Нужна информация по кабельным операторам (кабелна телевизия)

Телекоммуникации и связь, компьютеры, , бытовая техника, строительство и ремонты и т.п.

Нужна информация по кабельным операторам (кабелна телевизия)

Сообщение Geolog » 16/04/2008, 16:23

Буду премного благодарен, если вышлетe отсканированные копии договоров с операторами. Свои данные и адрес (кроме города), можете конечно затереть.

Также просьба указать какие русскоязычные каналы вещаются в вашей сети.

Будем ревизию и порядок с вещанием русскоязычного контента наводить. Пока в Болгарии. :wink:


e-mail: geolog@promet.bg
Аватара пользователя
Geolog
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1223
Зарегистрирован: 06/08/2006, 02:33
Откуда: SPb-Bourgas

Сообщение Geolog » 16/04/2008, 18:06

Да, очень интересуют договора с АД "КЕЙБЪЛТЕЛ" (CableTel). В разных годах и городах.
Аватара пользователя
Geolog
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1223
Зарегистрирован: 06/08/2006, 02:33
Откуда: SPb-Bourgas

Сообщение пламен » 17/04/2008, 11:49

"КЕЙБЪЛТЕЛ" (CableTel) предлага само три руски канала :
ОРТ (с украины), РТР-планета, РТР-спорт

Съжалявам, договорът съм го изгубил някъде. Таксата в момента мисля е 18лв . Общо някъде около 63 канала
" Нъ възалка робием образомъ " - старобългарски (огладня като роб)
пламен
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 346
Зарегистрирован: 06/01/2006, 20:19

Сообщение Nik_1 » 17/04/2008, 19:59

пламен писал(а):"КЕЙБЪЛТЕЛ" (CableTel) предлага само три руски канала :
ОРТ (с украины), РТР-планета, РТР-спорт

Съжалявам, договорът съм го изгубил някъде. Таксата в момента мисля е 18лв . Общо някъде около 63 канала

ОРТ
НТВ Мир
RTVi
TVCi
Теленяня
http://www.cabletel.bg/?p=Digital%20TV
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение пламен » 17/04/2008, 20:58

Nik_1 писал(а):
пламен писал(а):"КЕЙБЪЛТЕЛ" (CableTel) предлага само три руски канала :
ОРТ (с украины), РТР-планета, РТР-спорт

Съжалявам, договорът съм го изгубил някъде. Таксата в момента мисля е 18лв . Общо някъде около 63 канала

ОРТ
НТВ Мир
RTVi
TVCi
Теленяня
http://www.cabletel.bg/?p=Digital%20TV

Както обикновенно си отворил на грешната страница, другарю :lol:

http://www.cabletel.bg/cabletel/?p=tv-p ... up&lang=bg

" Руски : ORT, RTR Planeta
Спорт: Планета спорт "
" Нъ възалка робием образомъ " - старобългарски (огладня като роб)
пламен
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 346
Зарегистрирован: 06/01/2006, 20:19

Сообщение Geolog » 17/04/2008, 21:35

Кроссворд. :)

Не вижу НТВ Мир. Кто-нибудь смотрит ? (На практике, сейчас. Укажите город и кабельного оператора.)


А также РТР (Планета и Спорт) ?
Аватара пользователя
Geolog
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1223
Зарегистрирован: 06/08/2006, 02:33
Откуда: SPb-Bourgas

Сообщение Ангел » 18/04/2008, 03:21

Ну я точно скажу ,по крайней мере для Кырджали ,кабелным оператором РодопиТВ(потому что в Кырджали есть и Кейбъл тел) что есть 3 руских каналов-1.РТР Планета;2.Первый канал(международная версия); 3.РТР Спорт
Ангел
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 31
Зарегистрирован: 08/04/2008, 18:05

Сообщение Geolog » 18/04/2008, 08:28

Ангел писал(а):Ну я точно скажу ,по крайней мере для Кырджали ,кабелным оператором РодопиТВ(потому что в Кырджали есть и Кейбъл тел) что есть 3 руских каналов-1.РТР Планета;2.Первый канал(международная версия); 3.РТР Спорт


Спасибо.


ИЗТОЧНИ РОДОПИ ООД
седалище: ГР. КЪРДЖАЛИ, общ. КЪРДЖАЛИ, кв. ГЛЕДКА ул.СТОЯН ТЕРЗИЕВ № 1
Управител: ГОСПОДИН ГЕОРГИЕВ ГОСПОДИНОВ


Ангел, в договоре указаны контактные телефоны и e-mail (сайт) ?



Приветствую любую информацию из разных городов, в разрезе:

1. Населенный пункт
2. Название кабельного оператора, ФИО управителя и контактная информация (из договора)
3. Список русскоязычных каналов в пакете.

По возможности - отсканированная копия договора.
Последний раз редактировалось Geolog 18/04/2008, 08:53, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Geolog
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1223
Зарегистрирован: 06/08/2006, 02:33
Откуда: SPb-Bourgas

Сообщение Нафаня » 18/04/2008, 08:47

1. Силистра
2. КТВ "Истър" (istarvideo@istar-link.com)
3. ОРТ (через Германию, тк реклама немецких магазинов), РТР спорт и переведен на русский канал Дискавери.
Аватара пользователя
Нафаня
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 144
Зарегистрирован: 24/01/2007, 17:32
Откуда: Питер-Силистра

Сообщение Nik_1 » 18/04/2008, 16:15

пламен писал(а):
Nik_1 писал(а):
пламен писал(а):"КЕЙБЪЛТЕЛ" (CableTel)
http://www.cabletel.bg/?p=Digital%20TV

Както обикновенно си отворил на грешната страница, другарю :lol:

Другарю, ти като интелигентен човек би трябвало да не заявяваш така голословно коя страница е грешна и коя е правилна, а да се обосновеш. Знаеш ли, че освен аналогов пакет, кабелните телевизии имат вече и цифров - не бъди моля те кон с капаци.
Освен това доскоро Кейбълтел предлагаше и МузТВ (нелегално), но откакто го купиха американци, не смеят и спряха канала.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение Stolyar » 18/04/2008, 16:29

Уважаемый Геолог, внедряйте в Болгарии телеканал "Культура". Там интересные художественные и документальные фильмы, свободные дискуссии и живые концерты. Кроме того, 0 рекламы.
А то на одном ОРТ-РТР чокнуться можно. :wink:
Аватара пользователя
Stolyar
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1680
Зарегистрирован: 22/06/2007, 11:38

Сообщение mafiot4e » 18/04/2008, 16:42

Stolyar,
смотрите CNN - там даже рекламы интересные :lol:
а ОРТ я не смотрю - там кроме сериалов и подлизывания одного Путинского места..пардон, правительственного, ниче другого не дают.
Аватара пользователя
mafiot4e
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 2834
Зарегистрирован: 22/04/2006, 22:18

Сообщение Stolyar » 18/04/2008, 16:49

Честно говоря, я не слишком большой поклонник телевидения - лень ставить себе 70 каналов. Но для зарубежной диаспоры единственный качественный российский канал - "Культура", как мне кажется, был бы интересен.
Это на мой взгляд хороший пример того, каким должно быть телевидение.
Аватара пользователя
Stolyar
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1680
Зарегистрирован: 22/06/2007, 11:38

Сообщение пламен » 18/04/2008, 18:59

Nik_1 писал(а):
пламен писал(а):
Nik_1 писал(а):
пламен писал(а):"КЕЙБЪЛТЕЛ" (CableTel)
http://www.cabletel.bg/?p=Digital%20TV

Както обикновенно си отворил на грешната страница, другарю :lol:

Другарю, ти като интелигентен човек би трябвало да не заявяваш така голословно коя страница е грешна и коя е правилна, а да се обосновеш. Знаеш ли, че освен аналогов пакет, кабелните телевизии имат вече и цифров - не бъди моля те кон с капаци.
Освен това доскоро Кейбълтел предлагаше и МузТВ (нелегално), но откакто го купиха американци, не смеят и спряха канала.

Ееех, товарищ, да беше сложил барем един усмихнат смайлик . А то - един ден се усмихвате, а на другия ден ни обявявате за провокатори и врагове народни... Ама аз съм ви свикнал, такива сте вие октомврийците :D
По същество : Формално си прав. Но в момента мисля 99% от мрежите са аналогови. И предполагам това интересува Geolog-а. Пък и както е известно, основните гледачи на кабелна телевизия са пенсионерите. Това означава, че болшинството абонати няма скоро да преминат на Цифрова кодировка (няма да искат, пък и няма и да могат да си купуват тунери). Крайният срок е чак - 2012г. И бас държа, ще бъде удължен :lol:

Аз също съм сключил договор с "КЕЙБЪЛТЕЛ" за аналогов сигнал и точно съм обяснил какво приемам. :wink:

п.с.
Като му дойде реда да си цифровизирам телевизора, "щи сигнализирам" , да ми махнеш капаците :D . Надявам се, че си преминал съответната подготовка , другарю . Иначе, направо "ще ми паднеш в очите" ... :lol:
" Нъ възалка робием образомъ " - старобългарски (огладня като роб)
пламен
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 346
Зарегистрирован: 06/01/2006, 20:19

Сообщение Nik_1 » 18/04/2008, 20:02

пламен писал(а):По същество : Формално си прав.

До тук добре. Значи линка ми все пак не е сгрешен, както първоначално се изхвърли.
пламен писал(а):Но в момента мисля 99% от мрежите са аналогови. И предполагам това интересува Geolog-а.

Мислиш погрешно. 5 лева в повече (на месец) за цифровия пакет не е такава голяма сума за българина, че да го гътне. Всичките ми познати и приятели имат цифровия пакет. А Геолога го интересува всичко, а не само пенсионерската аналогова телевизия.
пламен писал(а):Аз също съм сключил договор с "КЕЙБЪЛТЕЛ" за аналогов сигнал и точно съм обяснил какво приемам. :wink:

Точно, не означава пълно. Разшири си кръгозора, млад човек си.

P.S. Кейбълтел са бившите ЕСТНЕТ и имам познати там. И вообще в телевидении я собаку съел.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение пламен » 18/04/2008, 22:03

Nik_1 писал(а):
пламен писал(а):Но в момента мисля 99% от мрежите са аналогови. И предполагам това интересува Geolog-а.

Мислиш погрешно. 5 лева в повече (на месец) за цифровия пакет не е такава голяма сума за българина, че да го гътне. Всичките ми познати и приятели имат цифровия пакет.
Нищо подобно! Това, че ти си киноман, далеч не означава, че мнозинството абонати са такива. Напротив. Мен например, са ми предостатъчни и 10 канала !! Някои мои познати пък, въобще нямат кабелна ТВ. След компютъра, не им остава нито време нито потребност от кабелна ТВ. Пенсионерите, по обясними причини, са основните гледачи.
Nik_1 писал(а):P.S. И вообще в телевидении я собаку съел.
Хм, ... собаку съел? Счас посмотрим что съел. (Тук другарю, имам такова усещане, сам се набута в тръстиката :D )
Я ми кажи , като си толкова отворен, каква е честотната лента на ПЦТС (пълния цветови телевизионен сигнал) по системата ПАЛ ? А по системата СЕКАМ ? А по НТСЦ 3,58 ?
А каква е подносещата на цвета, по споменатите системи ?
А каква е честотата на носещата на звука, по системите D ; K ; B ; G ?
Какво ти говорят съкращенията: AGC; AFT; IF; R-Y; B-Y.
Хайде, от мен да мине, опиши поне блоковете на един прост цветен телевизионен приемник ?
" Нъ възалка робием образомъ " - старобългарски (огладня като роб)
пламен
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 346
Зарегистрирован: 06/01/2006, 20:19

Сообщение Nik_1 » 18/04/2008, 22:58

пламен писал(а):А каква е честотата на носещата на звука, по системите D ; K ; B ; G ?

Изтървал си стандарта на звука I или въобще не знаеш за него :D.
Въпросчетата ти са детски, ще намериш отговорите в чичко Гугъл.
пламен писал(а):Хм, ... собаку съел? Счас посмотрим что съел. (Тук другарю, предчувствам, че сам се набута в тръстиката)

Точно ти не можеш ме набута в тръстиката :D.
Много си малък.

Сигурно си отскоро на форума за да спориш на тема ТВ с мен, защото другите форумчани знаят, че съм разбирач в това дело. Само Геолог е по-напред от мен. Имам професионален сателитен ТВ-комплекс на който биха завидяли много провинциални български кабеларки. Имам три различни по големина сатантени с актуатор (мотор) и N-но количество сатприемници, (даже в компютъра ми е вградена сателитна платка SS2). Хващам около 3000 телевизии (40 рускоезични) и това не е защото ми трябват 3000 програми, а защото това ми е хоби. Както рибарите ходят за риба за удоволствие така и аз ровя из нета, търся актуални ключета за пиратски просмотр на кодираните канали. Хакери от цял свят денонощно работят върху разбиването на кодировките и след това пускат актуалните ключета в паблик (нета). Чувал ли си въобще за тях:
IRDETO, IRDETO 2
SECA, SECA 2
VIACCESS 1,2
VIACCESS 3.0
NAGRA2
BISS
CONAX
CRYPTOWORK

Цяло удоволствие е да "отвориш" кодиран ТВ канал. Разбира се, че после няма кога да го гледаш, това се прави просто така, за спорта.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение пламен » 19/04/2008, 10:46

[quote="
Последний раз редактировалось пламен 26/05/2008, 03:02, всего редактировалось 3 раз(а).
" Нъ възалка робием образомъ " - старобългарски (огладня като роб)
пламен
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 346
Зарегистрирован: 06/01/2006, 20:19

Сообщение Nik_1 » 19/04/2008, 11:04

пламен писал(а):Да, знам за тези кодировки. Но в момента , не ме интересува цифровата телевизия. И въобще, телевизията отдавна не ми е интересна.

Че си спрял развитието си на нивото на аналоговата телевизия от 70-те години то ти личи, лошо няма, ама защо тогава се заяждаш бе човек. Защо написа ето това:
пламен писал(а):http://www.cabletel.bg/?p=Digital%20TV
Както обикновенно си отворил на грешната страница, другарю :lol:

Както обикновенно на грешната страница си отворил ти.
Каквото напиша, мога да гарантирам, че е вярно, особенно в техниката.
Неподготвен по-добре не се изказвай, че ставаш смешен.
Аватара пользователя
Nik_1
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4171
Зарегистрирован: 09/03/2007, 08:22

Сообщение пламен » 19/04/2008, 23:19

Мисля, че е пресилено това да се таксува за заяждане. Известна степен на "заяждане" си позволявам само по отношение на политиката. А цитата , може да бъде причислен като заяждане, само ако започнем да се вземаме твърде на сериозно ( като ненаглядния савейский союц, едно време . Резултатът се видя)

Че си спрял развитието си на нивото на аналоговата телевизия от 70-те години ...
Не от 70-те години , а чак от средата на 90-те. Между другото, терминът "цифрова телевизия" има вече почти 30годишна давност и няма нищо общо със сегашното понятие. Това е способ за цифрова обработка на аналоговия сигнал вътре в ТВприемника и е широко разпространен още от началото на 80-те. Това - така, съвсем между другото.
" Нъ възалка робием образомъ " - старобългарски (огладня като роб)
пламен
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 346
Зарегистрирован: 06/01/2006, 20:19

Сообщение Geolog » 25/04/2008, 10:15

Stolyar писал(а):Уважаемый Геолог, внедряйте в Болгарии телеканал "Культура". Там интересные художественные и документальные фильмы, свободные дискуссии и живые концерты. Кроме того, 0 рекламы.
А то на одном ОРТ-РТР чокнуться можно. :wink:


12 мая жду гостей из Управления зарубежного вещания ВГТРК. Обсудим. Все не так просто, точнее - не быстро. :)
Аватара пользователя
Geolog
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 1223
Зарегистрирован: 06/08/2006, 02:33
Откуда: SPb-Bourgas

Сообщение олга » 05/05/2008, 19:20

Ако някой още се интересува за София - Центрум груп доставчик, има ОРТ, НТВ-мир и RTVI, офиса им на Дондуков срещу Дарик радио
олга
 
Лет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форумеЛет на форуме
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 05/05/2008, 16:43
Откуда: София


Вернуться в Техника и технологии

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 7