНИК разведчика, се намирате на българска територия, за вас важат единствено БЪЛГАРСКИТЕ закони, включително и когато пишете в интернет. И никой не го интересува какво точно не е приела руската Дума.


Приятел, че ти си абсолютния невежа по отношение на законодателството касаещо хостинги и сървъри, се вижда по детските ти твърдения, но поне не афиширай така шумно простотията си. "Информацията" е моята специалност затова чуй сега от мен - когато това твое "българско юридическо лице - еднолично дружество с ограничена отговорност и фирма "Контакт-Ру", 100% от капитала на което принадлежи на български гражданин." е взел под наем хостинга в Томск, в договора си този твой "български гражданин" е подписал включетелно и следните клаузи:

2.5. ИСПОЛНИТЕЛЬ имеет право приостановить обслуживание ЗАКАЗЧИКА или расторгнуть договор в одностороннем порядке в следующих случаях:
2.5.1. Размещение на виртуальном вэб-сервере информации, оскорбляющей честь и достоинство других людей.
2.5.2. Размещение на виртуальном вэб-сервере информации эротического или порнографического характера.
2.5.3. Размещение на виртуальном вэб-сервере информации, которая противоречит законодательству РФ.
2.5.4. По решению уполномоченного государственного учреждения, в соответствии с законодательством РФ.


Така, че наистина е уместно оплюването на Русия и оскърбяването на руската нация да извършвате от някой австралийски или в краен случай от някой занзибарски сървър, защото ще ти кажа под секрет, нека си остане между нас - сървъра в Томск се намира на територията на специален режимен обект и един звонок до компетентните органи в Томск е достатъчен да предизвика дълги и никому не нужни проверки по факта "разпалване на междунационална ненавист и русофобия", а току виж, чем черт не шутит, старателните томски ребята и "Решение уполномоченного государственного учреждения, в соответствии с законодательством РФ" нароют. Така че приятел не се изхвърляй така силно и умната. Поздрави.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение rollei » 21/06/2008, 23:12

Nik_1 писал(а):Така, че наистина е уместно оплюването на Русия и оскърбяването на руската нация да извършвате

Ай-ай-ай, НИК -некрасиво передёргивать. Не было в этой теме никакого оскорбления русской нации. Было "оскорбление" преступной коммунистической идеологии. 8)
Нет ничего на свете сильнее и бесcильнее слова
Аватара пользователя
rollei
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1137
Зарегистрирован: 14/06/2007, 13:22
Откуда: издалека

Сообщение НеОняДето... » 22/06/2008, 02:50

Nik_1 писал(а): един звонок до компетентните органи в Томск е достатъчен да предизвика дълги и никому не нужни проверки

:) :) :)
Сърбят ни ръчичките да доносителстваме, а, Ник... Както и подобава на Достоен Син на Партията... :)

Виж, аз, разбира се, ти благодаря за секрета и в отговор също ще ти споделя един. Заплахите, особено непоносимо глупавите, винаги са израз на безсилие. За в бъдеще, Ник, гледай да си ги спестяваш - и без това никого не плашиш. 8) Що се отнася до томския сървър - той няма никаква вина, че комунистическия режим в България е обявен за престъпен със закон. И "компетентните органи", пък били те даже "старателните томски ребята" не са в състояние да променят този закон, та ако ще и денонощно да им звъниш. Нали така? :D

Nik_1 писал(а): оплюването на Русия и оскърбяването на руската нация

Имам една лоша новина за теб, Ник. Русия и руската нация, от една страна, и комунистическата измет, от друга - съвсем не са едно и също нещо. Време е най-сетне да го схванеш. И да престанеш да вменяваш във вина на народа си чудовищните престъпления, извършени от болшевиките основно срещу същия този народ. Тия евтини трикове, при които някой ти казва "БКП е престъпна организация", а ти отвръщаш "Не оплювайте руската нация" - по-добре ги забрави. Не Русия и руската нация, а комунистическите режими - независимо в коя страна - са безчовечна, мрачна и ужасяваща диктатура на добрали се до властта политически бандити. Така ще пише във всички учебници, Ник, във всички страни и докато свят светува.

Но дай да не ти развалям повече настроението. Поздравявам те, както и всички руснаци, с победата над холандския тим. Момчетата играха страхотно и спечелиха заслужено. Желая им успех и по-нататък и дай Боже да ги гледаме как печелят финала.

Остани със здраве.
НеОняДето...
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 883
Зарегистрирован: 20/03/2006, 20:21
Откуда: София

Сообщение Nik_1 » 22/06/2008, 07:06

НеОняДето... писал(а):Сърбят ни ръчичките да доносителстваме, а, Ник... Както и подобава на Достоен Син на Партията...
Виж, аз, разбира се, ти благодаря за секрета и в отговор също ще ти споделя един. Заплахите, особено непоносимо глупавите, винаги са израз на безсилие.


Макар че никъде не съм писал, че ще звъня лично аз, ми хареса това, че си догадлив и бързо схащаш. За моя радост, в Русия сега отново са на власт момчетата от невидимия фронт и редът и законноста отново са на почит, така че подобни сигнали не остават без внимание, в това надявам се няма особенна нужда да те убеждавам :). А относно това как ще го наречем "доносителство" или "информиране, осведомяване" е без значение, това е от областта на философските категории типа "шпион - разведчик".

«Шпион» — это всегда агент врага. Он изображается как двуличный, беспринципный, жестокий (иногда просто садист), работающий исключительно из-за материальных благ, либо, как вариант, из фанатизма.

«Разведчик» — это свой работник разведки. Положительный и симпатичный человек, отличающийся выдающимся умом, ловкостью, хитроумием и разнообразными умениями.


НеОняДето... писал(а):Но дай да не ти развалям повече настроението. Поздравявам те, както и всички руснаци, с победата над холандския тим. Момчетата играха страхотно и спечелиха заслужено.

За поздравленията благодаря. Победата е още едно доказателство, че в държава със силен, закален ръководител всичко започва да се възстановява: и спорта и икономиката и военната мощ.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение stifen » 22/06/2008, 07:52

момчета, благодаря ви за поучителния диалог, посмях се от душа,защото много се кефя , когато болшевиките се пеняват в безсилието си, пък и както е казал маркс историята се повтаря като фарс, а николя явно отдавна не е бил на родину, пооткъснал се ,само сладки спомени в душа му.а сега моля ми отговорете на няколко сериозни въпроса, просто ради познанието:
1. томските ребята получават сигнал и какво правят:
а/ през оная им работа е
б/ отиват в сървъра, изпиват няколко водки и се връщат при булките си
в/ отиват в сървъра, изпиват няколко водки и изхвърлят от него българската фирма, нарушила законите на рф, евентуално я дават под съд
г/ младите патриоти от ер правят демонстрация в москва пред българското посолство, като палят българското знаме и горят куклата на иван костов
г-н разведчика се нас...ра в гащите от кеф
3. целият свят се смее
а /фирмата си премества сървъра от левия крачол в десния
б/ получава безплатна реклама
в/ евентуално получава обезщетение за пропуснати ползи
ще се радвам да получа компетентния ви отговор
п.п. не се интересувам и не гледам футбол, но се присъединявам към поздравленията на г-н не оня дето - сърдечно
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение Nik_1 » 22/06/2008, 08:47

stifen писал(а):ще се радвам да получа компетентния ви отговор

Наборе, компетентен отговор ще получиш от компетентните органи лично :). Аз не мога да ти отговоря, защото от 1993 насам вече не съм такъв (иначе нямаше да излизам в "ефир"), но съм запазил някои лични приятелски контакти.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение sashooo » 22/06/2008, 10:46

rollei писал(а):
Nik_1 писал(а):Така, че наистина е уместно оплюването на Русия и оскърбяването на руската нация да извършвате

Ай-ай-ай, НИК -некрасиво передёргивать. Не было в этой теме никакого оскорбления русской нации. Было "оскорбление" преступной коммунистической идеологии. 8)

ППКС
Ник, если Вам кажется, что все русские = коммунисты, это только кажется. Здесь реч шла о коммунистов, а как Вы вероятно знаете, коммунисты везде одинаковы - в России, в Болгарии и т.д., национальность здесь непричем. Если напр. я скажу что-то "оскорбительное" о болгарских коммунистов, это ни в коем случае не значит, что я оскорбляю Болгарию и болгарскую нацию. Но вполне по коммунистически думать, что если коммуниста "оскорбляют", то оскорбляют, его нацию и даже всех наций - интернационализм. :lol:

По отношению юрисдикции - Ник прав - имеет значение где физически находится сервер.

Немножко не в теме, но очень забавно:
История такая - Компания DreamWorks посылает письмо владелцам www.thepiratebay.com (самый большой в мире торрент сайт, находится в Швеции), чтобы они убрали с их сайта ссылки на интелектуальную собственость компании в соответсвии с Digital Millennium Copyright Act (DMCA) (такой закон в США о защите интелектуальной собствености в интернете)
И часть ответа thepiratebay.com:
"Вы вероятно в курсе или нет, что Швеция не является штатом США. Швеция государство в северной части Европы. Если Вы все еще не поняли, законы США здесь не приложимы. К вашему сведению, нет нарушение Шведских законов." и т.д.
Всю корреспонденцию можно прочитать здесь: http://static.thepiratebay.org/dreamworks_response.txt

Лично я против всяких банов, и за свободный обмен мнений и информацией.
Аватара пользователя
sashooo
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1863
Зарегистрирован: 11/01/2008, 00:53
Откуда: София

Сообщение stifen » 22/06/2008, 12:46

Nik_1 писал(а):
stifen писал(а):ще се радвам да получа компетентния ви отговор

Наборе, компетентен отговор ще получиш от компетентните органи лично :). Аз не мога да ти отговоря, защото от 1993 насам вече не съм такъв (иначе нямаше да излизам в "ефир"), но съм запазил някои лични приятелски контакти.

мерси, макар че ме интересуваше твоето и на г-н не оня дето лично мнение, защото, да ме прощаваш, ама мнението на компетентните органи ми е през оная работа /особено пък на томските такива, нищо лично, но ако бехте толкова компетентни , немаше да просрать /цитата от тов. сталина/ ссср
ты полюби нас черненькими, беленькимы нас всякий полюбить
stifen
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4544
Зарегистрирован: 23/08/2006, 22:12
Откуда: софия

Сообщение sashooo » 22/06/2008, 13:13

Nik_1 писал(а): Победата е още едно доказателство, че в държава със силен, закален ръководител всичко започва да се възстановява: и спорта и икономиката и военната мощ.

Ник, при цялато ми уважение, но не е доказателство. Като се сетя за 1994, какво беше в България, а пък мачкахме наред :lol: .


Още веднъж - Поздравления за победата, при това, да се вкарат 2 гола в продълженията - не е шега работа. Изображение
Аватара пользователя
sashooo
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1863
Зарегистрирован: 11/01/2008, 00:53
Откуда: София

Сообщение НеОняДето... » 22/06/2008, 15:01

stifen писал(а): на г-н не оня дето лично мнение,


Личното ми мнение е, че Ник просто обича да се забавлява, изображавайки себе си като стар боен кон, такъв един ветеран от Студената война. :D Невинна забава, нищо повече. Това е, защото харесва филмите и въобще е фен на "великите илюзии" - без значение дали това е комунизма или треторазрядна латиносапунка. И понеже не е от мира сего, успява да открие политика буквално навсякъде. Например, смята, че за да се победи във футболен мач, е задължително държавата да има "силен, закален ръководител". :lol: В тоя ред на мисли си обяснявам и забъркването на "томските ребята", които ни в клин, ни в ръкав се оказаха страна в нашите форумни дрънканици. :shock:
Ако имате какво да кажете - добре. Пишете. Ако нямате какво да кажете - пак добре. Но не пишете.
НеОняДето...
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 883
Зарегистрирован: 20/03/2006, 20:21
Откуда: София

Пред.След.

Вернуться в История

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron